Описание на длъжността на кредитен служител: Заплата, умения и други

Кредитни служители работят за банки и други финансови институции, помагайки на физически лица и фирми да получат средства от тези кредитори. Те проучват тяхната кредитоспособност, след което разрешават или препоръчват одобрение на заеми. Те могат също така да откажат заем или да посъветват да не се предлага финансиране и понякога трябва да проследят закъснелите плащания по съществуващи заеми.

Кредитните служители могат да се специализират в търговски, потребителски или ипотечни заеми. Приблизително 318 600 души са работили по тази професия през 2016 г.

Задължения и отговорности на кредитния служител

Отговорностите на кредитните служители могат да зависят от тяхната област на специализация, но някои общи задължения включват:

  • Намерете потенциални клиенти, физически лица или фирми, които се нуждаят от заеми и развивайте техния бизнес.
  • Срещнете се с кандидати за заем, за да обясните опциите и да отговорите на въпроси.
  • Действайте като продавач, убеждавайки клиентите да получат заеми от техните институции, а не където и да е другаде.
  • Помогнете на клиентите чрез процеса на кандидатстване за заеми.
  • Анализирайте и проверявайте молбите за кредит, за да определите кредитоспособността на клиентите.
  • Уверете се, че заемите отговарят на федералните и щатските стандарти и изисквания.

Заплата на кредитен служител

Заплатите на кредитните служители могат да зависят от техните работодатели и обхвата на техните отговорности. Най-високо платените кредитни служители работят за автокъщи.

  • Средна годишна заплата: $63 040 ($30,31/час)
  • Топ 10% годишна заплата: Повече от $132 080 ($63,50/час)
  • Долните 10% годишна заплата: По-малко от $31 870 ($15,32/час)

източник: Бюрото по трудова статистика на САЩ, 2018.

Някои кредитни служители получават заплата, докато други могат да получават заплата плюс комисионна за заемите, които отпускат. Понякога, но рядко, те могат да печелят само комисионна. Бонусите са често срещани.

Образование, обучение и сертифициране

Тази професия изисква известно образование, опит и обучение.

  • образование: Обикновено трябва да имате бакалавърска степен по финанси, икономика или свързана област, за да работите като кредитен служител.
  • Лицензиране: Понастоящем няма специфични изисквания за лицензиране на кредитни служители, работещи в банки или кредити съюзи, но изискванията за лицензиране на кредитни служители, които работят в ипотечни банки или брокерски компании, могат да варират в зависимост от състояние. Обикновено те трябва да имат лиценз за ипотечен заем (MLO), който обаче изисква поне 20 часа курсова работа и полагане на изпит, както и проверка на миналото и кредитна проверка.
  • Обучение: Обучението често, но не винаги, е на работното място. Някои фирми имат специални програми за обучение за нови служители, а няколко банкови асоциации също предлагат програми за обучение.

Умения и компетенции на кредитен служител

Трябва да притежавате няколко основни качества, за да успеете да станете кредитен служител.

  • Компютърни умения: Кандидатите за длъжности кредитен служител трябва да са запознати с компютри и софтуерни приложения, свързани с банкирането.
  • Аналитични умения и възприятие: Ще трябва да оцените точно финансовите отчети на клиентите, за да гарантирате тяхната кредитоспособност.
  • Внимание към детайла: Успешният заем включва много взаимосвързани и понякога дребни детайли и не можете да пренебрегнете нито един от тях.
  • Продажби: Изводът е, че продавате продукт. Може да се наложи да убедите клиентите, както и висшия финансов персонал да се съобразят с вашите препоръки.

Перспективи за работа

Предвижда се заетостта на кредитни служители да се увеличи малко по-бързо от средното за всички професии от 2016 г. до 2026 г., с около 11%. Тази област обаче е силно зависима от текущото състояние на икономиката и растежът може да се премества от сфера на област. Например кредитните служители, наети в търговските финанси, могат да очакват ръст на работните места само от около 3% през същото десетилетие, което е по-бавно от средното.

Способните кредитни служители могат да се преместят в по-големи клонове на своите фирми или към управленски позиции. Някои може в крайна сметка да контролират други кредитни служители и чиновнически персонал.

Работна среда

Това е предимно офис работа, но може да зависи и от специалността на кредитния служител. Тези, наети от ипотечни кредитори, могат да очакват от време на време да пътуват, за да се срещнат с клиенти в домовете им, а тези, наети от търговски кредитори, може да се очаква да посещават предприятия.

Работен график

Това е позиция на пълен работен ден и може да включва обширни допълнителни часове над 40 на седмица. Заплащането на тези, които получават комисионна, може пряко да корелира с броя часове, които са готови да посветят на работа.

Как да си намеря работа

НЕ ПРЕНЕБРЕГВАЙТЕ СТОЙНОСТТА НА ЕДНА СТЕПЕН

Дори когато висшето образование не е технически необходимо, тези, които го имат или имат богат опит, дори в сродна област, имат най-добри перспективи.

ТОВА Е КОЙТО ПОЗНАВАТЕ

Някои фирми и институции очакват кредитните служители да изградят свои собствени клиентски бази, така че кандидатстването със списък от контакти и мрежови препоръки може да ви отличи от други, по-малко подготвени кандидати.

Сравняване на подобни работни места

Някои подобни работни места и тяхното средно годишно заплащане включват:

  • Финансов анализатор: $85,660
  • Финансов експерт: $80,180
  • Личен финансов съветник: $88,890

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2018.

Странният и болезнен подарък на булките от викторианската ера за съпрузите им е потресаващ

Викторианската епоха често е романтизирана заради луксозната си мода и сложните обществени обичаи, но разстоянието, до което някои жени стигнаха, за да угодят на съпрузите си, беше наистина шокиращо. В този клип от @история, научете повече за едн...

Съпругът има най-епичния отговор, когато го попитат от колко време е женен

Ако сте женени от известно време, това видео, което @stitchinaway споделеното ще ви накара да се смеете с глас! Във видеото двойката седи на дивана и някой извън екрана пита съпруга от колко време са женен. Той отговаря „42 години“ и когато питащи...

Реакцията на съпруга, когато съпругата направи акаунт „само за фенове“, е в най-добрия случай озадачаваща

Какво бихте казали, ако вашата половинка ви каже, че е създала акаунт „Само фенове“? Няма да сме щастливи и отговорът ни няма да е положителен. Ето защо бяхме толкова изненадани от Сам на @samandmonica отговор на Моника, която му казва, че е създа...