Náplň práce instalatér: Plat, dovednosti a další

click fraud protection

Instalatéři instalují a opravují potrubí, která přivádějí vodu a plyn do domácností a podniků a odvádějí odpad z nich. Instalují také sanitární zařízení, jako jsou vany, umyvadla a toalety, a spotřebiče, včetně myček a praček. Zkušení instalatéři školí učně a dohlížejí na pomocníky. Pracují spolu s dalšími stavebními dělníky.

Povinnosti a odpovědnosti instalatéra

Instalatéři musí být schopni provádět následující úkoly:

  • Nainstalujte potrubí a vodovodní armatury
  • Vizuálně zkontrolujte zařízení a provozujte testovací zařízení, jako jsou tlakoměry a vakuometry, abyste zjistili příčinu a místo potíží
  • Odstraňte překážky z dřezů a toalet
  • Odstraňte problémy a rozhodněte se, jak je opravit
  • Opravy potrubí a vodovodních armatur
  • Odhadněte náklady na instalaci a opravy
  • Prezentujte zákazníkům doporučení a související ceny
  • Instalatéři musí být schopni provádět tyto úkoly, aby zajistili správné fungování vodovodních systémů nemovitostí.

Plat instalatéra

Výdělky instalatérů se liší v závislosti na jejich zkušenostech a umístění. Dostávají střední plat, který je vyšší než u ostatních pracovníků ve stavebnictví a ostatních pracovníků obecně.

  • Střední roční plat: $53,910
  • Top 10% roční plat: $93,700
  • Spodní 10% roční plat: $32,100

Zdroj: Americký úřad pro statistiku práce, 2018.

Důležité

Mnoho instalatérů je členem odborových svazů, které jejich jménem vyjednávají mzdy. Ti, kteří tak činí, musí platit členské příspěvky.

Vzdělávání, školení a certifikace

Většina instalatérů absolvuje školení formou učňovského vzdělávání, které kombinuje výuku ve třídě s placeným školením na pracovišti. Většina států také vyžaduje licenci k samostatné práci.

Učební obor: Učňovskou přípravu sponzorují odbory a zaměstnavatelé. Trvají čtyři až pět let a zahrnují 2 000 hodin školení na pracovišti a výuky ve třídě. Abyste mohli být přijati do programu, budete potřebovat středoškolský nebo rovnocenný diplom a musíte být starší 18 let. Ve třídě se dozvíte o místních zákonech a předpisech, čtení plánů a bezpečnosti.

Licence: Instalatéři musí mít licenci k práci ve většině států a obcí v USA potřebujete dva až pět let praxe, v závislosti na tom, kde je licence vydána, musíte také absolvovat zkoušku zkouška.

Dovednosti a kompetence instalatérů

Chcete-li pracovat v tomto povolání, budete potřebovat určité měkké dovednosti. Jsou to silné stránky, se kterými se jednotlivci rodí nebo získávají životní zkušeností. Umožní vám uspět jako instalatér.

  • Dovednosti naslouchání: Schopnost věnovat pozornost tomu, co zákazníci říkají, vám umožňuje porozumět jejich problémům.
  • Odstraňování problémů: Po vyslechnutí stížnosti budete muset určit její příčinu a poté zjistit, jak provést správnou opravu.
  • Kritické myšlení: Při řešení problému je nezbytné zvážit možná řešení před výběrem toho nejlepšího.
  • Verbální komunikace: Musíte být schopni zákazníkům jasně vysvětlit požadovanou práci a související náklady.
  • Fyzická síla: Instalatéři musí umět zvedat těžké vybavení a nářadí.

Výhled práce

Podle amerického úřadu pro statistiku práce jsou pracovní vyhlídky v této oblasti vynikající. Očekává se, že zaměstnanost mezi lety 2016 a 2026 vzroste o 15 %. To je rychlejší než průměr všech povolání.

Zaměstnávání instalatérů, ale i všech, kteří pracují ve stavebních řemeslech, je závislé na zdraví ekonomiky. Když se bude hodně stavět, pracovních míst bude více.

Zdroj: Americký úřad pro statistiku práce, 2017.

Pracovní prostředí

Instalatéři obvykle každý den cestují na různá pracoviště a vykonávají svou práci v domácnostech, kancelářských budovách a továrnách. Pracují ve stísněných prostorách, obvykle uvnitř, ale některé mohou pracovat venku, a to i za špatného počasí. Instalatéři často utrpí zranění, včetně popálenin, řezných ran a pádů.

Důležité

Přibližně 13 % pracovníků je samostatně výdělečně činných. Ti, kteří jsou, si mohou nastavit vlastní plány.

Pracovní rozvrh

Většina instalatérů má zaměstnání na plný úvazek. Večery a víkendy jsou často součástí jejich pravidelného rozvrhu a přesčasy (více než osm hodin denně nebo více než 40 hodin týdně) jsou běžné. Instalatéři, aby mohli reagovat na mimořádné události, musí být pravidelně v pohotovosti.

Jak získat práci

Nejprve se rozhodněte, zda je tato kariéra vhodná

jsou vaše zájmy, osobnostní typ a pracovní hodnoty slučitelné s prací v této kariérní oblasti? Proveďte sebehodnocení, abyste zjistili, zda máte následující vlastnosti:

  • Zájmy (Holland Code): RCI (realistické, konvenční, investigativní)
  • MBTI osobnostní typy: ESTP, ISTP
  • Hodnoty související s prací: Nezávislost, Vztahy, Pracovní podmínky

Pak si najděte výuční list

Odbory a podniky nabízejí učňovské vzdělání. Použití Apprenticeship.gov z ministerstva práce, aby je našli. Po absolvování učňovské doby budete považováni za pracovníka na cestách, což vám umožní pracovat samostatně.

Porovnání podobných pracovních míst

Lidé, kteří mají zájem pracovat jako instalatér, mohou uvažovat i o jiných stavebních řemeslech. Zde je seznam spolu s jejich středními platy:

  • Tesař: $46,590
  • Sklenář: $43,550
  • Kotel: $62,150
  • Elektrikář: $55,190

9 udržitelných bot pro ženy (2023)

Jak odcházejí dny sandálů a žabek, jsme nadšeni, že můžeme přivítat tyto chladné časy v botách do lýtek a kotníkových botách. A ať už hledáte stálici, kterou můžete nosit den co den, nebo hledáte jemné detaily, které vynikají, máme pro vás boty!Se...

Přečtěte si více

Svatební plánovač Popis práce: Plat, dovednosti a další

Pokud vás baví a děláte skvělou práci při plánování velkých večírků, jako je práce s lidmi, a máte vážné dovednosti, pokud jde o networking a vyjednávání, zvažte stát se svatebním plánovačem. Lidé, kteří pracují v této oblasti, jsou také známí ja...

Co dělá burzovní obchodník?

Obchodník s akciemi nakupuje a prodává akcie, které představují kapitál v podnicích, jménem investorů a firmy, která ho zaměstnává. Často vidíme obchodníky ve filmech, jak zběsile vykřikují nákupní a prodejní příkazy na přeplněném a hlučném parke...