37F Профил на работа на специалист по психологически операции

Вероятно сте чували за операциите за военна информационна поддръжка (MISO), по-известни като PSYOP. Това екипът използва военно разузнаване, за да повлияе на враждебни чужди правителства или други групи, които могат да влязат в конфликт с Съединени щати и неговите цели.

Специалист по психологически операции, който е военна професионална специалност (MOS) 37F, анализира и развива информацията, използвана за създаване на психологически ефект върху определена популация.

Задължения на MOS 37F

Тези специалисти събират и докладват психологическа информация, често докато са на терен. Те събират разузнавателна информация и провеждат проучвания, за да определят мишените на психиатъра. И те подготвят и извличат информация за разузнаване, продукти и кампании, свързани с психиатъра.

Въз основа на събраната информация, тези войници могат да определят психологическата уязвимост на потенциалните мишени за психопсихолог. Те научават какви видове интелигентност ще бъдат ефективни при убеждаване или влияние върху враг (като военачалник или диктатор) или население, което може да бъде засегнато от този враг (като жителите на военачалника или диктатора води).

Тези войници са обучени да определят как да провеждат психическа кампания и каква комбинация от медии да използват. Това определяне често се прави въз основа на наличните активи и местоположението на операцията. Няма да е от голяма полза, например, да предложим психоактивна кампания, използваща телевизионни реклами на английски в район без редовен достъп до електричество, където населението говори друг език.

Обучение за PSYOP специалист

Специалистът по психологически операции отнема 10 седмици Основно бойно обучение и 14 седмици напреднало индивидуално обучение. Войниците на активна служба следват това обучение с три седмици обучение във въздуха и между четири и шест месеца езиково обучение. За войниците от резерва на армията не се изисква допълнително езиково и десантно обучение.

Как да отговаряте на условията за MOS 37F

Работата е трудна за класиране, изискваща 101 в областта на квалифицираната техническа (ST) на Батерия за професионални способности на въоръжените сили (ASVAB) тест. Също така ще трябва да отговаряте на условията за секретно разрешение за сигурност от Министерството на отбраната, тъй като ще боравите с изключително чувствителна информация. Това ще изисква предистория и проверка на криминалните досиета, а някои минали престъпления с наркотици може да ви дисквалифицират от допустимостта.

Ако някога сте служили в Корпуса на мира, не отговаряте на условията за тази работа. Правителството на САЩ иска да поддържа ясно разграничение между военни и шпионски операции и хуманитарната работа на Корпуса на мира. Ако чужди държави подозират, че персоналът на Корпуса на мира може един ден да служи във военното разузнаване, това може да застраши персонала и да попречи на операциите му.

Други дисквалифициращи фактори включват всякакъв запис на присъда от военен съд и всеки запис на присъда от граждански съд за нещо различно от дребни нарушения на пътя.

Войниците в MOS 37F трябва да могат да говорят английски с лека следа от акцент.

В допълнение към горното, изискванията за физическа подготовка за този MOS са доста строги. Средната цел за PT за клас е 270 с резултат 70 за всяко събитие в категорията от 18 до 21 години.

Подобни цивилни професии като MOS 37F

Няма цивилна професия, която да е пряко еквивалентна на MOS 37F. Но обучението и опитът могат да ви подготвят за следвоенни кариери в пазарни проучвания, маркетинг, промоции и връзки с обществеността.

Как да си намеря работа като преподавател по английски език в чужбина

Много американци мечтаят да работят в чужбина, за да изпитат живота в друга култура, да придобият или укрепят чужда езикови умения, съберете се отново със специален приятел от година на обучение в чужбина или за предоставяне на услуги в развиваща...

Прочетете още

Онлайн ресурси за жени собственици на малък бизнес

Ако сте жена собственик на малък бизнес, наборът от информация и ресурси, които са на разположение, за да ви помогнат да развиете бизнеса си, нараства и много от тези ресурси са достъпни онлайн безплатно. Ето колекция от 28 ресурса, които жените...

Прочетете още

Какво представлява администрацията на малкия бизнес (SBA)?

Администрацията за малък бизнес на САЩ (SBA) е независима агенция на федералното правителство, чиято мисия е да помага на американците да стартират, изграждат и развиват бизнес. SBA може да бъде полезен ресурс за много собственици на бизнес. В т...