Профил на кариерата: Оператор на безпилотен летателен апарат USMC

Всеки клон на услугата се възползва от Безпилотни летателни апарати (UAV) в наши дни, за да разширят обхвата си на бойното поле, като същевременно ограничават риска за живота и крайниците. И въпреки че морските пехотинци трябва да станат командировани офицери да управляват пилотирани самолети, зачислените морски пехотинци направо след гимназията имат възможност да летят с авангардни авиационно оборудване - дори и само от разстояние - като оператори на UAV по военна професионална специалност (MOS) 7314.

Задължения и отговорности

The Морска пехота Ръководството на MOS гласи, че пилот на UAV "изпълнява правилните техники и процедури за поддържане на планирания профил на полета на UAV."

Въпреки че езикът е донякъде неясен, изглежда, че отразява чувствата от Navy Times персонален писател Андрю Тилман, който в тази статия от ноември 2008 г. за операторите на UAV на ВМС отбеляза, че за разлика от пилотирането „с традиционен джойстик или газ," операторите на UAV са там, за да наблюдават предварително програмиран полетен план и да правят корекции, ако е необходимо, "прелитайки мишка."

Основно за целта на UAVs, операторите са отговорни и за дистанционно управление на сензорно оборудване, наблюдение и интерпретиране на изображения от въздушни камери с цел събиране на разузнавателна информация. Въпреки че не се споменават оръжейни системи за морски UAVs в MOS Manual, оператори са от които се изисква да разбират и използват „процедурите за повикване при пожар“ почти по същия начин като наблюдателите на разузнавачите на земята.

Казано на неспециалистите, това означава да поддържаш мърморенето на бойното поле чрез идентифициране на координатите на картата на противника и предаването им на артилерия, изтребители и други тежки нападатели.

Военни изисквания

Както всички, които се надяват да бъдат морски пехотинци, кандидатите за UAV трябва да имат диплома за средно образование (GED рядко, ако изобщо се приемат). Батерия за професионални способности на въоръжените сили (ASVAB) преди да подпишат договор, участниците се нуждаят от общ технически резултат от най-малко 105, за да се класират за този MOS.

Също така, наръчникът MOS на морската пехота уточнява, че за да служат с UAV, морските пехотинци трябва да имат нормално цветно зрение (необходимо за тълкуване на дистанционно визуално изображения), преминават физическите стандарти на военноморските сили за клас III на полет и демонстрират допустимост за секретно разрешение за сигурност чрез фон проверка.

образование

След три месеца на Парис Айлънд или Сан Диего, морските оператори на UAV участват в програмата за обучение на армията във Форт Хуачука, Аризона. Курсът за UAV, провеждан от 2-ри батальон на армията, 13-ти авиационен полк, продължава 21 седмици.

Курсът обхваща принципите на полета, включително стандартите на Федералната авиационна администрация. В допълнение към дистанционното пилотиране, морските пехотинци могат да преминат обучение по процедури за излитане и кацане при пряка видимост, което ги квалифицира за допълнителна MOS обозначение 7316, Външен оператор на UAV (подобно на външния оператор на UAV на ВМС). Морските пехотинци също се обучават как да събират и интерпретират въздушна разузнавателна информация изображения.

Сертификати

За съжаление, морските пехотинци нямат изящен уебсайт за удостоверяване като армията и флота, въпреки че човек трябва да се чуди дали може да има не са възможности за постигане на някои от същите сертификати, които Navy Credentialing Opportunities On-Line изброява за своите UAV моряци.

7314 също не е в списъка на MOS, отговарящи на условията за статут на калфа в Програмата за военно чиракуване на Обединените служби в момента. Но операциите с UAV са разрастваща се нова област, така че проверявайте периодично дали сърцето ви е настроено да бъде морски пехотинец с UAV.

Събирач на човешка разузнавателна информация (35M MOS) Описание на длъжността: Заплата, умения и още

Колекторът на човешко разузнаване (HUMINT), MOS 35M, осигурява подкрепа на командирите на бойното поле и отговаря за операциите по събиране на информация. Колекционерите на човешки разузнавателни данни снабдяват ключов армейски персонал с информа...

Прочетете още

Стандарти за назначаване в армията на САЩ: Кредит и финанси

Вашата кредитна история може да окаже влияние върху много области от живота ви, от покупката на къща или кола до получаването на кредит и дори когато търсите работа. Кредитната проверка се превърна в мярка за способността на човек да управлява фи...

Прочетете още

Бизнес показатели: какви са те?

Фирмите използват бизнес показатели, за да измерване на ефективността с течение на времето и да наблюдава напредъка им към постигане на ключови цели. Научете повече за видовете данни и информация, които организациите събират, когато проследяват ...