Длъжностно описание на организатор на събития: Заплата, умения и др

Организатор на събития структурира събитие, координира всички движещи се части и се грижи всички да си прекарат добре. Наричани още организатори на конгреси и срещи, те правят всичко необходимо, за да се уверят, че тези събития протичат гладко, включително избор на места, наемане на доставчици за хранене, развлечения и други доставчици. Те могат също така да организират настаняване и транспорт за присъстващите.

Организации, фирми и физически лица често разчитат на услугите на организатори на събития за координиране на конвенции, бизнес срещи, търговски изложения и частни партита. Тези, чиято област на експертиза е планирането на сватба, се наричат ​​булчински консултанти или организатори на сватби.

Задължения и отговорности на организатора на събития

Тази работа изисква кандидатите да могат да изпълняват задължения, които могат да включват, но не се ограничават до следното:

  • Срещнете се със заинтересовани страни, за да разберете целта и целите на събитието
  • Очертайте обхвата на събитието, включително час, дата, местоположение и бюджет
  • Разгледайте и инспектирайте местата за събития
  • Работете с доставчици, за да получите оферти и да определите най-подходящите за бюджета и целите на събитието
  • Договаряйте и управлявайте договори с доставчици
  • Координирайте логистиката и услугите на събитието, включително технология и оборудване, необходими за провеждане на събитието, храна, напитки, транспорт, настаняване и други
  • Управлявайте бюджета и гарантирайте, че събитието остава в рамките на указанията; гарантира, че продавачите получават заплащане

Организаторите на събития планират и координират всеки един детайл от събитието за своите работодатели или клиенти. Какво точно включва това може да зависи от размера и вида на събитието. Някои организатори на събития могат да се специализират в определени видове събития, като срещи, конвенции и търговски изложения, фестивали, партита или сватби.

Заплата на организатор на събития

Заплатата на организатор на събития може да варира в зависимост от редица фактори, включително местоположение, опит и дали работят самостоятелно или за компания.

  • Средна годишна заплата: $49,370
  • Топ 10% годишна заплата: Повече от $84 900
  • Долните 10% годишна заплата: По-малко от $27 560

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2018.

Образователни изисквания и квалификации

Изискванията за образование и обучение варират за организаторите на събития в зависимост от областта на експертиза, която може включват сватби и други лични събития, както и бизнес срещи, конвенции и конференции. Въпреки че може да успеете да получите начална работа за планиране на събития без формално образование, това може да ограничи шансовете ви за кариерно израстване.

образование: Много организатори на събития получават поне бакалавърска степен по мениджмънт на хотелиерството или свързана специалност. Някои хора, които работят в тази област, имат дипломи връзки с обществеността, маркетинг, комуникация, и бизнес.

Сертификати: Има няколко различни доброволни сертификати, които организаторите на събития могат да получат, за да помогнат за повишаване на техните умения и доверие. Често срещан е Сертифициран професионалист по срещи (CMP) акредитивна програма чрез Events Industry Council. Други незадължителни сертификати съществуват в различни специалности, включително The Сертифициран специалист по правителствени срещи (CGMP) определяне чрез Обществото на правителствените специалисти по срещи и няколко различни нива на сертифициране, предлагани от Американската асоциация на сертифицираните организатори на сватби AACWP.

Опит: Някои организатори на събития придобиват опит чрез Стаж или започнете с работа на свързани позиции в индустрията на гостоприемството. Те могат също така да натрупат опит на ранен етап, като координират колежани и доброволчески събития.

Тъй като организаторите на събития придобиват опит, те може да имат възможност да поемат повече отговорности. Например, това може да означава преминаване от координатор на конференции до програмен координатор и след това до мениджър на срещи. В крайна сметка много организатори на събития също започват собствен бизнес.

