Работа в морската пехота: MOS 6672

Заглавието не звучи толкова вълнуващо, но специалистите по снабдяване на морската авиация имат за задача да се уверят, че самолетите са безопасни, като наблюдават всички части, които се използват за извършване на ремонти и актуализации. С две думи, тези морски пехотинци осигуряват ценна логистична подкрепа за авиационните дейности.

Както всички клонове на американската армия, морски пехотинци разчитат в голяма степен на самолети. Затова е важно всички морски самолети, големи и малки, да са възможно най-безопасни и най-съвременни.

Това е входно ниво, основно военно-професионална специалност (MOS), категоризиран като PMOS 6672. Отворено е за морски пехотинци от редник до старши сержант-стрелец.

Задължения

Специалистите по авиационното снабдяване са като цивилни инвентаристи или контрольори. Те осигуряват подкрепа за авиационните доставки, която включва управление на финанси, инвентар, материали и съоръжения и съхранение. Те също така контролират персонала в складовете за доставка на морска авиация и се справят с процедурите за заявяване на части. И те отговарят за обработката и доставката на части.

От тези морски пехотинци се очаква да имат разбиране за процедурите за придобиване, осигуряване и определяне на изискванията, процедури за обработка на материали и процедури за финансово счетоводство и закупуване в съответствие с федералното придобиване регламенти.

Квалификации

За да отговаряте на условията за тази работа, ще ви е необходим резултат от 100 или по-висок в общия технически (GT) сегмент на тестовете за професионална квалификация на въоръжените сили (ASVAB). Трябва да имате основни познания за компютърните операции и приложения и да притежавате държавна шофьорска книжка или да отговаряте на изискванията за получаване на такава.

обучение

Като всички морски пехотинци, вие ще присъствате Основно обучение на морската пехота (скандалния тренировъчен лагер) на остров Парис в Южна Каролина или депото за новобранци на морската пехота в Сан Диего, Калифорния. Ако сте назначени за PMOS 6672, след това ще прекарате 50 дни в техническо обучение във Военноморската въздушна станция в Меридиан, Мисисипи.

Преди края на вашето техническо обучение ще завършите курса за снабдяване на морската авиация.

След като обучението ви приключи, можете да бъдете изпратени навсякъде по света, където морската пехота има самолети (което е почти навсякъде, където има морски пехотинци). Въпреки че тази работа може да няма най-вълнуващия списък от задължения, има голяма вероятност да пътувате дълго, в зависимост от нуждите на морската пехота.

Подобни граждански професии

Има голямо разнообразие от цивилни чиновнически работни места, подобни на този MOS. Вие ще бъдете квалифицирани да работите като служител на запасите, надзорник по контрола на запасите, чиновник по бюджета или контрольор на инвентара.

AFSC Системи за изход на екипажа (2A6X3) Описание на длъжността

Подготовката на пилотската седалка за катапултиране да бъде 100% оперативна е работа във ВВС. Не са много хората, които имат тази работа, но тази малка общност от специалисти спасява животи, когато няма възможности за пилота. Във военновъздушните...

Прочетете още

Кариера като оператор на космически системи на USAF

Взирате ли се в звездите като разгневен млад (рестартиран) капитан Кърк? Разбира се, ставайки а Астронавт на НАСА в армията е рядка възможност и може би вашите дългосрочни цели иначе не включват офицерска комисия, пилотски крила или докторска дис...

Прочетете още

Основи на домашното окабеляване, които трябва да знаете

Жилищните системи за електрическо окабеляване започват с електропроводите и оборудването на електрическата мрежа, които осигуряват захранване на дома, известни общо като обслужващ вход. Електроенергията се пуска през електромер, който отчита колк...