Работа 1C3X1 Специалист от команден пункт във ВВС може да е за вас

Специалист от команден пункт управлява и изпълнява дейности в рамките на командни пунктове (CP), оперативни центрове, центрове за координация на спасяването и командни центрове. Осигурява командване, контрол, комуникации и информационна поддръжка. Получава и препредава командни и контролни (C2) инструкции и записи и събира, обработва и изпраща ръчни и автоматизирани продукти с данни. Установява процедури за оперативни доклади, доклади за готовност и доклад за състоянието на ресурсите и системата за обучение (SORTS). Докладва информация за съответствие с международните договори. Използва комуникационни системи и конзоли, за да повлияе на положителния контрол на назначените сили и оръжейни системи. Осигурява съответствие с политиките и процедурите на CP. Свързана професионална подгрупа на Министерството на отбраната: 250.

Задължения и отговорности:

Извършва ядрени C2 действия във фазата на изпълнение на спешни военни заповеди и ръководи конвенционални C2 действия, поддържащи спешни планове, оперативни заповеди и оперативни планове. Релета C2 инструкции за изстрелване, изпълнение, отклоняване, извикване, евакуация, възстановяване, рециклиране и възстановяване на силите. Координира и изпълнява дейности по търсене и спасяване. Получава, обработва и разпространява съобщения за спешни действия чрез глас и копие на запис. Координира с други агенции и организации по време на фазите на планиране, изпълнение и оценка на операциите на CP. Инициира, получава и предприема действия по предупредителни съобщения. Полетът следва аерокосмическите ресурси и следи състоянието на мисията. Осигурява правилното използване и контрол на ресурсите и класифицираните материали. Разработва и оценява CP процеси. Осигурява оперативна готовност и спазване на стандартите. Препоръчва действия за коригиране на недостатъците на CP. Поддържа и разпространява местни и световни прогнози и текущо време. Гарантира разбирането и правилното прилагане на съществуващите директиви за изпълнение и контрол на назначените сили.

Изготвя и предава отчети за работа, готовност и СОРТС. Анализира и разпространява информация, получена от оперативни доклади и доклади за готовност. Разработва процедури за оперативно отчитане. Управлява основна програма SORTS. Разработва процедури, поддържа бази данни, обучава персонал и провежда посещения за помощ на персонала. Гарантира, че SORTS данните са актуални и точни. Наблюдава и докладва информация относно изискванията на международните договори и аерокосмическите активи. Докладва информация за готовността на аерокосмическата мисия и разположението на силите.

Управлява и наблюдава системи за глас, данни и предупреждение. Разработва, поддържа и инициира контролни списъци за бързо реагиране в подкрепа на ситуации като предполагаем или действителен саботаж, ядрени инциденти, природни бедствия, самолетни произшествия или инциденти, евакуации, разпръскване и космически аномалии. Поддържа дисплеи за работно състояние. Поддържа опит в основните системи за управление на бойните действия на театъра (TBMCS) и системите за проследяване на полети на самолети. Установява изисквания за персонал, комуникации и съоръжения.

Поддържа и предоставя Комуникационна сигурност (COMSEC) да включва получаване, защита, използване, инвентаризация и унищожаване на материал на COMSEC. Поддържа сигурността на CP и извършва процедури за контрол при влизане и ескорт.

Извършва административни действия. Съставя и поддържа списък с правомощия за вписване. Поддържа документа на Международната организация за гражданска авиация и публикува промени в ръководството за чуждестранно разрешение. Координира и предоставя информация за базовите планове за поддръжка.

Специални квалификации

знание. Познаването е задължително за Въздушни сили организация и администрация; CP поддържащи системи за данни и докладване; използване, възможности и ограничения на автоматизирано оборудване за обработка на данни; техники за представяне на данни; процедури за събиране на данни и техники за обобщаване; предназначение на командния пункт за подготовка, изпълнение и контрол на назначените сили; аварийни действия и указания; процедури за движение и прехвърляне на командни оръжейни системи; и процедури за кодиране, декодиране и оторизация, използвани от командата за присвояване.

образование. За влизане в тази специалност е желателно завършено средно образование.

обучение. За присъждане на AFSC 1C331 завършването на курса за първоначални умения за CP е задължително.

Опит. Следният опит е задължителен за получаване на посочената AFSC: (Забележка: Вижте Обяснение на специалните кодове на ВВС).

1C351. Квалификация и притежаване на AFSC 1C331. Също така, опит във функции като обработка на автоматизирани оперативни данни, контрол на входа и изхода данни от автоматизирани CP системи, използващи устройства за обработка на данни, методи за кодиране на данни и комуникация операции.

1C371. Квалификация и притежаване на AFSC 1C351. Също така опит в изпълнението или надзора на функциите на CP операции.

1C391. Квалификация и притежаване на AFSC 1C371. Също така, опит в управлението и насочването на CP функции.

други. Следното е задължително, както е посочено:

За влизане в тази специалност нормално цветно зрение, както е определено в AFI 48-123, Медицински преглед и стандарти.

За влизане, присъждане и задържане на тези AFSC:

Продължителна демонстрация на психическа и емоционална стабилност.

Способност да се говори ясно.

За присъждане и запазване на AFSC 1C331/51/71/91/00, допустимост за Строго секретно разрешение за сигурност, съгласно AFI 31-501.

ЗАБЕЛЕЖКА: Присъждането на ниво 3 умения без окончателно разрешение за строго секретно е разрешено, при условие че е предоставено временно TS съгласно AFI 31-501.

Забележка: Тази работа изисква a Чувствителен код на работа, (ВСС) на "Ф."

Работата на командния пункт във военна зона

Сила Req: Ж.

Физически профил: 222121.

Гражданство: Да.

Задължителен резултат за пригодност: G-48 (променен на G-49, в сила от 1 юли 04 г.).

Техническо обучение:

Курс #: E3ABR1C331 005.

Местоположение: К.

Продължителност (дни): 29.

Payola: Влияние върху класациите

Payola е голямо не-не в музикалния бизнес и въпреки това е постоянен проблем. Payola е думата, използвана за описване на акта на звукозаписна компания или друга заинтересована страна, която плаща на радиостанция да пусне определен изпълнител (или...

Прочетете още

Информация за длъжността на агент по възбрана на авиацията

Обезопасяването на националните граници и спирането на международни престъпници, преди да могат да влязат в Съединените щати, изисква подкрепа, помощ и действия от сушата, въздуха и морето. Агентите за авиационни забрани на митническата и граничн...

TV Sweeps Съвети за по-голяма гледаемост на новинарския канал

Периодите на телевизионни прегледи носят комбинация от вълнение и безпокойство за повечето хора, които работят в телевизията. Това е времето, което Оценки на Nielsen се вземат в станциите и мрежите. Тези измервания определят какво се излъчва и мо...