Армейска работа: анализатор на събиране на сигнали MOS 35S

Анализатор за събиране на армейски сигнали наблюдава и слуша чуждестранни електронни комуникации и ги интерпретира и идентифицира за стратегически цели. Това обикновено са негласови комуникации, а събраната информация се използва за тактически и стратегически цели.

Тази изключително чувствителна разузнавателна работа е категоризирана като военна професионална специалност (MOS) 35S. Ако сте човек, който обича да използва улики за решаване на проблеми и отговаряне на въпроси и се интересувате от работа с радио оборудване, това може да е армейската работа за вас.

Задължения на MOS 35S

Тези войници работят с оборудване за сигнално разузнаване (SIGINT), претърсвайки радиочестотния спектър, за да събират и идентифицират целевите комуникации. Това включва извършване на анализ за определяне на параметрите на сигнала. Те ще изготвят регистрационни файлове и отчети въз основа на събраната информация.

MOS 35S също използва оборудване SIGINT, за да помогне при определянето на оперативни обекти и поддържа техническата база данни за операции по събиране на разузнавателна информация.

Обучение за колекционер на армейски сигнали

Обучението за работа за събирач на сигнали/аналитик изисква 10 седмици Основно бойно обучение (по-известен като тренировъчен лагер) и 15 седмици напреднало индивидуално обучение (AIT), проведено в Corry Station Naval Technical Training Center в Пенсакола, Флорида. Това обучение е разделено между обучение в класната стая и опит на място.

Квалифицира се като MOS 35S

Тъй като работите с изключително чувствителна информация в тази работа, изискванията за допустимост са доста строги. Първо, ще трябва да можете да се класирате за строго секретно разрешение за сигурност.

Това изисква задълбочена проверка на миналото, която ще разследва вашите финанси и криминално досие. Злоупотребата с наркотици или алкохол след 18-годишна възраст може да бъде дисквалифицираща, както и всеки запис за продажба или производство на наркотици или други опасни вещества. Вашето досие не трябва да е осъждано от военен съд и без осъждане на граждански съд за нещо по-сериозно от дребно нарушение на правилата за движение.

Също така ще трябва да получите най-малко 101 в сегмента за квалифицирани технически (ST) на батерията за професионална способност на въоръжените сили (ASVAB) тестове и вземете квалифициращ резултат на теста за способности за анализ на армията.

Войниците на тази длъжност трябва да са граждани на САЩ и те и техните съпрузи не могат да имат членове на семейството, които живеят в страна, в която физически или психически принудата е обичайна практика срещу "лица, действащи в интерес на Съединените щати". Те също така не могат да имат търговски или лични интереси в такова държава.

Ако някога сте били член на Корпуса на мира, не отговаряте на условията за този MOS. Това е така, защото правителството на САЩ иска да предотврати всяко схващане, че доброволците от Корпуса на мира могат да действат като шпиони или агенти на разузнаването. Ако враждебно чуждо правителство вярваше, че това е възможно, то очевидно би могло да изложи персонала на Корпуса на мира и тяхната хуманитарна дейност в потенциална опасност.

Подобни цивилни професии като MOS 35S

Въпреки че голяма част от тази работа в армията очевидно е специфична за военните, вие все пак ще бъдете добре квалифицирани за различни граждански кариери. Можете да работите като радиооператор, администратор на база данни, звуков инженер или компютърен оператор.

Може също така да имате право да работите като технически писател, специалист по бизнес операции или мениджър на радиооператор/механик.

Стажантско резюме за бизнес и икономика

Санди Кандидат123 Main Street, Ню Йорк 00000(123) [email protected]ЦЕЛ В КАРИЕРАТАДа получа летен стаж във водеща компания, където моите аналитични и икономически умения ще бъдат използвани напълно. ОСНОВНИ КВАЛИФИКАЦИИУмее да създ...

Прочетете още

Най-добре платените специалности за кариера за 2019 г

Кои специалности в колежа имат най-добър потенциал за печалба? Колко могат да очакват да изкарат випуск 2019, когато започнат първата си професионална работа? Винаги е добра идея да знаете колко струвате, когато сте на път да започнете да търсите...

Прочетете още

Какво трябва да знаете за стажуването в НБА

Брандън Мефорд казва, че е имал късмета да спечели Experience, Inc„Изключително изживяване“ да присъства на всички платени разходи NBA Job Fair миналата година. Първата му реакция на победата беше, че неговата „мечтана работа“ в спортната индустр...