Описание на длъжността на рейнджър от Тексас: Заплата, умения и много повече

click fraud protection

Тексаските рейнджъри притежават собствена мистика. От гледане на ритници от Чък Норис в телевизионния сериал „Уокър, тексаски рейнджър“ до четене за приключенията на Огъстъс Маккрей и Удроу Кал в поредицата „Самотен гълъб“ на Лари Макмъртри, много хора са израснали с чувство на благоговение пред тексаските рейнджъри и то не е неоснователно. Това е елитна група служители на правоприлагащите органи.

Тексас Рейнджърс се преобразиха след създаването им от Стивън Ф. Остин през 1823 г. Те започнаха като малка група, която се събра, за да защити своите колеги колонисти. Днешните тексаски рейнджъри са уважаван орган на реда, който ръководи криминални разследвания престъпления, неразкрити престъпления, серийни престъпления, обществена корупция, стрелби между служители и граница сигурност.

Тексаските рейнджъри са подразделение в Тексаския департамент за обществена безопасност. От 216 служители на дивизията 150 са офицери за мир. Към 2017 г. средният рейнджър е на около 44 години. DPS не набира много хора за рейнджърски позиции. Те често имат повече от 100 кандидати, които се състезават само за шепа свободни места.

Рейнджърите разполагат с няколко специализирани екипа и звена за справяне със специфични ситуации, възникнали при криминални разследвания. Те включват:

  • Екип за специални оръжия и тактики (SWAT).
  • Отдел за обезвреждане на взривни боеприпаси (EOD).
  • Рейнджърски разузнавателен екип
  • Специални екипи за реагиране (SRT)
  • Екипи за преговори при кризи (CNT)
  • Оперативен център за гранична сигурност (BSOC)

Задължения и отговорности на тексаския рейнджър

Основната функция на тексаските рейнджъри е разследване на престъпления. Всички рейнджъри участват в криминално разследване, независимо колко високо се изкачват в йерархията.

  • Разследвайте различни видове престъпления, които са поверени на тексаските рейнджъри, защото извън тези специалности практически няма граници. Те включват насилствени престъпления срещу хора като убийство и сексуално посегателство или престъпления, свързани с имущество като кражба и кражба с взлом.
  • Рейнджърите също се занимават със случаи на изчезнали лица и отвличания, включително отвличания на родители
  • Те се намесват, когато бъдат открити неидентифицирани тела.
  • Те разследват случаи на предполагаема организирана престъпност.
  • Задълженията на рейнджърите могат да включват и повече церебрални престъпления, като фалшифициране и банкови измами, или неправомерно поведение от страна на държавни служители и заплахи, отправени срещу тях.
  • Те работят за поддържане на реда в съдебните зали в Тексас.
  • Рейнджърите с подходящите умения могат да действат като художници на скици.

Заплата на тексаски рейнджър

Тексаските рейнджъри са малка група и има няколко нива в организацията, така че е трудно да се определи един диапазон на заплатите за тази позиция. Рейнджърите обаче получават заплащане според графика на заплатите на щатските войници в Тексас за различни нива на напредък, което дава добра насока.

Войниците на DPS правят малко под $60 000 годишно по време на изпитателния си период и след като бъдат назначени. След това време войниците обикновено печелят от $73 000 на ниво Trooper I до $107 000 след 20 години служба. Сержантите и агентите печелят повече от тези основни цифри.

Като се има предвид изискваното високо ниво на опит, заплатите на много рейнджъри далеч надхвърлят тези числа. Стандартните предимства отразяват тези, достъпни за войниците на DPS.

Образование, обучение и сертифициране

Същите минимални изисквания, които се прилагат, за да станете войници, се прилагат и за тексаските рейнджъри. Не забравяйте, че тези, които кандидатстват да станат рейнджъри, в момента трябва да са наети като DPS войници.

  • образование: Рейнджърите имат или 90 семестриални часа кредити за колеж, или три години военен опит или опит в правоприлагането. Отделните рейнджъри имат различни нива на образование.
  • Опит: Кандидатите за тексаските рейнджъри също трябва да имат минимум осем години опит в правоприлагането с организация, чиято основна функция е разследване на престъпления. Обслужване като a военен тексаски рейнджър офицер не се брои към това изискване.
  • Възраст и други характеристики: Позициите на рейнджъри са отворени само за настоящи войници от DPS, които са получили ранг Trooper II. Кандидатите трябва да притежават валидна и неограничена шофьорска книжка в Тексас, да са навършили 20 години и да са граждани на САЩ. Те са разследвани чрез цялостна проверка, за да се гарантира, че „отразяват добър морален характер и навици“, според уебсайта на Texas Rangers.
  • Писмен изпит: Кандидатите за рейнджър трябва да преминат писмен изпит. Тези с най-високи резултати преминават към комисия за устни интервюта и окончателните селекции се правят от комисията.
  • Обучение: Тексаските рейнджъри трябва да посещават минимум 40 часа обучение на всеки 24 месеца. Те могат да изберат и допълнително обучение, като например в разрастващата се област на разследващата хипноза - помагайки на свидетелите да си припомнят критична информация, докато са в хипнотично състояние.

