Длъжностни характеристики на морската пехота: специалист по географско разузнаване

Географското разузнаване разглежда човешката дейност на земната повърхност чрез събиране и обработка на географски данни от различни инструменти и източници. Специалистът по географско разузнаване на морската пехота (MOS-0261) е позиция на начално ниво в тази област на научно изследване. Инструментите на търговията включват създаване и изучаване на карти, информация от географски информационни системи (GIS), дистанционни сензори и изображения. Рангът на диапазона е MSgt до Pvt.

MOS 0261 Изпълнени задължения

Специалистите по географско разузнаване събират, интерпретират и обработват геофизични данни от различно оборудване и инструменти. Те извършват прецизни наземни контролни проучвания, като използват определени точки на земната повърхност, за да предоставят данните за позициониране, необходими за дронове и различни други системи за доставяне на оръжия. Те анализират терена и хидрографията като функционален аспект на военното разузнаване.

Те също така създават и актуализират военни карти и диаграми и провеждат.

  • Геодезически проучвания - измерване на геометричната форма на земното кълбо,
  • Топографски изследвания - формата и височината на земната повърхност
  • Хидрографски изследвания - измерване на океанските повърхности

Корпорацията Наръчник за обучение и готовност за разузнаване съдържат пълен списък на задълженията и задачите на длъжността.

Министерство на трудовите професионални кодекси

Свързаните кодове на професии на Министерството на труда включват:

  • Геодезически компютър 018.167-014
  • Геодезист, геодезия 018.167-038
  • Геодезист, морски 018.167-046
  • Проектант, картографски 018.261-010

Оборудване, използвано от специалисти по географско разузнаване

Оборудването, използвано от специалист по географско разузнаване, включва инструменти за проучване и картографиране като теодолити, електронно и сателитно позициониращо оборудване и базирано на микрокомпютри картографиране оборудване.

Изисквания за работа за MOS 0261

Кандидатът за тази позиция трябва да притежава EL резултат от 100 или по-висок. Курсовете по алгебра, геометрия и тригонометрия в гимназията са силно желателни. Позицията е ограничена до граждани на САЩ.

Лицето трябва да отговаря на условията за строго секретно разрешение за сигурност и да има достъп до чувствителна разделена информация, основана на фоново проучване с един обхват. Заявленията за SSBI трябва да бъдат подадени преди посещението на основния курс по географско разузнаване във Ft. Belvoir, разположен в окръг Феърфакс, Вирджиния.

Кандидатите трябва да завършат основния курс по географско разузнаване в Defense Mapping School във Ft. Белвоар във Вирджиния. Обучението включва семестър в кампуса на Националната агенция за геопространствено разузнаване, разположен в Спрингфийлд, Вирджиния. Този курс е с продължителност седем месеца и половина и е достъпен за рангове от редник до сержант.

Ефрейтори до артилерийски сержанти могат да посещават курса за междинен специалист по географско разузнаване, който е с продължителност приблизително четири месеца. Delta State University също предлага курсове с учебни цели, насочени към сертифициране.

Всички морски пехотинци, които искат странично преместване в MOS 0261, USMC и USMCR, трябва да присъстват на скрининг интервю, проведено от 0261 GySgt или по-висок. Освобождаване от интервю може да бъде предоставено само от 02 OccFld Manager или CMC (MM). Морските пехотинци за странично движение обикновено трябва да са ефрейтори или по-ниски от която и да е MOS, въпреки че сержантите могат да бъдат взети предвид, ако имат по-малко от 12 месеца в степен и са висококвалифицирани.

Кандидатите трябва да имат нормално цветно зрение и нормална стереоскопична острота.

Свързани работни места в морската пехота

  • Специалист по анализ на изображения, 0241
  • Техници по геодезия и картографиране, 17-3031
  • Геодезисти, 17-1022
  • Картографи и фотограметристи, 17-1021

Граждански длъжности извън армията

Това обучение и опит могат да бъдат безценни и след освобождаване от морската пехота. Централното разузнавателно управление наема специалисти по географско разузнаване, както и много граждански предприятия.

Информацията по-горе е извлечена от MCBUL ​​1200, части 2 и 3

Видове центрове за обаждания за работа от дома

Кол центрове са места, където телефонните оператори (или агенти от кол център) изпращат входящи повиквания и/или извършват изходящи повиквания към клиенти и търговски клиенти. Но има няколко вида кол центрове. Виртуални кол центрове Известни още...

Прочетете още

Как да си намеря работа по компютърно програмиране

Компютърните програмисти печелят високи заплати и може да имат по-ниски образователни изисквания в сравнение с други технически работни места. Ако обичате да пишете код, имате око за детайлите и имате остри аналитични умения, може да имате бъдеще...

Ръководство за предимствата на работата на свободна практика

Работа на свободна практика предлага огромни предимства и може да представлява привлекателна алтернатива на традиционната работа. Ако обмисляте кариера на свободна практика, трябва да проучите предимствата и капаните на свободната практика. По-дол...