Описание на длъжността в армията: 68E стоматологичен специалист

Специалистите по дентална медицина са основни членове на армейския екип по дентална помощ. Те помагат на армейските зъболекари при прегледа и лечението на пациентите, както и помагат, управляват стоматологични кабинети. тази работа, военна професионална специалност (MOS) 68E, е отворен за хора без дипломи по дентална медицина.

Задължения

Подобно на цивилните си колеги, специалистите по дентална медицина действат в подкрепа на зъболекарите в почти всички аспекти на лечението на пациенти и управлението на денталния кабинет. Те имат за задача да подготвят стоматологични процедури, като избират и подреждат инструменти и подготвят пациентите, като записват жизненоважни статистически данни като кръвно налягане.

Тези войници обикновено са част от устните изпити на пациента, могат да помогнат при такива задачи като администриране анестезия, поставяне и премахване на конци и подготовка на материали за зъбни отпечатъци и възстановяване процедури.

Специалистите по дентална медицина в армията помагат и при рентгеново изследване, което включва и подготовка на пациента. Те също вършат значителна част от административната работа около стоматологичния кабинет, включително поръчване и инвентаризация на консумативи, насрочване на срещи и архивиране и поддържане на записи.

Те също така ще контролират и помагат на подчинения персонал в стоматологичния кабинет.

Информация за обучение

Обучението за работа на специалист по дентална медицина изисква десет седмици Основно бойно обучение и 30 седмици напреднало индивидуално обучение, включително практикуване на задачи за стоматологична помощ, малко по-дълго от типичното индивидуално обучение поради високоспециализирания характер на работата.

Ще научите превантивна дентална медицина, процедури в стоматологичния кабинет, радиологични техники за рентгенови лъчи и процедури за дентална хигиена като част от вашето обучение за дентален специалист.

Квалификации

Не се нуждаете от предишен опит в стоматологията или като зъботехник, но интересът към изучаване на областта ще бъде важен. За да отговаряте на условията за зъболекар в армията, имате нужда от 91 по квалифицирана техническа (ST) част от Батерия за професионални способности на въоръжените сили (ASVAB) тест. За тази работа не се изисква разрешение за сигурност, но ще ви трябва нормално цветно зрение (без далтонизъм).

Подобни граждански професии

Тази работа в армията е отлично обучение за няколко кариери в областта на денталната медицина. Може да се наложи да проверите изискванията за местно лицензиране във вашия район, но трябва да сте квалифицирани за това работите като дентален асистент, дентален хигиенист или дентален лабораторен техник, след като напуснете военни.

Въпреки че ще трябва да посещавате дентално училище и да спечелите степен DDS (доктор по дентална хирургия) или еквивалент, MOS 68E също е чудесен начин да започнете пътя към това да станете зъболекар.

Как да избегнем прекомерното текучество на служители

Когато служители напуснат компания и трябва да бъдат заменени, това се нарича текучество. Определено текучество е неизбежно, но твърде много служители, които напускат във всеки даден период от време, могат да съсипят една компания. Текучеството с...

Заплащане на служителите за снежни дни, дъждовни дни и извънредни ситуации

Когато снежен ден или друга извънредна ситуация повлияе на това дали вашите служители работят или не, ще трябва да вземете предвид правните аспекти, както и как вашите служители ще се почувстват относно вашето решение, когато решат да плащат тях....

Прочетете още

Най-добрите японски търговци на дребно

Японските компании заеха шест места Списание STORES и списък на Kantar Consulting с Топ 50 глобални търговци на дребно за 2019 г. Най-високо класираният японски търговец на дребно беше Seven & I Holdings, на 15-то място, с 60 640 точки за кла...