Тексаски рейнджър умения и компетенции

Тексаските рейнджъри трябва да имат допълнителни умения, които да им помогнат да се отличат в допълнение към съществуващия си опит:

  • Комуникационни умения: Тексаските рейнджъри трябва да могат да говорят с хората, когато събират факти за престъпление и ясно да представят подробности за инцидент в писмен вид.
  • Емпатия: Тексаските рейнджърски служители трябва да разбират гледните точки на голямо разнообразие от хора в тяхната юрисдикция и да имат желание да помогнат на обществеността.
  • Добра преценка: Тексаските рейнджъри и детективите трябва да могат да определят най-добрия начин за бързо разрешаване на широк спектър от проблеми.
  • Лидерски умения: Тексаските рейнджъри трябва да се чувстват комфортно с обществеността, която ги търси за помощ при извънредни ситуации.
  • Възприятие: Рейнджърите трябва да могат да предвидят реакциите на даден човек и да разберат защо хората действат по определен начин.
  • Физическа издръжливост: Рейнджърите трябва да са в добра физическа форма, както за да преминат необходимите тестове за влизане в полето, така и за да се справят с ежедневните трудности на работата.
  • Физическа сила: Тексаските рейнджъри трябва да са достатъчно силни, за да задържат физически нарушителите.

Перспективи за работа

Според уебсайта на Департамента за обществена безопасност на Тексас (DPS), през дадена година програмата има само няколко работни места и стотици кандидати. Въпреки че сайтът на Texas DPS не споменава перспективите за работа, те в момента наемат. Организацията на тексаските рейнджъри възниква през 1823 г. и оттогава се развива силно.

Работна среда

Тексаските рейнджъри имат шест полеви офиса, разположени в Хюстън, Гарланд (област на Далас-Форт Уърт), Лъбок, Макалън в долината Рио Гранде, Ел Пасо и Сан Антонио.

Освен това няколко държавни програми работят под надзора на тексаските рейнджъри и ако бъдете назначени за някоя от тях, може да ви накара да пътувате из целия щат. Рейнджърски разузнавателни екипи (речни операции) подпомагат охраната на границата. Рейнджърите също така наблюдават разследванията на неразкрити случаи с Програмата за разследване на неразкрити престъпления и подпомага защитния детайл на губернатора, когато губернаторът или други избрани длъжностни лица пътуват около състояние. Те ефективно служат като бодигардове.

Работен график

Тексаските рейнджъри обикновено работят на пълен работен ден. Платеният извънреден труд е често срещан и е необходима голяма част от работата на смени, тъй като обществеността трябва да бъде защитена денонощно.

Как да си намеря работа

ПРИЛОЖИ

Навигирайте в онлайн браузъра си до уебсайта на Департамента по обществена безопасност на Тексас, прочетете изискванията и попълнете своята онлайн кандидатура.

Сравняване на подобни работни места.

Хората, които се интересуват да станат тексаски рейнджър, също обмислят следните кариерни пътеки, изброени с техните средни годишни заплати:

  • Поправителни служители и съдебни изпълнители: $44,400
  • Директори за управление на извънредни ситуации: $74 420
  • Противопожарни инспектори: $60 200

Източник: Бюрото по трудова статистика на САЩ, 2017 г

Как да изградим перфектния екип по веригата за доставки

Вашият екип по веригата за доставки може да има членове на екипа, които ще се справят с един или повече, вариращи от закупуване и планиране на производството до управление на договори и обслужване на клиенти. В някои малки компании може да има е...

Прочетете още

Идеи за лятна работа с животни

Независимо дали сте студент, който иска да спечели допълнителни пари през лятото, или гимназист, който се нуждае от лятна работа, има много работни места, където можете да работите с животни. Работата може да бъде изключително удовлетворяваща, но...

50+ за рекламиране на вашия домашен бизнес

Наред с предоставянето на качествени стоки и услуги, маркетингът е една от най-важните ви ежедневни дейности. Без маркетинг няма да имате клиенти или клиенти; и в резултат на това няма да имате бизнес. Предизвикателството е да намерите вашия паз...