Умения и компетенции за организиране на събития

В допълнение към разбирането на управлението на хотелиерството от бизнес аспект, ще увеличите шансовете си за успех, ако имате добре развити меки умения, като например следните:

  • Комуникационни умения: Отлично слушане, говоренеи уменията за писане ще улеснят способността ви да общувате с доставчици, посетители на събитието и персонал.
  • Внимание към детайла: Способността ви да забелязвате най-дребните детайли на събитието, от шрифта на поканите до вида салата, която ще бъде сервирана на рецепцията, е от съществено значение.
  • Координация: Трябва да можете да работите заедно с други хора и да приспособявате действията си към техните.
  • Разрешаване на проблем: Трябва да сте умели не само да решавате проблеми, но и да поддържате самообладание, когато го правите.
  • Междуличностни умения: Способността да установявате и поддържате отношения с доставчици е от съществено значение и ще улесни живота ви, когато дойде време да планирате бъдещи събития.

Перспективи за работа

Според Бюрото по трудова статистика на САЩ, перспективите за организаторите на събития през следващото десетилетие в сравнение с други професии и индустрии е над средното за всички професии, водено от силно и продължаващо търсене на професионално организирани събития и срещи.

Очаква се заетостта да нарасне с около 11 процента през следващите десет години, което е по-бързо от средния растеж, прогнозиран за всички професии между 2016 г. и 2026 г. Растежът за други подобни професии, като например специалисти по бизнес операции, се очаква да бъде 9 процента през следващите десет години.

Кандидатите могат да увеличат перспективите си за работа, ако имат опит в хотелиерството и опит със социални медии и софтуер за виртуални срещи.

Позициите на организаторите на събития често се колебаят в зависимост от икономиката, а икономическият спад води до по-малко събития и по-малко работни места за планиране.

Работна среда

Организаторите на събития прекарват време както в офисите си, така и извън тях. Те често пътуват редовно до сайтове и места за провеждане на събития във времето, водещо до събитията и по време на самите събития. Работата може да бъде бърза и взискателна, тъй като организаторът на събития трябва да координира няколко аспекта на едно събитие наведнъж.

Работен график

Работите за планиране на събития обикновено са на пълен работен ден и често изискват допълнителни часове в дните преди и по време на големи събития. Часовете могат да включват и вечери и почивни дни.

Как да си намеря работа

Напишете открояваща се автобиография и мотивационни писма

Преглед на примери за автобиографии и мотивационни писма за организатори на събития за да сте сигурни, че имате предимство пред конкуренцията.

Приложи

Започнете, като разгледате сайтове за работа, специфични за индустрията за планиране на събития, като например Кариерен център на Международната асоциация за събития на живо и Кариерен център на Meeting Professionals International.

Планирайте предварително интервюта

Бъдете подготвени за всички ваши интервюта, като прегледате общи въпроси за интервю за организатори на събития.

Сравняване на подобни работни места

Хората, които се интересуват от оптометрия, също обмислят следните кариерни пътеки, изброени с техните средни годишни заплати:

  • Мениджър административно обслужване: $96,180
  • Набиране на средства: $56,950
  • Туристически агент: $38,700

Добро утро, любов: цитати, романтични текстове, стихове за него и нея

Разработчик на софтуер, който обича да създава електронни картички и да пише поезия в свободното си време. Чудесно е да помагаш на другите да изразяват чувствата си.Добро утро, любов ~ eCards създадени от менЕлектронни картички, създадени от Автор...

Прочетете още

Съвети как да се срещнете със семейството си за първи път

Сабрина обича да пише за любовта, живота и всичко между тях в откровен, но хумористичен подход.Хората казват, че това е най-прекрасното време на годината, въпреки че може да не изглежда така, ако трябва да срещнете семейството му за първи път. Пра...

Прочетете още

Как да се преструваме на двойка на парти

Претърпях някои ужасни и забавни изживявания при запознанства и приятели и излязох с някои съвети, които с радост споделям.Ако очаквате това да проработи, ще ви трябват няколко неща: „среща“, чувство за хумор, малко актьорски способности и някои с...