Описание на длъжността на учен по околна среда: Заплата, умения и много повече

Еколозите идентифицират опасности за околната среда или за здравето на жителите на земята, като например замърсяване. Те също така помагат да се създадат решения за защита на околната среда чрез елиминиране на тези опасности или поне намаляване на техните вредни ефекти.

Задължения и отговорности на учен по околна среда

Работата обикновено изисква способност за извършване на следните задачи:

  • Определете методите за събиране на данни, след това съберете и анализирайте проби от почва, вода, въздух и други материали
  • Провеждайте теренна работа, за да изследвате естеството и степента на замърсяване на почвата, седимента, подземните води и други среди
  • Разработете планове за предотвратяване, контрол или коригиране на екологични проблеми
  • Извършване на програмни изследвания, планиране и развитие, издаване на разрешения, мониторинг на съответствието, инспекции/прилагане и технически услуги за поддръжка във връзка с въздух, вода, отпадъци, федерални съоръжения, коригиращи действия, минно дело, биология и други екологични програми
  • Пишете доклади, които представят резултатите от изследванията и насоки на заинтересованите страни
  • Осигурете насоки на обществеността, правителствените организации и бизнеса за смекчаване на опасностите за околната среда и здравето

В широката категория учени по околната среда съществуват различни видове специалисти, включително анализатори на изменението на климата, специалисти по здраве и безопасност на околната среда, плановици за възстановяване на околната среда, индустриални еколози и екологи химици. Точните задължения ще варират в зависимост от специалността.

Заплата на учен по околна среда

Заплатата на екологичен учен може да варира в зависимост от местоположението, опита и работодателя.

  • Средна годишна заплата: $69,400
  • Топ 10% годишна заплата: $122,510
  • Долните 10% годишна заплата: $41,580

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2017.

Образователни изисквания и квалификации

  • образование: Трябва да можете да получите работа на начално ниво с бакалавърска степен по екология. Като алтернатива можете да започнете кариерата си с бакалавърска степен по биология, инженерство, химия или физика. Обикновено се изисква магистърска степен за напредък в тази област.
  • Сертификати: Учените по околна среда, които работят с отстраняване на опасни отпадъци, може да се задължат да притежават Администрацията по безопасност и здраве при работа на САЩ HAZWOPER (Операции с опасни отпадъци и реагиране при извънредни ситуации) Сертифициране. Друг професионалист сертификати са доброволни и варират в зависимост от областта на експертизата. Те могат да ви помогнат да увеличите кариерно развитие възможности. Те включват CPESC (сертифициран специалист по ерозия и контрол на седиментите) и Сертифициран делинеатор на влажни зони.

Умения и компетенции на учен по околната среда

За да работите като екологичен учен, ще ви трябват определени меки умения в допълнение към техническите умения, които ще научите в училище:

  • Комуникационни умения: Отлично вербална комуникация, слушане, а уменията за писане ще ви позволят да споделяте резултатите от изследванията с вашите колеги.
  • Умения за критично мислене: За да разрешите проблеми, ще ви трябва способността да претегляте достойнствата на възможните решения.
  • Аналитични умения: Ще трябва да анализирате резултатите от вашите изследвания и да можете да разберете констатациите на колегите.
  • Самодисциплина: Често ще трябва да работите самостоятелно, което ще изисква от вас да сте много концентрирани и мотивирани.

Перспективи за работа

The Бюро по трудова статистика на САЩ очаква заетостта да нарасне с 11 процента до 2026 г., което е по-бързо от средното ниво от 7 процента за всички професии.

Работна среда

Екологичните учени работят в офиси и лаборатории. Някои работят на терен на открито, а някои трябва да пътуват, за да се срещнат с клиенти или да представят резултати от изследвания.

Работен график

Работата в тази област обикновено е на пълен работен ден, но често включва работа над 40 часа седмично.

Разберете дали имате всичко необходимо, за да свършите работата, като вземете този тест: Трябва ли да станете екологичен учен?

Сравняване на подобни работни места

Тези, които се интересуват да станат учени по околната среда, могат също да разгледат работните места по-долу, които са изброени с техните средни заплати.

  • Учени природозащитници и лесовъди: $60,970
  • Инженер на околната среда: $86,800
  • Техник по наука и защита на околната среда: $45,490
  • Специалист по безопасност и здраве при работа: $67,720

Отвъд политиката, DC е нов център за социално въздействие - добрата търговия

Трудно е да се измъкнем от политическата енергия, която прониква във Вашингтон, особено в очакване на предстоящите президентски избори. Дори при липсата на разгорещена президентска надпревара, много хора гледат на окръг Колумбия като град, в който...

Прочетете още

Indelust: Sana Rezwan — Добрата търговия

Запознайте се със Сана и Нихар от Indelust.comСана Резуан, брилянтен творчески директор и основател на луксозния моден магазин и художествена галерия, MAISON, в Бангалор, Индия, се среща с Нихар Саит, специалист по корпоративни финанси с над 15 го...

Ръководството на етичните модници за пролетта на 2016 г. — Добрата търговия

Сезоните се сменят и слава богу, пролетта най-накрая дойде при нас. С него идва осезаем въздух на надежда и нов живот - слънцето е по-ярко, дните по-дълги и новият сезон на пъпки започват да цъфтят - на практика можете да чуете чуруликането на мал...