Длъжностна характеристика на военноморския флот на контролера на пожара (FC).

click fraud protection

ВМС контролери на огъня (FC) управляват определени оръжейни системи на борда на надводни бойни кораби на ВМС. Това е изключително техническа, изключително предизвикателна оценка (както военноморските сили наричат ​​своите работни места) в областта на съвременната електроника и компютри.

Контрольорът на огъня е силно конкурентен рейтинг във флота, така че стандартите за новобранците са много високи. Ако обмисляте тази оценка, ще трябва да сте зрели и готови да поемете голяма отговорност, в допълнение към техническите умения и опит.

За разлика от други рейтинги, в допълнение към управлението на оръжейни системи, служителите по управление на огъня също отстраняват неизправности и ремонтират оръжията. Тези оръжейни системи включват ракетната система Tomahawk, ракетната система Sea Sparrow и ракетната система Harpoon, както и свързаните компютърни и сензорни пакети.

обучение

Новобранците не могат да се записват с гаранция за FC рейтинг. От тях се изисква да се запишат в областта на напредналата електроника/компютри (AECF) на ВМС и ще прекарат около девет седмици в основно обучение по електроника. Това е в допълнение към училището за контролер на пожар "А" за около 20 седмици, като и двете се провеждат във военноморската база в Грейт Лейкс, Илинойс.

По време на началната фаза на обучението на AECF новобранците получават или квалификация за контролер на огъня, или квалификация за електронен техник (ET). Тези два рейтинга съставляват основата на отдела за бойни системи на кораба, който отговаря за поддържането на готовността му за бойни действия.

Задължения

Разширените задължения на ръководителя на огъня включват експлоатация и поддръжка на бойни системи и системи за насочване на оръжията, ракетни системи земя-въздух и земя-земя и системи за управление на огъня на оръдия. Те също така предоставят препоръки за работа в системата и извършват поддръжка на системи за цифрово компютърно оборудване.

Контрольорът на огъня има други задължения, свързани с поддръжката и поддръжката на оръжейните системи на кораба, които включват проверка и тестване на микро- и миникомпютри и свързаната с тях електроника.

Работна среда

Работната среда за контролиращите пожара може да включва целия флот от надводни кораби на ВМС, включително самолетоносачи и крайцери Aegis, както и ремонтни дейности на брега.

Изисквания за работа

Новобранците трябва да получат общо 156 точки в частите за знания по математика (MK), информация за електроника (EI) и общи науки (GS) на батерията за професионална квалификация на въоръжените сили (ASVAB) тест и 222 за частта за аритметично разсъждение (AR).

Също така, амбициозните пожарни контролери трябва да могат да отговарят на условията за тайна работа разрешение за сигурност, да имате нормално цветоусещане, нормален слух и да сте гражданин на САЩ. Този рейтинг има 72-месечно задължение за назначаване.

Възможностите за напредък и напредък в кариерата за командирите на огъня, както при много рейтинги на флота, са пряко свързани с нивото на екипажа на рейтинга. Персоналът в рейтинги с недостатъчен персонал има по-големи възможности за повишение от тези в рейтинги с излишък.

Морска/брегова ротация за пожарни контролери

  • Първо морско турне: 60 месеца
  • First Shore Tour: 36 месеца
  • Втора морска обиколка: 60 ​​месеца
  • Второ крайбрежно турне: 36 месеца
  • Трето морско турне: 48 месеца
  • Трето крайбрежно турне: 36 месеца
  • Четвърто морско турне: 48 месеца
  • Четвърто крайбрежно турне: 36 месеца

Морските обиколки и обиколките на брега за моряци, които са завършили четири морски обиколки, ще бъдат 36 месеца в морето, последвани от 36 месеца на брега до пенсиониране.

Информация от командването на личния състав на ВМС

Най-добрите кухненски плотове

Кухненските плотове са един от най-важните и визуални елементи, които проектът за строителство или ремоделиране има. Материалът на плота трябва да се съчетае с функционалността на кухненската част и затова сме избрали най-добрите налични кухненск...

Прочетете още

Нуждаете се от примерно мотивационно писмо за кандидатстване за работа на специалист по човешки ресурси?

Когато пишете писмото, уверете се, че вашето мотивационно писмо съдържа ключовите думи от обявата за работа. В онлайн кандидатстване това е начинът, по който работодателите често намират квалифицирани кандидати.Рамон ЕрнандесГлавна улица 123Anytow...

Колко дълго HR трябва да съхранява файловете на служителите?

Един от важните факти за човешките ресурси е, че имате тонове документи. Тонове и тонове и тонове. Разбира се, много от тях са електронни в наши дни, но принципът остава. HR поддържа документация. И вие трябва да пазите тези записи. Но основният ...