Описание на длъжността на фотограф: Заплата, умения и още

click fraud protection

Фотографите записват събития и разказват истории, използвайки изображения. Те правят снимки на хора, места, събития и обекти.

Фотографите често се специализират в определен вид фотография. Портретните фотографи правят снимки на хора в студия или на място на различни места. Търговските фотографи правят снимки, които се използват в книги, реклами и каталози. Фоторепортери, известни още като Новини фотографи, заснемат изображения, които обикновено се използват за илюстриране на истории в телевизионни новинарски емисии или във вестници или списания. Въздушните фотографи правят снимки на пейзажи и структури от самолети, докато фотографите на изящни изкуства продават снимките си на обществеността като произведения на изкуството.

Около 147 300 души са работили в тази професия през 2016 г. Повече от половината от всички фотографи са самостоятелно заети на свободна практика. Други работят за компании, които предоставят фотографски услуги, телевизионни компании и издатели.

Задължения и отговорности на фотографа

Отговорностите на фотографите могат да зависят от средата, в която работят, но някои общи задължения включват:

  • Заснемайте и редактирайте визуално съдържание за множество платформи.
  • Създаване на фотография по различни методи, включително печатни/дигитални медии.
  • Доставете крайния продукт до различни източници, включително вътрешни и външни клиенти, медии, графични дизайнерии корпоративни комуникации.
  • Извършвайте ретуширане и корекции на изображението след заснемане.
  • Популяризирайте бизнеса пред клиентите и обществеността.
  • Закупуване или заявка на консумативи.

Заплата на фотограф

Заплатите на фотографите могат да зависят от медията, в която са специализирани. Най-добре платените фотографи работят в радиоразпръскване, без интернет. Много фотографи получават заплащане на час.

  • Средна годишна заплата: $34 008 ($16,35/час)
  • Топ 10% годишна заплата: Повече от $76 357 ($36,71/час)
  • Долните 10% годишна заплата: По-малко от $19 843 ($9,54/час)

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2018.

Образование, обучение и сертифициране

Изискванията за образование и обучение също могат да зависят от средата.

  • образование: Докато начинаещите фоторепортери и търговските и научните фотографи обикновено се нуждаят от a колеж степен по фотография, портретните фотографи се нуждаят само от технически познания. Дипломата може да направи кандидата за работа по-конкурентоспособен. Класове в бизнес, включително счетоводство и маркетинг, са от полза за тези, които планират да станат самонаети.
  • Обучение: Въпреки че не е необходимо или задължително, получаването на работа като асистент може да извърви дълъг път към изучаването на бизнеса и усъвършенстването на техники и умения.

Фотографски умения и компетенции

Освен техническа подготовка, фотографите се нуждаят от специфични лични качества и умения.

  • Артистични способности: Фотографите са художници, които трябва да имат необходимата креативност, за да измислят начини да разказват истории, използвайки изображения. Те се нуждаят от добро око за използване на цвят, светлина и композиция.
  • Междуличностни умения: Независимо дали става въпрос за хората, които снимате, вашите клиенти или вашите колеги, трябва да можете да разбирате техните нужди, да разчитате езика на тялото им и да координирате действията си с техните.
  • Комуникационни умения: Отлично слушане и говорене уменията ще ви позволят да разберете какво ви казват другите и ще ви помогнат да им обясните нещата.
  • Обслужване на клиенти: Фотографите на свободна практика, по-специално, трябва да предоставят отлично обслужване на клиентите си, защото повтарящият се бизнес и позитивното предаване от уста на уста са от съществено значение за успеха.
  • Бизнес умения: Тези, които са самостоятелно заети, трябва да знаят как да се рекламират. Те трябва да се занимават със счетоводни задачи и да следят своите разходи и печалби. Те дори трябва да са наясно с правни въпроси, като например да се уверят, че получават подписан формуляр за освобождаване на модел, ако искат да правят снимки на хора за комерсиална употреба.
  • Око за детайла: Не можете да пропускате подробности, ако възнамерявате постоянно да създавате само снимки с най-високо качество.

Перспективи за работа

The перспектива за работа за самостоятелно заети фотографи е отличен. Заетостта ще расте по-бързо от средното за всички професии между 2016 г. и 2026 г., според Бюрото по трудова статистика, с около 12%.

Като цяло обаче другите, работещи в полето, няма да се справят толкова добре. Заетостта в сферата на фотографията като цяло се очаква да намалее с около 6% през същия период поради стоковата фотография, достъпна онлайн.

Работна среда

Тази работа може да не е за вас, ако обичате да стоите близо до дома си или да работите от едно и също място всеки ден. Фотографите често прекарват време на път, което може да включва пътуване до далечни места.

Портретните и рекламните фотографи прекарват много време в студия, но все пак трябва да правят фотосесии на място. Фотожурналистите също пътуват както в страната, така и в чужбина. Понякога се озовават на опасни места, за да запишат събития, заслужаващи новини.

Работен график

Заетостта в тази област често е непоследователна. Приблизително 30% от фотографите са работили само на непълен работен ден през 2016 г. Работното време обаче е гъвкаво и някои работни места са сезонни, какъвто е случаят с тези, които се специализират в фотографирането на сватби или дипломи. Очаквайте да работите вечер, през почивните дни и празниците.

Как да си намеря работа

ПОКАЖЕТЕ РАБОТАТА СИ

Фотографите трябва да разработят портфолио, за да покажат работата си на потенциални работодатели и клиенти. Портфолиото е сбор от снимки, направени през годините. Той не включва само най-добрата работа на художник, но трябва да включва и произведения, които демонстрират процеса, включен в създаването на краен продукт.

Сравняване на подобни работни места

Някои подобни работни места и тяхното средно годишно заплащане включват:

  • Архитект: $79,380
  • Графичен дизайнер: $50,370
  • Репортер: $43,490

Статии от Леса Денсмор

Започна с покер с пени около кухненската маса, когато бях млад, и завърши с унищожение, неуспешно самоубийство и лечение в дома като възрастен. След дълга битка с пристрастяването към хазарта и загубата на себе си, достойнството си и почти живота ...

Прочетете още

Как да поправя разбито приятелство

От дълго време съм писател на свободна практика. Една от любимите ми теми е сложната за човешките взаимоотношения.Pixabay, Creative CommonsВсички се нуждаем от приятелиПовечето от нас се нуждаят от приятели. Понякога сме по-близо до приятелите си,...

7 очевидни признака, че връзката е приключила: как да разберете кога да напуснете връзка веднъж завинаги

Съветите на Хорхе за отношенията се основават на опит и наблюдение. Нека неговите опити и грешки бъдат вашият успех (надявам се).Как да разберете кога да напуснете връзкаДа знаеш кога да напуснеш връзка е един от най-объркващите аспекти на дългоср...