Описание на длъжността на мениджър на здравни услуги: Заплата, умения и много повече

click fraud protection

Мениджърът на здравни услуги планира, ръководи, координира и контролира предоставянето на здравни грижи в цяло заведение или отделен отдел. Хората, които работят в тази професия, понякога се наричат ​​здравни мениджъри или администратори. Те могат също да имат длъжности, които отразяват техните области на специализация. Администратор на старчески дом, мениджър на медицинска документация или администратор на практика са само няколко примера.

Задължения и отговорности на мениджъра на здравните услуги

Това са някои типични работни задължения, които се изпълняват в ролята на мениджър на здравни услуги:

  • Планирайте, организирайте и управлявайте операции и дейности на една или повече здравни клиники или здравни програми
  • Наблюдава и управлява процесите на клиничните екипи
  • Формулирайте и актуализирайте планове и приоритети на отделите за справяне с всякакви бизнес или оперативни предизвикателства
  • Задайте посока за екипа, разрешавайте всички проблеми и дайте насоки на членовете на екипа
  • Бъдете в крак с важните и приложими закони, разпоредби, политики и процедури, управляващи възложените клинични операции

Заплата на мениджър здравни услуги

Заплатата на мениджър на здравни услуги варира в зависимост от нивото на опит, географското местоположение и други фактори.

  • Средна годишна заплата: $98 350 ($47,28/час)
  • Топ 10% годишна заплата: Повече от $176 130 ($84,68/час)
  • Долните 10% годишна заплата: По-малко от $58 350 ($28,05/час)

Източник: Бюрото по трудова статистика на САЩ, 2017 г

Образование, обучение и сертифициране

Повечето работни места на мениджъри на здравни услуги изискват минимално ниво на образование и обучение, както следва:

  • Диплома от колеж: Обикновено се нуждаете от поне бакалавърска степен по администрация на здравни услуги, администрация на дългосрочни грижи, здравни науки, обществено здраве, публична администрация или бизнес администрация. Много работодатели предпочитат кандидати за работа, които имат магистърска степен.
  • Опит: Ръководителите на клинични отделения често се нуждаят от професионален опит в своята област на експертиза, напр. кърмене.
  • Разрешително: За повечето места за работа администраторите на здравни услуги не трябва да отговарят на никакви изисквания за лицензиране. Сестринските грижи и свързаните с тях заведения са изключение. Всички щати в САЩ, както и окръг Колумбия, изискват лиценз. Някои щати също изискват такъв за администратори, които работят в центрове за подпомагане. Спецификациите варират според държавата, но като цяло човек трябва да има бакалавърска степен и да премине изпит за лицензиране. Той или тя трябва също така да завърши одобрена от държавата програма за обучение и да вземе курсове за продължаващо обучение. Вижте инструмента за лицензирани професии от CareerOneStop за повече информация.

Умения и компетенции на мениджър на здравни услуги

Администраторите на здравни услуги се нуждаят от определени меки умения, или лични качества, в допълнение към официалното им образование.

  • Комуникационни умения: Тъй като трябва да общувате с други професионалисти, ще ви трябват отлични слушане, говоренеи умения за писане.
  • Внимание към детайла: Този атрибут ще ви позволи да се занимавате с работни задължения като планиране и фактуриране.
  • Аналитични умения: Ще имате нужда от това умение, за да ви помогне да разберете и да се адаптирате към новите закони и разпоредби.
  • Разрешаване на проблеми: Трябва да можете да идентифицирате проблемите и след това ефективно и ефикасно да ги разрешите.

Перспективи за работа

Според Бюрото по трудова статистика на САЩ, перспективите за мениджърите на здравни услуги през следващото десетилетие в сравнение с други професиите и индустриите са силни, водени от общото търсене на здравни услуги, които да отговорят на нуждите на застаряващия бейби бум население.

Очаква се заетостта да нарасне с около 20 процента през следващите десет години, което е много по-бърз растеж от средния за всички професии между 2016 г. и 2026 г. Растежът за други управленски професии се очаква да расте много по-бавно, с 8 процента през следващите десет години. Тези темпове на растеж се сравняват с прогнозирания ръст от 7 процента за всички професии.

Работна среда

Повечето мениджъри на здравни услуги работят в кабинети на лекари или в държавни, местни или частни болници.

Работен график

Повечето работни места са на пълен работен ден, а около една трета от тях включват работа над 40 часа на седмица. Може да се наложи работа вечер или през уикенда в здравни заведения като домове за възрастни хора и болници, които остават отворени денонощно.

Как да си намеря работа

ПРИЛОЖИ

Вижте ресурси за търсене на работа като Наистина.com, Monster.com, и Glassdoor.com за налични длъжности мениджър здравни услуги.

МРЕЖА

Присъединете се към индустриални групи и се свържете с колегите си от работата, за да откриете свободни работни места. Ако вече работите в здравно заведение, вътрешните мрежи може да ви помогнат да разберете за възможни работни места или възможности за повишение.

Сравняване на подобни работни места

Хората, които се интересуват да станат мениджър на здравни услуги, също обмислят следните кариерни пътеки, изброени с техните средни годишни заплати:

  • Мениджър компютърни и информационни системи $131,600
  • директор $88,580
  • Главният изпълнителен директор $175,110

3 етични магазина, които ще искате да разгледате следващия път, когато сте във Венис Бийч - Добрата търговия

Venice Beach е толкова добър, колкото за пазаруване на юпстър и добро кафе. Общността също така изгражда сериозна инерция около някои социално фокусирани бизнеси. В една неотдавнашна съботна сутрин направихме някои проучвания и открихме 3 социално...

Прочетете още

Потопете се в слънцето през пролетната ваканция в тези 5 екологични луксозни курорта в Мексико - Добрата търговия

Устойчиви курорти за пролетна ваканция в МексикоТехнически може би все още е зима, но пролетната ваканция е точно зад ъгъла и сега е моментът да започнете да правите плановете си за ваканционно пътуване. Търсенето на екологични курорти обаче може ...

Честване на настоящето пътуване: Нашият опит на Жълтата конференция 2017 — Добрата търговия

Напомняне за прегръдка на настоящето пътуванеИмахме удоволствието да присъстваме на Жълтата конференция през август, където се срещнахме и чухме истории от вдъхновяващи жени, които използват своите платформи, за да направят света по-добро място. Ж...