Преглед на длъжността водач на кучета за откриване

Водачите на кучета за откриване имат за задача да наблюдават кучета, които изпълняват задължения за откриване, свързани с наркотици, експлозиви или други вещества. Тези специално обучени кучета надушват контрабанда на много места.

Високо обучени кучета

Водачите на кучета за откриване работят със своите партньори кучета, за да открият специфично вещество, което кучето е обучено да идентифицира. Много екипи от кучета за откриване търсят наркотици, експлозиви или следи от компоненти за производство на бомби (като тор). Екипите за откриване могат също да бъдат включени в търсенето на остатъци от кръв, селскостопански предмети, огнестрелни оръжия и валута.

Задължения

По време на ежедневието си водачите на кучета за откриване и техните кучета могат да претърсват товарни пратки, багаж и ръчен багаж на пътници на летища, пристанища и гари. Те са най-често наети на летища, гранични пунктове и пристанища.

Водачът трябва да е запознат с всеки поведенчески сигнал, който кучето може да предложи, и той е отговорен за започване на търсене, ако куче сигнализира, че е намерило контрабанда. Водачите трябва да напишат подробни доклади за всеки случай, когато кучето им открие забранено вещество, и да предадат тази документация на съответните служители.

Водачите също са отговорни за предоставянето на всички основни грижи за своите кучета, включително задачи като осигуряване на храна и вода, подстригване, къпане и извеждане на кучето за почивки в банята през цялото време ден. Участват и в ред обучение упражнения за поддържане на остротата на кучето и за наблюдение на неговата ефективност при откриване на засадени проби.

Опции за кариера

Има много различни области, в които водачите на кучета за откриване могат да се специализират: наркотици, експлозиви и голямо разнообразие от други вещества изискват специализирани екипи за целите на контрола. Един екип обикновено търси едно конкретно вещество (т.е. кучета, които надушват експлозиви, няма да търсят и незаконни селскостопански продукти).

Екипите за откриване се използват на федерално, щатско и местно ниво. Кариерите за инспекция на федерално ниво включват TSAНационалната програма за кучешки екипи за откриване. Военните също предлагат работа в тази област чрез Програмата за военни работни кучета на Министерството на отбраната, контролирана от Военновъздушните сили на САЩ.

Военновъздушните сили съобщават, че в момента има над 1300 работещи екипа с кучета по целия свят, като годишно се обучават 300 нови екипа. Има и възможности за откриване на наркотици или експлозиви като част от държавните и местните полицейски сили.

Образованието и обучението

Има много пътища за откриване кариера в кучешки грижи. Повечето манипулатори имат опит в правоприлагането, митническата инспекция, селското стопанство, животновъдството или сродна област, въпреки че изискванията могат да варират от една агенция до друга. Опит като полицай K-9, инспектор по здравеопазването на животните или инспектор по дивата природа може да бъде допълнителен плюс за кандидат, който се насочва към тази кариера.

Преди всичко друго, стабилните работни познания за кучешкото поведение са най-важният фактор, който води до успех в тази област. Връзката на водача с кучето е важна; добрата комуникация между водача и кучето води до повишени нива на точност на откриване.

В Министерството на земеделието на САЩ кандидатите трябва да започнат като начални митнически служители или инспектори (степен на заплащане GS-7) и да придобият опит в областта на инспекцията, преди да им бъде разрешено да кандидатстват за киноложки позиции. След като преминат в степен на заплащане GS-12 (60 274 ​​$ до 78 355 $), те отговарят на условията да бъдат обучени за позиции за гледане на кучета.

Експлозивни екипи на TSA

Двойките кучета за работа с експлозиви в програмата TSA преминават през единадесетседмична програма за обучение във военновъздушната база Lakland в Сан Антонио, Тексас. След завършване на курса двойките куче и водач прекарват още 30 дни на определеното им място, за да могат да се запознаят с района, в който ще работят.

През този период те изпълняват много сценарии за обучение, работят върху десенсибилизирането на кучето към нормалните шумове съоръжение и се стремят да предизвикат кучето, като намалят размера на извадката, която те трябва да открият на практика бяга. Съществува годишна програма за повторно сертифициране на екипите с кучета за откриване на експлозиви на TSA.

Националната асоциация на кучетата за откриване на наркотици (NNDDA) е професионална група, която предлага годишни курсове за сертифициране на кучета за откриване на професионалисти от правоприлагащите органи, държавни служители (на федерално, щатско или местно ниво) и частни следователи.

Заплата

Според правителствения уебсайт USAJOBS.gov водачите на кучета за откриване на експлозиви печелят от $47 000 до $98 500 на големите летища в САЩ. Работниците с USDA започват със степен на заплащане GS-12 (диапазон на заплатите от $60 274 ​​до $78 355). Indeed.com цитира средни заплати, започващи от диапазона от $20 за водачи на кучета за откриване на експлозиви през 2019 г.

Перспективи за кариера

Повече от 700 екипа с кучета за откриване на експлозиви работят днес на големите летища, а хиляди допълнителни кучета се използват за откриване на наркотици и като част от военни операции. Търсенето на водачи на кучета за откриване трябва да продължи да бъде силно през следващото десетилетие.

Колко високо е търсенето на полицаи K9?

Най-добрият приятел на човека може да бъде и най-добрият приятел на ченгето. Сред разнообразието от кариери в криминология, офицерите от K-9 знаят по-добре от всеки друг, че им върви добре. Собствениците на кучета знаят, че техните домашни любимц...

Прочетете още

Как да станете дипломиран финансов анализатор

The Дипломиран финансов анализатор (CFA) обозначението е ценно удостоверение, което ви удостоверява, че имате задълбочени познания за видовете ценни книжа и инвестиционните инструменти. Това също така показва, че сте експерт в количествените мето...

Прочетете още

Как да напишем албум Съобщение за пресата

Правото прессъобщение за албум е една от най-често срещаните и най-важните форми на прессъобщения, които ще напишете. Трикът тук е да създадете издание, което прави музикален журналистискам да слушате вашата музика, както и да им дадете нещо, за ...