Описание на длъжността анализатор на разузнаване: Заплата, умения и много повече

Анализаторите на разузнаването вземат информация, събрана от агенти на разузнаването, и я използват, за да разберат какво врагът, какво може да направи или къде може да отиде след това и с какви ресурси разполага тях. Разузнавателните анализатори обработват изключително чувствителна информация и вземат решения и препоръки, използвани за определяне на бойни, тайни и други мисии.

Разузнавателните анализатори работят за въоръжените сили, федералното правителство и дори за частни предприятия.

Задължения и отговорности на разузнавателния анализатор

Тези професионалисти имат дълъг списък от отговорности, които понякога могат да варират в зависимост от техния сектор на работа, независимо дали е военен, правителствен или частен бизнес. Задълженията обикновено включват:

  • Изготвяне на разузнавателни доклади и поддържане и създаване на разузнавателни записи и досиета.
  • Определяне на това колко надеждна и значима може да бъде входящата разузнавателна информация, тъй като източниците на информация не винаги са точни или надеждни и трябва да бъдат критично анализирани за важност.
  • Идентифициране на национални заплахи и гарантиране, че критична информация достига до висшестоящите и лицата, вземащи решения.
  • Поставяне на нови данни в контекст със съществуващото разузнаване, така че командирите и агентите да имат възможно най-актуалната информация.
  • Изготвяне на доклади от бойното поле и анализиране и оценка на всякакви промени в позициите или способностите на противника.

В контекста на въоръжените сили анализаторът на разузнаването може да определи колко силен е врагът и да идентифицира всички пропуски в съществуващото разузнаване. Тя може да вземе предвид записите на вражеския Орден на битката и да помогне в изготвянето на доклади за заловен вражески материал.

Заплата на разузнавателен анализатор

Заплатите могат да варират значително според организацията, но някои примери включват:

централно разузнавателно управление

  • Средна годишна заплата: $75 080 ($36,09/час)
  • Топ 10% годишна заплата: $99 296 ($47,74/час)
  • Долните 10% годишна заплата: $50,864 ($24,45/час)

Неправителствени позиции

  • Средна годишна заплата: $50 675 ($24,36/час)
  • Топ 10% годишна заплата: $66 688 ($32,06/час)
  • Долните 10% годишна заплата: $34 662 ($16,66/час)

Службата на директора на националното разузнаване

  • Средна годишна заплата: $96 665 ($46,47/час)
  • Топ 10% годишна заплата: $118 069 ($56,76/час)
  • Долните 10% годишна заплата: $75 261 ($36,18/час)

източник: Международни отношения EDU

Образование, обучение и сертифициране

Някои изисквания са уникални за определени сектори, но повечето позиции на разузнавателни анализатори изискват комбинация от следното обучение и тестване:

  • образование: Има няколко специфични образователни изисквания за тези позиции, но е рядкост разузнавателен анализатор в който и да е сектор да няма поне бакалавърска степен, ако не и висше образование. Специалностите за бакалавърска степен могат да включват политически науки, компютърни науки или икономика. Следдипломното обучение може да се съсредоточи върху международни дела и отношения, тероризъм, психология, национална сигурност и разузнаване.
  • Тестване: Позициите във ФБР изискват преминаване на тестове от фаза I и фаза II. Ще бъдете автоматично регистрирани за Фаза II след успешно завършване на Фаза I. Фаза II включва писмени симулации на различни обстоятелства.
  • интервю: Позициите във ФБР също изискват структурирано интервю, известно като фаза III тестване след успешно завършване на фаза II тестване.
  • Основна проверка: На практика всички длъжности в правителството изискват успешно преминаване на цялостна проверка.
  • Разрешение за сигурност: Много от тези работни места също изискват a строго секретно разрешение за сигурност от Министерството на отбраната. Това включва стриктно разследване на вашите финанси и всякакви криминални досиета. Предишна злоупотреба с наркотици или алкохол може да бъде дисквалифициращ фактор. Не можете да имате досие за присъда от военен съд или досие за присъда от граждански съд, освен за дребни нарушения на пътя.
  • Обучение на терен: ФБР изисква завършване на 13-седмичен курс за основно полево обучение, последван от курс за стажанти за нови разузнавателни анализатори в Куантико, Вирджиния.

