Haditengerészet megbízott tisztje (INTEL) Munkaköri leírás

A Tengerésztiszt aki érzékeny információkra specializálódott, hírszerző tisztnek hívják. A hírszerző tiszt figyelemmel kíséri és elemzi a nemzetbiztonságot veszélyeztető tevékenységeket – mindent, ami a kábítószer-csempészettől, illegális bevándorlás, fegyverszállítás és az ellenséges szövetséges hadihajók mozgatása valós időben különböző forrásokból (emberi, műhold, fotó/videó).

A haditengerészeti hírszerző tiszti karrier izgalmas, kihívásokkal teli és kifizetődő. Csatlakozik a keményen dolgozó szakemberekhez, akik készek megfelelni a gyorsan változó stratégiai környezet kihívásainak. Mélyebb jutalomban is részesülhet – az elégedettség és a büszkeség érzését, amelyet annak a csapatnak a tagjaként szerezhet, amely csendesen és hozzáértően védi nemzete biztonságát.

A hírszerző tiszt feladatai

Miután elvégezte a hírszerzési alapképzést, és megkapta a különleges titkosszolgálati biztonsági engedélyt, hadműveleti hajó- vagy parti körútra indul. Az első megbízatása általában 30 hónapig tart, és általában egy repülőszázadnál, légiszárnyas személyzetnél vagy egy repülőgép-hordozón vagy kétéltű parancsnoki hajón van.

Ha parti parancsnokságra mész, akkor 24 hónapot is a Közös Intelligencia Központ itthon vagy külföldön található. Kezdettől fogva alapvető felelősségi pozícióban lesz, felügyeli a gyűjtést, a parancsok végrehajtása során kritikus hírszerzési információk elemzése és terjesztése küldetés. Vezetési, irányítási, elemzési és kommunikációs készségeket fejleszt, amelyek fokozzák személyes és szakmai fejlődését.

Érdeklődésétől, hátterétől és teljesítményétől függően lehetősége nyílik arra, hogy különböző tengeri és parti feladatokban szolgáljon világszerte. Sokféle megbízásra számíthat az Egyesült Államokban és a tengerentúlon, beleértve a három tengeri szolgálati túrát karrierje különböző pontjain. Az előléptetési lehetőségek összehasonlíthatók más haditengerészeti hadviselési közösségekkel, és a tartós kiváló teljesítménytől függenek.

A haditengerészeti hírszerző tisztekre vonatkozó követelmények

Kor: Legalább 19 és kevesebb, mint 35 a megbízás időpontjában. Nincs lemondás.

Oktatás: BA/BS nemzetközi kapcsolatokból, politikatudományból, kormányzatból, mérnöki tudományokból, fizikai vagy természettudományokból és Comp. A tudomány előnyben részesített.

Vision/Med: Mélységérzékelés nem szükséges. Színlátás nem szükséges.
- Csak PRK és LASIK szemműtétek elengedhetők.

Szolgáltatási kötelezettség: Az üzembe helyezéstől vagy a regisztrációtól számított négy év aktív (a repülési programból). Összesen nyolc év aktív és inaktív.

Ha hírszerző tisztként szeretne karriert keresni, a haditengerészet több tényezőt is figyelembe vesz, amikor jelölteket nevez ki erre a pozícióra:

  • Egész személy koncepció
  • Egyenletes kiváló teljesítmény
  • Jelentős tanórán kívüli részvétel
  • Erős motivációs nyilatkozat
  • Erős ajánlólevelek
  • Jó karakter; nincs pénzügyi/jogi/kábítószeres probléma
  • Erős analitikai képesség
  • Jó vezetői és kommunikációs készség
  • Alkalmas tengeri szállításra
  • Az Intel-tisztviselővel készült interjú javítja az alkalmazást
  • A jelentkezéseket csak akkor vesszük figyelembe, ha Ön 24 hónapon belül elérhető az Officer Candidate School (OCS) számára (kivéve, ha érettségi programra jelentkezik).

Hírszerző tiszt képzés

A haditengerészeti hírszerző tisztek sokféleképpen készülnek. A Naval Intelligence Officer karrierút a ROTC-től, az US Naval Academy-től és az OCS-től szerezheti be. Már a haditengerészetnél is lehet sorozott tagként vagy tisztként egy másik karrierpályán, és oldalirányú áthelyezéssel a hírszerzési területre.

Miután beüzemelték, részt vesz a Naval Intelligence Schoolban, amely öt hónapig tart Virginia Beach-ben, Virginia államban. Jó alapot kapsz az elektronika, a tengeralattjárók, a felszíni, a légvédelmi, a kétéltű és a csapásmérő hadviselés terén; kémelhárítás; stratégiai hírszerzés, légvédelmi elemzés és harci küldetéstervezés.

Intelligencia utak

A hírszerző tisztek több különböző területre szakosodhatnak, képességeiktől és a haditengerészet igényeitől függően. A karrierje különböző utak közül néhány:

  • Operatív intelligencia: Napi hírszerzési elemzést és támogatást nyújt a tengeri, közös és többnemzetiségű katonai műveletekhez a vízen és a szárazföldön.
  • Tudományos és Műszaki: Elemezze a külföldi fegyverrendszerek műszaki erősségeit és gyengeségeit.
  • Intelligencia Gyűjtemény: Kezelje a követelmények rangsorolását és az erőforrások feladatát a különböző képi, elektronikus, kommunikációs, akusztikai, emberi és egyéb forrásokból származó intelligencia információk gyűjtéséhez.
  • Személyzeti támogatás: Hírszerző programok kezelése, hírszerzés elemzése, támogató dokumentumok készítése és hírszerzési műveleti tervek kidolgozása.
  • Politikai/katonai ügyek: Szolgáljon regionális területi szakértőként a parancsnokságon vagy tengerészeti attaséként egy nagykövetségen.
  • Polgári tengerészeti hírszerzés: A nemzetbiztonságot veszélyeztető tengeri tevékenységek nyomon követése és elemzése, mint például a kábítószer-csempészet, az illegális bevándorlás, a fegyverszállítás, a környezeti szerencsétlenségek és az ENSZ-szankciók megsértése.
  • Információs rendszerek és távközlés: Segítségnyújtás hardverek és szoftverek fejlesztésében, tesztelésében és karbantartásában, biztosítva a hírszerzési információk valós idejű, biztonságos terjesztését az erők elleni küzdelemhez világszerte.

Hogyan találhat munkát egy nonprofit szervezetnél

A nonprofit szektorban való munkavégzéshez speciális típusú alkalmazottra lehet szükség. Az órák hosszúak, a fizetés nem mindig versenyképes, és minden nap rengeteg kihívással kell szembenézni. Mindazonáltal vannak előnyei és hátrányai, és sokfé...

Olvass tovább

Hogyan kezdje el első álláskeresését

Függetlenül attól, hogy tinédzser vagy idősebb, és az első munkahelyét keresi, fel kell készülnie az álláskeresésre. Mielőtt elkezdené keresni az első állását, össze kell gyűjtenie néhány információt, beleértve a részleteket is és az Ön iskolai v...

Olvass tovább

Franchise jogdíjfizetések és mit várhat a franchise átvevő

A franchise átvevő egyik folyamatos üzleti kiadása általában a franchise-adónak rendszeresen fizetett jogdíj. Bizonyos esetekben ez meglehetősen jelentős összeget jelenthet. Tehát mit kap ezekért a kifizetésekért cserébe? Megéri? A jogdíj definí...