Създател на длъжностни характеристики за рейтинг на военноморските сили (BU)

Морски пчели са строителните работници във ВМС. Мъжете и жените от курса BU са част от Военноморски строителни сили. Терминът Sea-Bees се появи от времето, когато военноморските строители бяха част от строителните батальони (CB). Терминът Sea-Bee идва от акронима CB за вида на командата, с която строителите разполагат в чужбина.

Строителите съставляват най-големия сегмент от военноморските строителни сили. Те работят като дърводелци, мазачи, покривачи, бетоновачи, зидари, бояджии, зидари и мебелисти. Въпреки това, те не само са всичко по-горе, но и са специално обучени да се бият, както и да извършват подводни конструкции и са квалифицирани във военноморските сили за водолазно гмуркане.

Задължения и отговорности

Задълженията, изпълнявани от BU, включват:

  • изграждане и ремонт на дървени, зидани бетонни и стоманени конструкции;
  • монтиране на вътрешни довършителни работи, включително монтиране на стени от ламарина, ламперии или керамични плочки и монтиране на таванни и подови плочки, фрезови изделия и облицовки;
  • функциониране на дърводелски, столярски и ремонтни работилници за инструменти и оборудване;
  • строителни форми за бетонни конструкции;
  • смесване, полагане и довършване на бетон;
  • експлоатация на бетонови инсталации, преносими бетонобъркачки и друго оборудване и инструменти за довършване на бетон;
  • изграждане на кейове, мостове и други тежки дървени конструкции;
  • четене и тълкуване на чертежи и изготвяне на скици за проекти;
  • изготвяне на оценки на изискванията за материали, труд и оборудване.
  • Екипите за подводно строителство също извършват кейове, мостове и други конструкции, които изискват гмуркане.

Работна среда

BU могат да работят в различни условия, самостоятелно или като членове на голям екип. Техните много различни задължения могат да се изпълняват в климат, вариращ от тропически до арктически.

Информация за A-School (Job School).

Гълфпорт, MS -- 75 календарни дни.

Училището A за Builder Rate (BU) е Центърът за обучение по военноморско строителство (NCTC) и се намира в Гълпорт, Мисисипи. Училището А е 75 дни. Центърът за обучение на SeaBee е под административното командване на Център за морски пчели и инженерни съоръжения (CSFE) която предлага подкрепа за съвместно обучение на ВВС и Сухопътните войски. Съвместните бази за строително обучение се намират на ул Отрядът на CSFE Шепард Военновъздушна база, Тексас и Отрядът на CSFE Форт Леонард Ууд, Мисури.

След завършване на училище "A", хората в този рейтинг могат да очакват назначение в a Морски мобилен строителен батальон (NMCB) в Порт Хуенем, Калифорния или Гълфпорт, Мисисипи, или към амфибиен строителен батальон (ACB) в Сан Диего, Калифорния или Литъл Крийк, Вирджиния. NMCB работят на ротационен принцип със средно седем месеца в пристанището на произход и седем месеца разположени в задгранични места като Испания, Окинава, Пуерто Рико или Гуам. Seabees получават допълнително специализирано обучение за бойни и строителни умения по време на дежурство в пристанището.

Ако сте Sea-bee и искате да напреднете в кариерата си с обучението за подводен строителен техник, първо ще трябва да завършите първата си обиколка като строител. Основното училище за подводен строителен техник се намира в Панама Сити, Флорида. Обучението, което студентите трябва да преминат, включва основни принципи на гмуркане и приложения, последвани от техники за подводно строителство и разрушаване. Ще получите нов Naval Enlistment Code (NEC) от 5932 и можете да напреднете в гмуркането общност, както и да стане Master Diver дори като Seabee Underwater Construction Chief Petty офицер.

Заданията по море се изпълняват от екипите за подводно строителство (UCT's), разположени в Литъл Крийк, Вирджиния, и Порт Хюнем, Калифорния. От тези команди ще се разположите по целия свят, където Военноморските сили и Морската пехота се нуждаят от строителство, за да се извършват изключително важни подводни проекти.

Резултат ASVAB Изискване: AR + MC + AS = 140.

Разрешение за сигурност Изискване: Нито един.

Други изисквания

60 месеца задължение за набор.

Налични подспециалности за тази оценка:Класификационни кодове на ВМС за BU

Текущи нива на екипиране за този рейтинг: Обява CREO.

Забележка: Напредък (повишение ) възможностите и напредъкът в кариерата са пряко свързани с нивото на окомплектоване на квалификационния състав (т.е. персоналът в квалификационен състав с недостатъчен персонал има по-голяма възможност за повишение от този в квалификационен състав с излишък от екипаж).

Ротация море/брег за тази оценка

  • Първо морско турне: 54 месеца
  • First Shore Tour: 36 месеца
  • Второ морско турне: 46 месеца
  • Второ крайбрежно турне: 36 месеца
  • Трето морско турне: 36 месеца
  • Трето крайбрежно турне: 36 месеца
  • Четвърто морско турне: 36 месеца
  • Четвърто крайбрежно турне: 36 месеца

Забележка: Морските обиколки и обиколките на брега за моряци, които са завършили четири морски обиколки, ще бъдат 36 месеца в морето, последвани от 36 месеца на брега до пенсиониране.

Голяма част от горната информация е предоставена с любезното съдействие на командването на персонала на ВМС

5 различни начина за работа от вкъщи

Има много начини да си изкарвате прехраната като работите от вкъщи, включително работа от вкъщи, договор и работа на свободна практика и създаване или закупуване на домашен бизнес. Въпреки че всички те предлагат шанс да се избегне пътуването до р...

Прочетете още

Как да намерите високотехнологична работа от дома

Искате ли да се ориентирате в света на работата „у дома“? Добрата новина е, че възможностите за дистанционна работа, особено в техническата област, изобилстват и продължават да растат. Въпреки това, ако при търсенето на работа не намирате тези ра...

Прочетете още

Кога трябва да уредя извънсъдебно споразумение?

Процесът може да бъде продължителен, труден и скъп, така че много съдебни дела в крайна сметка се уреждат извън съда. Всъщност, от основните категории дела, делата за непозволено увреждане (включително телесна повреда и небрежност) обикновено има...