Tengeri robbanóanyag-ártalmatlanítási munkák

A robbanóanyag-ártalmatlanításra csak a második világháború alatt volt szükség, miután sok olyan veszteség volt, amelyek a földben vagy vízben voltak, és nem robbantak fel az első becsapódáskor. A szövetséges erők összefogtak, hogy olyan programokat hozzanak létre, amelyek „biztonságossá teszik” az összes katonai tag által talált fel nem robbant töltényt. A bombagyártás technológiájának fejlődése miatt szükség volt a hadsereg egészére, és az első EOD iskola Washingtonban indult a háború alatt.

Floridában, az Eglin légibázis (AFB) robbanóanyag-elhárítási (EOD) kiképző létesítményében az összes a robbanóanyag-szakértővé váló katonaság tagjai a közös szolgálati EOD-n kezdik meg kiképzésüket kiképzés. Szolgálati ágtól függetlenül a hadsereg, a tengerészgyalogság, a légierő és a haditengerészet egyaránt részt vesz a Védelmi Minisztérium által működtetett Joint Service EOD kiképző iskolában. Az EOD School magas kockázatú, kezdő és haladó robbanóanyag képzést biztosít minden EOD-erőnek, beleértve néhány kiválasztott kormányzati alkalmazottat is.

Az Egyesült Államok Tengerészgyalogsága érett, legalább E-4 fokozatú jelölteket keres jogosult az E-5-re való továbbjutásra, azonban nem lehetsz E-6-os a jelenlegi MOS-edben, hogy jogosult legyél EOD-ra kiképzés. Mivel az iskolában magas a lemorzsolódási arány, csak a legjobb tengerészgyalogosok vehetnek részt önkéntesként és választhatnak ki erre a MOS-re. Szintén rendkívül stresszes foglalkozásként, mint a különleges hadműveletek, ez az egyik katonamunka, ahonnan önként távozhat. a közösség személyes okokból, ha túl sokat látott, és kiégett a nagy működési tempó (hosszú telepítési idő per év).

Robbanóanyag-megsemmisítő (EOD) munka részletei

A MOS típusa : PMOS.

Rang Hatótávolság: MGySgt a Sgt.

Munkaköri leírás: Az EOD technikusok különféle feladatokat látnak el, amelyek magukban foglalják az idegen eredetű veszélyek lokalizálását, hozzáférését, azonosítását, biztonságossá tételét, semlegesítését és ártalmatlanítását. és háztartási, hagyományos, vegyi, biológiai, radiológiai, nukleáris és nagy teljesítményű robbanóanyagok (CBRNE) fel nem robbant robbanóanyag (UXO), rögtönzött robbanószerkezetek (IED) és tömegpusztító fegyverek (WMD, amelyek veszélyt jelentenek a műveletekre, létesítményekre, személyzetre vagy anyagokra).

Éves frissítő képzésre van szükség, és az EOD-tagokat átvizsgálják, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy naprakészek az ellenség bombagyártási technológiájával.

EOD követelmények

  1. GT-vel kell rendelkeznie pontszám 110 vagy magasabb.
  2. Meg kell felelnie a Nukleáris Fegyverek Személyzeti Megbízhatósági Programján belüli kritikus pozícióba való beosztáshoz szükséges összes követelménynek; lásd SECNAVINST 5510.35.
  3. Teljesen át kell vizsgálni az MCO 3571.2 szerint, a HQMC által jóváhagyott EOD-ellenőrzési ellenőrzőlista jelenlegi változata alapján.
  4. Első osztályú fizikai alkalmassági teszttel (PFT) kell rendelkeznie (az EOD-szűrési folyamat során).
  5. Legyen önkéntes őrmesteri vagy tizedes fokozatban bármely MOS-en. Az őrmestereket nem szabad törzsőrmesternek kiválasztani a jelenlegi MOS-ben.
  6. Normális színlátással kell rendelkeznie, és nem kell klausztrofóbiás hajlamnak lennie. (Az EOD-szűrés során bombaruha agility tesztet adunk.)
  7. Amerikai állampolgárnak kell lennie.
  8. Robbanóanyag-vezetői engedélyre, valamint sürgősségi járművezetői engedélyre is képesítéssel kell rendelkeznie.
  9. Végzettnek kell lennie az EOD alapszakon (CIN N56GPX).
  10. Biztos van egy végső titok biztonsági ellenőrzés alapján a Egyetlen hatókörű háttérvizsgálat (SSBI)
  11. Fegyverek, lőszerek és robbanóanyagok (AA és E) kezelésére képesítéssel kell rendelkeznie.
  12. Feladataik ellátásához fizikailag képesítéssel kell rendelkeznie a robbanóanyag-vezetői engedélyhez, valamint a sürgősségi járművezetői engedélyhez, a NAVSEA SWO 20-AF-ABK-010 szerint.
  13. A következő alapvető kompetenciákat kell fenntartani:
  14. Fejlett elektronika.
  15. Fejlett EOD-taktika, technikák és eljárások (TTP)
  16. Speciális bontás.
  17. Robbantás utáni nyomozás.
  18. Tömegpusztító fegyverek (WMD).
  19. Rögtönzött robbanószerkezetek (IED)
  20. Robotika.
  21. UXO engedély.

A Joint Service EOD tanfolyam Eglin AFB-ben a következő részekből áll

Bontási Osztály - Tartalmazza, hogyan készítsünk különféle robbanóanyaggal lőtt szerelvényeket.

Eszközök és Módszerek Osztály - Megtanítja az EOD munka különféle eszközeit és módszereit.

Core Division - Megtanítja az EOD munka alapvető alapjait.

Szárazföldi hadiosztály - A kivetített lőszerekre és gránátokra összpontosít.

Légihadosztály - A bombákra és a rakétákra összpontosít.

Rögtönzött robbanószerkezet (IED) - Tartalmazza a "házi bombákat"

Bio/Chem Division - Tartalmazza a különböző biológiai és kémiai anyagokról szóló órákat.

Nukleáris hadianyag-osztály - Tartalmazza az alapvető magfizikai és sugárzásfigyelési és fertőtlenítési eljárásokat.

Tömegpusztító fegyverek (WMD) - Ide tartoznak a nukleáris, vegyi, biológiai, radiológiai fegyverek.

Minden rész megtanítja, hogyan lehet „biztonságossá tenni” vagy hatástalanítani a lőszert.

A fenti információk az MCBUL ​​1200 2. és 3. részéből származnak

A 10 legjobb alacsony stresszes munka, amely jól fizet

Biztosan hallottad már azt a kifejezést, hogy „Csináld azt, amit szeretsz, és soha életedben nem fogsz dolgozni”? Néhány ember számára ez valóság. Természetesen a legtöbben, ha van választási lehetőségünk, szívesebben dolgoznánk olyan munkakörben...

Olvass tovább

Példa kísérőlevélre gyógyszerértékesítési munkához

A gyógyszeripar az egyik legjövedelmezőbb és legizgalmasabb karrierút, amelyet egy értékesítő választhat, de egyben az egyik legingatagabb és legigényesebb is. A fizetések és prémiumok rendkívül magasak lehetnek, de az iparágban is nagy a verseny...

Olvass tovább

3 A bérlemény kezelésének stratégiája

Ha egy bérleményt nem megfelelően kezelnek, az romba dől. Szerencsére számos különböző módszer létezik az ingatlankezelésre, hogy minden bérbeadó igényeinek megfeleljen. Teljesen kézenfekvő lehet, vagy dönthet úgy, hogy mindent kiszervez. Íme hár...