Описание на длъжността на застрахователен агент: Заплата, умения и др

Застрахователен агент помага на клиентите да изберат застрахователни полици, които отговарят на техните нужди. Агентът може също да се нарече агент по продажби на застраховки. Застрахователните агенти на личните линии управляват застрахователни полици за автомобили, дома, чадъри, мотоциклети, каравани и лодки. Търговските агенти по продажбите се занимават с бизнес политики.

Застрахователните агенти създават нови полици, поддържат съществуващи полици и помагат при процеса на искове. Клиентите включват физически лица и семейства, както и фирми.

Видовете застраховки включват имущество и злополука, живот, здраве, инвалидност, застраховка за дългосрочни грижи и дори добитък и застраховка за коне. Много застрахователни агенти също продават инвестиционни продукти, като взаимни фондове, променливи анюитети и други ценни книжа.

Задължения и отговорности на застрахователния агент

Като част от редовните си ежедневни задължения и задачи, застрахователният агент може да изпълнява някои или всички от следните:

  • Генерирайте и проследявайте потенциални клиенти, насрочвайте срещи, идентифицирайте нуждите на клиентите и пускайте на пазара подходящи продукти.
  • Приключете продажбата с настоящи бъдещи клиенти.
  • Запознайте се с новите бизнес производствени цели и цели.
  • Осигурете поддръжка на клиенти по приятелски, бърз и точен начин.
  • Мрежа и изграждане на бизнес взаимоотношения с препоръки.
  • Въвеждане на котировки и подновяване на полици за клиенти.
  • Координирайте се с кредитори и ипотечни компании.
  • Подпомагане на клиенти с процеса на искове.

Някои агенти са известни като пленени агенти, което означава, че работят за конкретна застрахователна компания и продават само това продуктите на компанията, докато други агенти работят самостоятелно или за брокер и продават продукти от множество застраховки компании. Агентите, които представляват множество компании, трябва потенциално да се запознаят с по-широка база от продукти от множество доставчици като част от служебните си задължения.

Заплата на застрахователен агент

Заплатата на застрахователния агент варира в зависимост от областта на експертизата, нивото на опит, образованието, сертификатите и други фактори.

  • Средна годишна заплата: $50,940
  • Топ 10% годишна заплата: Повече от $125 500
  • Долните 10% годишна заплата: По-малко от $28 000

Образование, обучение и сертифициране

Позицията на застрахователен агент включва изпълнение на изискванията за образование и обучение, както следва:

  • образование: Работодателите предпочитат да наемат застрахователни агенти, които имат дипломи за колеж, особено в бизнес или икономика. Те може да обмислят наемането на завършил гимназия, който има доказана способност за продажби.
  • Опит: Предишен опит в продажбите във всяка индустрия е полезен, но не е задължителен.
  • Разрешително: Всеки щат изисква застрахователните агенти да бъдат лицензирани. Те се нуждаят от отделни лицензи, за да продават застраховки живот и здраве или застраховки имущество и злополука. В повечето щати търговските агенти трябва да завършат курсове за предварително лицензиране и да преминат държавни изпити.

Умения и компетенции на застрахователния агент

В допълнение към изискванията за образование, обучение и лицензиране, застрахователните агенти също се нуждаят от някои меки умения, или лични качества, за да си вършат работата.

  • Умения за слушане: За да разбере нуждите на клиентите, застрахователният агент се нуждае от отлични умения за слушане.
  • Четене с разбиране: Те трябва да могат да разбират писмени документи, описващи застрахователни инструменти.
  • Вербална комуникация: Застрахователните агенти трябва да предадат информация за продуктите, които продават.
  • Междуличностни умения: Способността им да продават полици зависи от взаимоотношенията им с други хора. Агентите трябва да могат да установят добри отношения с потенциални клиенти, да разберат техните нужди и да убедят клиентите да дадат на агента своя бизнес.
  • Силни компютърни умения:Агентите трябва да използват различен софтуер, включително Outlook, Word, Excel, софтуер за управление на агенции и софтуер за застрахователни котировки.
  • Ентусиазъм: Те трябва да имат познания за ролята, която играят застрахователните и финансовите продукти в ежедневието на членовете.
  • Способност за продажба: Агентът трябва да бъде етично категоричен, самостоятелен и способен да влияе на другите.

Перспективи за работа

Според Бюрото по трудова статистика на САЩ перспективите за растеж на работните места за застрахователни агенти от 2019 г. 2029 спрямо други професии и индустрии е 5%, воден от продължаващата нужда от застрахователни продукти. Този темп на растеж се сравнява с прогнозирания растеж от 4% за всички професии.

Работна среда

Повечето са независими агенти, които работят за застрахователни агенции и брокери, докато други са пленени агенти, наети от застрахователни превозвачи.

Работен график

Повечето работни места на застрахователни агенти са на пълен работен ден с 40-часова работна седмица.

Как да си намеря работа

ПРИГОТВИ СЕ: Преди да започнете да кандидатствате за работа на застрахователен агент, вземете си мотивационно писмо и продължи в ред. Прегледайте и актуализирайте вашето образование, трудов и доброволчески опит, както и всички умения или сертификати, които може да са приложими за работата.

МРЕЖА: Успехът като застрахователен агент изисква способността да общувате и да създавате връзки. Усъвършенствайте уменията си и разширете мрежата си, като се включите във възможностите за доброволци във вашата общност. Търсете онлайн сайтове като VolunteerMatch.org, или се свържете директно с различни организации с нестопанска цел.

Можете също да общувате, като посещавате събития, организирани от различни търговски организации в застрахователната индустрия, като например Национална асоциация на професионалните застрахователни агенти.

ПРИЛОЖИ: Проверете раздела за кариери на уебсайтовете за местни и национални застрахователни превозвачи, за да намерите свободни работни места. Погледнете ресурсите за търсене на работа като Наистина.com, Monster.com, и Glassdoor.com за свободни позиции. Ако не можете да си намерите работа като застрахователен агент веднага, може да успеете да поемете свързана работа в застрахователната индустрия, за да натрупате опит.

Сравняване на подобни работни места

Хората, които се интересуват от кариера на застрахователен агент, също обмислят следните кариерни пътеки, изброени с техните средни годишни заплати:

  • Застрахователни застрахователи: $70,020
  • Лични финансови съветници: $87,850
  • Брокери на недвижими имоти и агенти по продажбите: $50,730

Влюбена съм в транссексуален мъж

Аз съм цис жена, влюбена и сгодена за транссексуален мъж на FTMСнимка от Шарън МакКътчън на UnsplashВлюбена съм в транссексуален мъж!Казвам се Джесика, на 38 години съм, имам две деца на 17 и 19 години и съм прекарал живота си като права жена. Дне...

Прочетете още

30 неща, които Овенът прави, когато са влюбени във вас

Андреа има опит в Майерс-Бригс и западната астрология. Тя пише предимно за връзки.Не е много трудно да кажеш, че Овен те харесва. Те са доста смели да признаят как се чувстват, но понякога могат да ви объркат със своя сарказъм или дразнене.Victori...

Прочетете още

Трудната реалност да бъдеш отхвърлен от INFJ

Бела е ентусиаст на психологията и човешкото поведение. Тя е писател на свободна практика и автор. Тя е интроверт и емпат.Етиен Буланже в UnsplashТрудната реалност да бъдеш отхвърлен от INFJХората, които се идентифицират като INFJ, са известни със...