Асистент по човешки ресурси Описание на длъжността: Заплата, умения и много повече

Асистент по човешки ресурси (HR асистент) поддържа компанията или организацията специалист човешки ресурси или специалисти. Те са склонни към чиновнически задачи като писане на кореспонденция, отговаряне на телефонни обаждания и насрочване на срещи.

Една от най-важните части от работата на асистента по човешки ресурси е поддържането на досиета на персонала. Това включва следене на поверителна информация като промени в адреса на служителите, прегледи на ефективността, обезщетения и заплати.

Асистентите по човешки ресурси също могат да помогнат в процеса на набиране на персонал. Това може да включва публикуване на обяви за работа, предварителен преглед на кандидатите, администриране на оценки на кандидатите и информиране на хората за тяхното приемане или отхвърляне за работата, за която са кандидатствали.

Те могат също така да обяснят здравни застраховки, застраховки за инвалидност и живот, както и други обезщетения за новонаети лица, събират попълнени документи и помощ на настоящи служители, които желаят да променят своите планове за обезщетения по време на отворено записване периоди.

Задължения и отговорности на асистент човешки ресурси

Като част от ежедневните си задължения и задачи, асистентът по човешки ресурси може да изпълнява някои или всички от следните неща:

  • Работете в тясно сътрудничество с мениджъра по човешки ресурси, за да осигурите необходимата подкрепа по силно поверителни въпроси, свързани с човешките ресурси, и специални проекти.
  • Взаимодействайте с доставчиците на обезщетения по отношение на записвания и промени в статуса, проследявайте времето за записване на служителите, наблюдавайте фактурирането на обезщетения и т.н.
  • Отговаряйте на запитвания относно политиката на служителите.
  • Съберете, разпространете и проследете пакети с оферти на кандидати и необходимите действия.
  • Поддържайте всички електронни файлове за персонал/облаги.
  • Работете с нови служители, за да съберете необходимите документи.
  • Обяснете медицинско, стоматологично, животозастраховане, инвалидност, 401 (k) и т.н. ползи за служителите.
  • Участвайте във всички инициативи за корпоративно обучение.
  • Съдействие на специалист по човешки ресурси при обработката на прекратяванията.

Заплата на асистент човешки ресурси

Заплатата на асистент по човешки ресурси варира в зависимост от областта на експертизата, нивото на опит, образованието, сертификатите и други фактори.

  • Средна годишна заплата: $33 405 ($16,06 / час)
  • Топ 10% годишна заплата: повече от $43 098 ($20,72/час)
  • Най-ниските 10% годишна заплата: По-малко от $25 376 ($12,2/час)

Източник: Payscale.com, 2019 г.

Образование, обучение и сертифициране

Позицията на асистент човешки ресурси включва изпълнение на изискванията за образование и обучение, както следва:

  • образование: Асистентите по човешки ресурси се нуждаят от поне диплома за средно образование или диплома за обща еквивалентност (GED) въпреки че някои работодатели предпочитат да наемат кандидати, които имат асоциирана или бакалавърска степен.
  • Обучение: Успешните кандидати също имат обучение за изпълнение на общи канцеларски задачи, използване на компютри, поддържане на системи за архивиране и практики за човешки ресурси.

Умения и компетенции на асистент човешки ресурси

В допълнение към образованието и други изисквания, кандидатите, които притежават следните умения, могат да се представят по-успешно в работата:

  • Комуникационни умения: Кандидатът трябва да има силни комуникативни умения, включително добри слушане, умения за говорене и писане.
  • Организационни умения: Тъй като асистентът по човешки ресурси е отговорен за обработката на много информация, той или тя се нуждае от добри организационни умения.
  • Поверителност: Почтеността е друг задължителен атрибут, тъй като голяма част от тази информация е поверителна и не трябва да се споделя с други.

Перспективи за работа

Бюрото по трудова статистика на САЩ предвижда, че заетостта на асистентите по човешки ресурси няма да се промени (нито да се увеличи, нито да намалее) до 2026 г. Това се сравнява с прогнозирания растеж за всички работни места във всички професии от 7% за периода от 2016 г. до 2026 г.

Работна среда

Повечето хора в тази професия работят в офис среда в група или отдел по човешки ресурси.

Работен график

Работните места на асистент по човешки ресурси обикновено имат пълно работно време през нормалното работно време.

Как да си намеря работа

ПРИГОТВИ СЕ

Прегледайте автобиографията си и не забравяйте да подчертаете всеки подходящ опит, който съответства на длъжностната характеристика на асистента по човешки ресурси. Ролева игра на въпроси и отговори за интервю, така че да можете да представите професионален, подготвен образ по време на интервюта

ПРИЛОЖИ

Вижте ресурсите за търсене на работа като Indeed.com, Monster.com и Glassdoor.com за налични позиции. Можете също така да посетите кариерния център на вашия колеж, за да намерите свободни работни места или да прегледате уебсайтовете на компаниите и да кандидатствате директно за отворени позиции онлайн.

Сравняване на подобни работни места

Хората, които се интересуват от кариерата на асистент по човешки ресурси, също обмислят следните кариерни пътеки, изброени с техните средни годишни заплати:

  • Представител за обслужване на клиенти: $33,750
  • Специалист по човешки ресурси: $60,880
  • Агент по продажбите на застраховки: $50 600

Източник: Бюрото по трудова статистика на САЩ, 2018 г

5 най-добри нагревателни подложки за облекчаване на спазми и болки в тялото

Редакторите на Good Trade подкрепят продукти, които лично сме проучили, тествали и които искрено обичаме. Научете повече за нашата методология и бизнес модел тук.Когато изпитваме болка, топлинната терапия може да осигури така необходимото облекчен...

7 начина да използвате кокосово масло за красота и грижа за кожата

Достъпна и естествена алтернативаОт години използвам кокосово масло като достъпно и естествено решение за красота. От овлажняване на кожата ми до премахване на грим, продължавам да се изненадвам от многобройните начини, по които мога да използвам ...

Човек разсъждава какво си мислят мъжете, когато пренебрегват жените

Ако някога сте излизали с мъж и извън лявото поле те са започнали да ви игнорират, знаете колко разочароващо може да бъде това. @Magnetize Your Man казва, че това се случва по една от двете причини и може да се изненадате от втората причина.Magnet...