Описание на работата на техник за диви животни: Заплата и повече

Техниците по дивата природа помагат на биолозите и служителите по дивеч при управлението и изследванията на дивата природа. Те работят в много среди, но най-често работят в зони за управление на дивата природа, рибарство, люпилни и други свързани места. Повечето са наети от държавните отдели за риба и диви животни.

Повечето щати предлагат множество нива на позиции на техници за диви животни, като задълженията и компенсациите се увеличават с напредването на техниците по скалата. Надзорни и управленски роли са възможни след преминаване през различни нива на теренна работа. Техниците могат също да преминат към други свързани роли, като напр инспектор по дивата природа.

Задължения и отговорности на техник за диви животни

Техниците по дивата природа помагат при управлението на видовете диви животни и опазването на местообитанията. Тази работа обикновено изисква способност за извършване на следната работа:

  • Съдействайте с изследователски проекти, проектирани от биолози от дивата природа.
  • Съберете биологични проби.
  • Изследвайте популациите на животни.
  • Съберете данни за оценка.
  • Поддържайте и калибрирайте научно оборудване.
  • Пишете подробни отчети.
  • Хващайте и маркирайте животните, за да наблюдавате движенията им в определена зона.
  • Грижи за животни, които са били заловени за наблюдение в лабораторни условия.

Допълнителните задължения на техник за диви животни могат да включват запазване на местообитанията на животните, поддържане на пътища и пътеки, които да се пазят достъпните зони за диви животни, взаимодействие с ловци или други, които използват обществени земи, и наблюдение на доброволци или стажанти. Поддръжката на превозни средства, огради и инструменти също може да бъде част от работата.

Тези техници са ключов компонент за опазването на дивата природа, особено при опазването на естествени местообитания и текущо наблюдение и наблюдение за потенциални и нововъзникващи заплахи и въпроси. Някои техници също играят роля в обучението на обществеността и управлението на бази данни, които са неразделна част от разпространението на информация до други, работещи в областта.

Заплата на техник за диви животни

Както при повечето позиции, заплатата зависи от квалификацията на кандидата. Бюрото по трудова статистика на САЩ класифицира техниците по диви животни като техници по биологична техника и цитира следните заплати:

  • Средна годишна заплата: $44,500 ($21,39/час)
  • Топ 10% годишна заплата: $71,440 ($34,35/час)
  • Долните 10% годишна заплата: $29,330 ($14,10/час)

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2018.

Някои позиции предлагат безплатно жилище на техници като част от техните компенсационни пакети, но тези, които не получават това обезщетение, може да трябва да плащат за собственото си настаняване. По същия начин превозно средство може да е на разположение за използване през работния ден, но в други случаи може да се наложи да осигурят свое собствено и да покрият свързаните с него разходи.

Образование, обучение и сертифициране

Тези, които търсят а кариера тъй като техникът на дивата природа трябва да има някакво ниво на висше образование.

  • образование: Асоциирана степен е минималното образователно изискване. Бакалавърските степени са за предпочитане и дават на кандидата най-добрия шанс да намери желана позиция. Няколко позиции може да са достъпни за тези с дипломи за средно образование или еквиваленти на GED, но степен в биология на дивата природа, екология, зоология, наука за животните, или тясно свързано поле е за предпочитане.
  • Стаж: Завършване на дива природа Стаж дава на кандидатите практически умения, които ще им помогнат да се позиционират за кариера в тази област. Предлага се голямо разнообразие от възможности в рехабилитация на диви животни, зоология, и морска наука.
  • Сертификация: Сертификацията не се изисква от техниците по дивата природа, но се предлага програма за сертифициране от Обществото за дивата природа. Сертифицираните техници за диви животни (CWT) трябва да отговарят на изискванията за образование и опит. Асоциираните техници по дивата природа (AWT) трябва да отговарят на изискванията за образование, но те могат да работят за получаване на необходимия практически опит.
  • Продължаващо обучение: Осемдесет часа за продължаващо обучение трябва да бъдат завършени всеки петгодишен период, за да се поддържа сертификатът на техник.

Умения и компетенции на техник за диви животни

Трябва да притежавате няколко основни качества, за да успеете да станете техник за диви животни:

  • Технически умения: Тази професия изисква работа с технологично усъвършенствано оборудване и инструменти.
  • Комуникационни умения: Техниците по дивата природа трябва точно да разбират както писмените, така и устните съобщения от учените, както и да предадат своите открития.
  • Умения за наблюдение: Техниците по дивата природа поддържат точни дневници на своята работа, без да пренебрегват никакви подробности.
  • Умения за критично мислене: Техниците по дивата природа трябва точно да изведат важността на различни резултати от тестове.
  • Компютърни умения: Добрите практически познания по компютърно-базирани технологии са полезни за кандидатите, търсещи тази кариера.

Перспективи за работа

Бюрото по трудова статистика на САЩ предвижда ръст на работните места за биологични техници като цяло от около 10% до 2026 г. Това е над средното за всички професии.

Интересът към кариерите в областта на дивата природа е висок въпреки сравнително ниската начална заплата за позиции на начално ниво. Работодателите обикновено получават много заявления за отворени позиции в тази област. Тези с диплома в приложима област, съчетана с практически практически опит, имат най-добри перспективи за намиране на позиция като техник по дивата природа.

Работна среда

Техниците по дивата природа често пътуват, за да изпълнят задълженията си. Може да се наложи да извървят дълги разстояния, да яздят коне, да карат велосипед или да управляват лодки. Техниците прекарват значително време, работейки на открито при различни температури и метеорологични условия.

Работен график

Това обикновено е работа на пълен работен ден и отговаря на нормалното работно време, но не е необичайно техниците да работят през нощта, уикендите и празниците. Това може да зависи от специфичните нужди на техните отдели.

Как да си намеря работа

НАМЕРЕТЕ ПОДХОДЯЩАТА ОБРАЗОВАТЕЛНА ПРОГРАМА

EnvironmentalScience.org предлага изчерпателен инструмент за търсене, за да стесните възможностите си, за да намерите най-подходящия за вас.

АС НА ИНТЕРВЮТО

GlassDoor предоставя някои съвети за интервю, специално предназначени за позиции на техници за диви животни.

Сравняване на подобни работни места

Някои подобни работни места и тяхното средно годишно заплащане включват:

  • Работник по грижи и обслужване на животни: $23,950
  • Ветеринарен лекар: $93,830
  • микробиолог: $71,650

Историята на стратегията на марката Procter & Gamble

Управление на марката изглежда, че винаги е съществувал, но един поглед в историята на Procter & Gamble доказва обратното. Пазарните проучвания имат своите корени в американската бизнес институция, обявена за най-големия производител на марков...

Прочетете още

Каква е максималната възраст за записване в армията?

Един от най-често задаваните въпроси, които се задават на работодателите, е кои са максимални възрастови граници за постъпване на военна служба. Има възрастова граница, която лишава определени възрасти от присъединяване към армията. Възрастовата ...

Прочетете още

Предимства от използването на PEX водопроводни колектори

PEX колекторите и PEX пластмасовите тръбопроводи предлагат предимства, свързани с инсталацията, в сравнение с конвенционалните водопроводни системи с твърди тръби. PEX водопроводни колектори и PEX тръбите са част от сравнително нов метод за водор...