Не можете да се запишете в този MOS с въоръжените сили, ако сте били член на Корпуса на мира. Правителството иска да запази целостта както на армията, така и на Корпуса на мира. Ако чуждо юридическо лице смята, че членовете на Корпуса на мира могат по-късно да служат като агенти на разузнаването, то може потенциално да застраши организацията и нейния персонал, да не говорим за нейната хуманитарна дейност мисия.

Този MOS също е забранен, ако вие или най-близкото ви семейство сте живели или сте от страна, където физическата и психическа принуда е обичайна практика. Вие също не можете да имате търговски или лични интереси в такова място, както и вашият съпруг.

Умения и компетенции на анализатор на разузнаване

Някои черти и меки умения могат да бъдат особено ценни в тази професия.

  • Способност да говори няколко езика: Информацията е информация само когато е разбрана. Ключовите езици включват руски, иврит, корейски, арабски, испански и китайски.
  • Познаване на култури и различни региони: Познаването на други култури може да бъде важно за определяне на основните причини и фактори, водещи до поведението на дадено лице или хора.
  • Комуникационни умения: Способността да общувате бързо, ясно и точно - устно и писмено - е изключително важна за ефективното предаване на вашето съобщение в критични моменти.

Перспективи за работа

Светът непрекъснато се променя и правителствата и фирмите са принудени да останат на върха на събитията, за да се защитят. Тези работни места най-вероятно няма да изчезнат скоро, въпреки че конкуренцията за тези позиции може да бъде сериозна в зависимост от сектора.

Работна среда

Повечето анализатори на разузнаването работят за ФБР, ЦРУ или НСА. Някои също са наети от частни мултинационални корпорации, а трети служат във въоръжените сили, особено в американската армия.

Работен график

Работните графици могат да варират значително в зависимост от вида работа, която анализаторът на разузнаването избира. Освен в условия на несигурност или криза, военните и държавните работни места обикновено са по-регламентирани и предвидими от позициите в частния сектор.

Как да си намеря работа

ОБРАЗОВАЙТЕ СЕ

Възможностите за образование включват Американско университетско училище за международна служба и на Магистър по глобална бизнес администрация в Tufts University. И двете предлагат онлайн учебна програма.

КАНДИДАТСТВАЙТЕ ЗА ПОЗИЦИЯТА

Можеш Кандидатствай онлайн за позиции във ФБР. Също така ще искате да установите местоположението на най-близкия полеви офис на ФБР, защото вашата кандидатура ще изисква многократни последващи лични посещения.

Сравняване на подобни работни места

Повечето от това, което ще правите в тази работа, няма цивилен еквивалент, но ще получите обучение, което може да ви помогне да намерите работа в държавни агенции и за частни охранителни фирми.

  • Полиция и детективи: $62,960
  • Анализатор за изследване на операциите: $81,390
  • Компютърен оператор: $44,270

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2017.

Подробности за набиране / повторно набиране на военна служба на Съединените щати

Имате ли интерес да служите на страната си в армията? Ако е така, каква работа смятате, че искате да работите? Във всеки клон на армията има стотици работни места, които могат да ви подготвят да служите като част от военен екип, но и да ви подгот...

Прочетете още

Въпроси за интервю с кредитен служител

Ако кандидатствате за позиция като кредитен служител, конкретните въпроси за интервюто може да варират в зависимост от видовете заеми, по които ще работите, и компанията, в която интервюирате. Но някои широки категории въпроси са вероятни, като ...

Прочетете още

Съвети за отговаряне на въпроси за интервю с пожарникар

За интервюта за работа на пожарникар можете да очаквате да ви бъдат зададени целеви въпроси, за да определите дали имате интереси, лични качества и умения, които съответстват на специфични изисквания за работа. Какво иска да знае интервюиращият ...