Длъжностна характеристика на агент по застраховане на добитък: Заплата и повече

Добитък застрахователни агенти предоставят застрахователни полици за покриване на животните, собственост на техните клиенти, които обикновено са фермери или животновъди. Предлагат се различни опции за покритие, включително индивидуално покритие за конкретни животни с висока стойност, общо покритие и за двете имущество и животни и покритие на стадата, което е най-често срещаният вариант и осигурява определен брой животни от определен Тип.

Агентите могат да предложат покритие за различни видове добитък, включително млекодайни говеда, говеда, домашни птици, овце и свине. Агентите могат да изберат да се съсредоточат върху един вид добитък, но повечето предлагат услуги за множество видове. Те могат също така да се разклонят в други сегменти на индустрията, като предлагат линии за застраховане на аквакултури, застраховки за коне или застраховка за домашни любимци. Много застрахователни агенти за добитък също предлагат опции за покритие за имоти (като ферми и ранчо) и превозни средства.

Застрахователният агент за добитък може да напредне в кариерата си с течение на времето, като се премести в роли като регионален мениджър продажби или директор продажби. Един агент може също да стане партньор в утвърдена застрахователна агенция или да започне независима агенция, след като изгради достатъчно лоялна клиентска база.

Задължения и отговорности на агента по застраховане на животни

Тази работа обикновено изисква способност за извършване на следните задачи:

  • Съберете данни от животновъди.
  • Предоставете оферти за курсове.
  • Обяснете опциите за покритие.
  • Обработвайте застрахователни формуляри.
  • Координирайте със застрахователите.
  • Обработвайте искове.
  • Получете оценки, ако е необходимо.
  • Осигурете качествено обслужване на клиентите.

Агентите за застраховане на добитък преминават лесно между взаимодействието с клиентите и извършването на офис-базираните аспекти на тяхната работа. Те отговарят на нуждите на съществуващите клиенти, включително изплащане на искове, като същевременно компетентно изпълняват задължения, които носят приходи и печалби за фирмата, която ги наема, включително получаване на допълнителни клиенти.

Заплата на застрахователен агент по добитък

Заплатата на застрахователния агент за добитък варира в зависимост от броя на обслужваните клиенти всяка година, видовете продадени застрахователни покрития и географската област, в която работи агентът. Компенсационният пакет за агент често е комбинация от основна заплата, комисионни и бонуси за представяне.

  • Средна годишна заплата: $50 600 ($24,33/час)
  • Топ 10% годишна заплата: Повече от $125 610 ($60,39/час)
  • Долните 10% годишна заплата: По-малко от $27 500 ($13,22/час)

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2018.

Имайте предвид, че тези цифри са за широката категория застрахователни агенти, а не само за застрахователни агенти за добитък.

Застрахователните агенти за добитък могат да харчат пари за маркетинг на своите услуги на бъдещи клиенти, включително печатни и уеб-базирани реклами, както и за пътуване до търговски изложения или събития за добитък за набиране на нови клиенти.

Образование, обучение и сертифициране

Повечето застрахователни агенции предпочитат кандидатите за работа да имат четиригодишна диплома от колеж, въпреки че са склонни да бъдат гъвкави по отношение на специалността. Изисква се лиценз за продажба на застраховки в конкретен щат и много щати изискват курсове за продължаващо обучение (CE), за да се запази този лиценз.

  • Степен: Разнообразни курсове в области като маркетинг, комуникации, счетоводство, животновъдство, икономика, бизнес, технологията и статистиката могат да подготвят амбициозния агент за предизвикателствата, с които ще се сблъска, когато влезе в индустрия.
  • Лицензиране: Амбициозният агент трябва да получи лиценз за продажба на имущество и застраховка срещу злополука в щата, в който възнамерява да предлага услугите си. Специфичните изисквания за лицензиране на застрахователни агенти варират според държавата, но предпоставките обикновено включват посещаване на курсове за обучение и семинари, полагане на държавен лицензионен изпит и плащане на такса. В повечето щати амбициозните агенти трябва да вземат пръстови отпечатъци и да преминат криминална проверка.
  • Продължаващо обучение: Много държави също имат изискване за CE, което трябва да бъде изпълнено, преди агентите да могат да подновят своите лицензи. Това изискване гарантира, че агентите са в крак с всички промени в застрахователните закони на тяхната държава. Определен брой часове CE често са посветени на етиката.

