Kariera w sprzęcie załogi lotniczej 1P0X1 Sił Powietrznych

Uwaga: Siły Powietrzne stworzyły pole kariery 1P0X1, łącząc 1T0X1, sprzęt do podtrzymywania życia i 2A7X4, sprzęt przetrwania.

Specjaliści ds. wyposażenia lotu załogi lotniczej zarządzają, przeprowadzają i planują inspekcje, konserwację i regulacje przydzielony sprzęt lotniczy załogi lotniczej (AFE), sprzęt przeciwchemiczny załogi lotniczej (ACDE), powiązane zaopatrzenie i zapasy aktywa.

Obowiązki wykonywane przez tych specjalistów

Sprawdza, konserwuje, pakuje i reguluje wyposażenie lotnicze załogi lotniczej, takie jak hełmy lotnicze, maski tlenowe, spadochrony, urządzenia unoszące się na wodzie, zestawy ratunkowe, urządzenia montowane na hełmach, noktowizory dla załóg samolotów i inne systemy oczne, odzież przeciwprzeciążeniowa, sprzęt do oczu i układu oddechowego załogi samolotu sprzęt ochronny, chemiczno-biologiczne ochronne maski i kombinezony tlenowe oraz inne rodzaje ochrony przeciwchemicznej AFE i załóg samolotów systemy. Naprawia elementy tkaninowe i gumowe, w tym odzież ochronną, bariery przed promieniowaniem cieplnym, sprzęt pływający i różne spadochrony. Ocenia problemy i określa wykonalność naprawy lub wymiany w związku z kontrolą i naprawą tkanin, sprzętu gumowego i spadochronów. Ocenia zlecenia pracy dotyczące produkcji autoryzowanych elementów.

Instaluje i usuwa AFE zainstalowany na samolocie. Używa różnego rodzaju sprzętu testowego, takiego jak wysokościomierze, testery tlenu, testery wycieków, testery radiowe i inne typy testerów do przeprowadzania testów niezawodności AFE i ACDE. Przechowuje dokumentację dotyczącą inspekcji i odpowiedzialności dotyczącą AFE wydaną załogom samolotu lub umieszczoną na statku powietrznym.

Szkolenie w miejscu pracy

Wstępne szkolenie umiejętności (Szkoła Technologiczna): Ukończenie Szkoły Technicznej AF skutkuje przyznaniem 3-poziomowego poziomu umiejętności (praktykant). Po podstawowym szkoleniu wojskowym wstępne szkolenie umiejętności odbywa się na poziomie 3-poziomowym (praktykant). kurs prowadzony w 82d Training Group, 361st Training Squadron, Sheppard Air Force Base w Teksasie (65 pracowników akademickich dni).

W szkole technicznej lotnicy zostaną przeszkoleni w zakresie: procedur inspekcji i konserwacji AFE; konstrukcja spadochronu; temperatura i wilgotność wpływają na spadochrony i inne tkaniny; charakterystyka przedmiotów gumowanych; wpływ rozpuszczalnika, ciepła i ciśnienia na gumę; właściwe postępowanie, użytkowanie i usuwanie niebezpiecznych odpadów, materiałów i materiałów pirotechnicznych; inspekcje, montaż i procedury konserwacji wyposażenia lotu i obrony przeciwchemicznej załóg samolotów; procedury dostaw; zasady kontroli zanieczyszczeń; powiązane informacje techniczne, zasady, procedury, techniki i sprzęt.

Szkolenie certyfikacyjne: Po przybyciu na pierwsze stanowisko służbowe lotnicy przechodzą szkolenie podwyższające do 5 poziomu umiejętności (czeladnik). Szkolenie to stanowi połączenie certyfikacji wykonywania zadań w miejscu pracy oraz zapisania się na kurs korespondencyjny tzw Kurs rozwoju kariery (CDC). Po zaświadczeniu przez instruktora(-ów) lotnika, że ​​posiada on kwalifikacje do wykonywania wszystkich zadań związanych z tym zadaniem oraz po ukończeniu CDC, łącznie z końcowym testem pisemnym w formie zamkniętej, zostają podniesieni do 5-poziomowego poziomu umiejętności i są uważani za „certyfikowanych” do wykonywania swojej pracy przy minimalnych nadzór. W przypadku tego AFSC szkolenie na 5 poziomach trwa średnio 15 miesięcy.

Zaawansowane szkolenia: Po osiągnięciu ranga sierżanta sztabowego lotnicy przechodzą siedmiostopniowe szkolenie (rzemieślnicze). Rzemieślnik może spodziewać się pełnienia różnych stanowisk nadzorczych i kierowniczych, takich jak kierownik zmiany, podoficer dowodzący elementem (podoficer dowodzący), kierownik lotu i różne stanowiska personelu. Aby otrzymać nagrodę na poziomie 9 umiejętności, osoby muszą posiadać stopień starszego starszego sierżanta. Osoba na poziomie 9 może spodziewać się obsadzenia stanowisk takich jak szef lotu, nadinspektor i różne stanowiska podoficerskie personelu.

Średni czas awansu (czas pracy)

Lotnik pierwszej klasy (E-2): 6 miesięcy
Starszy lotnik (E-4): 16 miesięcy
Sierżant sztabowy (E-5): 5,09 lat
Sierżant techniczny (E-6): 11,34 lat
Starszy sierżant (E-7): 17,45 lat
Starszy starszy sierżant (E-8): 20,72 lat
Starszy sierżant (E-9): 23,13 lat.

Wymagany Kompozyt ASVAB Wynik: M-40.

Poświadczenie bezpieczeństwa Wymóg: Sekret.

Inne wymagania

  • Uprawnienia do kierowania pojazdem rządowym (wymagane prawo jazdy)
  • Normalna widzenie kolorów
  • Umiejętność mówienia wyraźnie i wyraźnie
  • Ostrość wzroku korygowana do 20/20
  • Brak zapisów o klaustrofobii lub tendencjach do klaustrofobii
  • Musi kwalifikować się do otrzymania pozwolenia na noszenie broni IAW AFI 31-207, Uzbrojenie i użycie siły wg Personel Sił Powietrznych

8 najlepszych wskazówek dotyczących tworzenia sieci kariery dla introwertyków

Dla introwertyków, samotników i osób nieśmiałych networking może wydawać się czymś poza ich strefą komfortu. Mimo to tworzenie sieci kontaktów jest ważnym krokiem w karierze i poszukiwaniu pracy: to dzięki kontaktom i powiązaniom planuje się wiel...

Czytaj więcej

Jak zostać klientem detalicznym w dużych sklepach

Kariera sprzedawcy detalicznego może być satysfakcjonująca, ponieważ wiąże się z różnorodnymi i interesującymi codziennymi wymaganiami zawodowymi. Kupujący detaliczni są odpowiedzialni za wyszukiwanie, negocjowanie i zakup towarów sprzedawanych w...

Czytaj więcej

Dowiedz się o karierze szeregowej w żandarmerii wojskowej

Pomimo nazwy i wielu podobnych obowiązków, Żandarmeria to coś więcej niż tylko policjanci w kamuflażu. Nazwa może mylić. Żandarmeria Wojskowa (MP) (znana jako dowódca broni (MA) w marynarce wojennej i specjalista sił bezpieczeństwa w powietrzu Si...