Умения и компетенции на застрахователен агент за добитък

Уменията, необходими, за да станете застрахователен агент за добитък, могат да бъдат намерени често в обяви за работа, в автобиографии и мотивационни писма.

  • Упоритост: Застрахователните агенти от всякакъв вид трябва да извършват много разговори за продажби и неизбежно изпитват много откази. Агентите трябва да бъдат постоянни, ако искат да изградят клиентска база.
  • Изходящ характер: Всички добри търговци, включително застрахователните агенти, трябва да имат открити личности. Те трябва да не се страхуват да се обърнат към напълно непознати с търговско предложение.
  • Опит в работа с добитък: За агентите по застраховане на добитък е от съществено значение да се чувстват удобно около обикновено големите животни, за които клиентите им се нуждаят от покритие. Предишен опит като животновъд, оценител, или съдия или като агент за разширяване на земеделието би било голям плюс.

Перспективи за работа

Застраховането на добитък остава силен сегмент от по-голямата животновъдна индустрия, тъй като фермерите трябва да защитят своите стада и стада срещу катастрофални загуби. Бюрото по трудова статистика прогнозира, че заетостта на търговски агенти за всички видове застраховки ще нарасне с 10% от 2016 г. до 2026 г., по-бързо от средното за всички професии.

Работна среда

Агентите за застраховане на добитък обикновено разделят времето си между офис и фермите и фермите, където техните клиенти отглеждат животните си. Те могат да работят сами или за агенция или голяма компания.

Работен график

Застрахователните агенти обикновено работят около 40 часа седмично. Може да се наложи те да бъдат на разположение вечер и през почивните дни, ако клиентите искат да се срещнат с тях извън нормалното работно време.

Как да си намеря работа

ПРИГОТВИ СЕ

Създайте или актуализирайте своя мотивационно писмо и продължи. Не забравяйте да споменете всеки подходящ трудов опит и изпълнението на всички изисквания, определени от държавата за работата.

МРЕЖА

За да направят връзки в индустрията, бъдещите агенти могат да присъстват на събития, организирани от търговски групи, като например Национална асоциация на професионалните застрахователни агенти.

ПРИЛОЖИ

Проверете уебсайтовете на конкретни застрахователни агенции и компании за свободни работни места, които вероятно ще бъдат на определена страница за кариери. Можете също да намерите възможности в сайтове за работа като Наистина.com, Monster.com, и Glassdoor.com

Сравняване на подобни работни места

Хората, които се интересуват да бъдат застрахователни агенти за добитък, също могат да обмислят следните кариери. Посочените цифри са средни годишни заплати.

  • Застрахователен застраховател: $69,380
  • Личен финансов съветник: $88,890
  • Брокер на недвижими имоти и агент по продажбите: $50 300

Примери за писма и имейли за отказ на кандидати

Току-що сте били на интервю за работа и се чудите дали ще получите известие, ако не сте избрани за интервю или не ви бъде предложена позиция. Или сте работодател, който уведомява кандидат, че не е нает. Как изглежда писмото за отказ? Какво е вкл...

Прочетете още

Контролен списък за интервюиране на потенциални служители

Търсите контролен списък, който обобщава стъпките, включени, когато интервюирате бъдещи служители? Тези стъпки трябва да помогнат на вашия екип да знае как да интервюира кандидати, така че да идентифицирате най-квалифицирания човек за вашата своб...

8 съвета за укрепване на уменията за решаване на проблеми в екип

Уменията за групово решаване на проблеми, като упражнения и свирене на пиано, стават по-лесни и по-ефективни с достатъчно практика. За съжаление повечето мениджъри не осъзнават необходимостта от развитие на процеса на вземане на решения и решаван...