Náplň práce školník: Plat, dovednosti a další

click fraud protection

Domovník je možná jedno z nejvíce podceňovaných povolání. Mohou fungovat na pozadí, ale určitě bychom si toho všimli, kdyby neexistovali. Domovníci udržují čistotu a bezpečnost budov, ve kterých žijeme, pracujeme, učíme se, nakupujeme a zotavujeme se.

Čistí interiéry a často i exteriéry těchto zařízení. Někteří také provádějí drobné instalatérské a elektrické opravy. Údržbáři se vyznačují několika pracovními pozicemi, včetně správce, uklízečky, technika podpory opatrovnictví, úklidový technik a technik ekologických služeb.

Povinnosti a odpovědnosti školníka

Údržbáři jsou často vyzýváni, aby kromě běžné údržby a úklidu vykonávali stále se měnící různé úkoly. V běžném dni mohou úkoly školníka zahrnovat:

  • Vyprazdňování odpadkových košů
  • Čištění toalet a jejich zásobování zásobami
  • Zamykání dveří a zabezpečení místností a budov
  • Zametání, vysávání a mytí podlah
  • Šamponování koberců a leštění podlah
  • Mytí oken a zrcadel
  • Odhrnování sněhu, hrabání listí a sekání trávníků v závislosti na ročním období
  • Stěhování zásob a těžké techniky

Plat školníka

Mzda školníka se liší v závislosti na úrovni zkušeností, geografické poloze a dalších faktorech.

  • Průměrná roční mzda: 12,55 $/hod
  • Top 10% roční plat: Více než 20,84 $/hod
  • Spodní 10% roční plat: Méně než 9,16 $/hod

Zdroj: Americký úřad pro statistiku práce, 2017

Vzdělávání, školení a certifikace

Pozice školníka nevyžaduje formální školení, ale určité třídy na střední škole, jako je obchod, mohou být užitečné při opravách prováděných na pracovišti.

  • Výcvik: Ti, kteří právě začínají, absolvují školení na pracovišti od zkušených pracovníků, kteří je naučí používat stroje, jako jsou mokro-suché vysavače a podlahové tlumiče. Naučí se také provádět drobné instalatérské a elektrické opravy.
  • certifikace: Domovník, který pracuje s nebezpečnými materiály, možná bude muset získat osvědčení. Ten, kdo používá těžké vybavení, například vysokozdvižné vozíky, může také potřebovat certifikaci. Kromě toho mohou školníci získat další certifikace prostřednictvím subjektů, jako je např Mezinárodní asociace dodavatelů stavebních služeb, což z nich udělá konkurenceschopnějšího kandidáta na zaměstnání.

Dovednosti a kompetence školníka

Jednotlivci, kteří hledají místo správce, mohou získat výhodu a vyniknout ve své práci tím, že budou mít některé z následujících dovedností a silných stránek:

  • Interpersonální a komunikační dovednosti: Domovník potřebuje dobré mezilidské dovednosti a schopnost efektivně komunikovat. To jim pomůže vycházet s kolegy, nadřízenými a lidmi, kteří obývají zařízení, ve kterých pracují.
  • Mechanické schopnosti: Mechanické dovednosti vám umožní provádět opravy.
  • Fyzická síla: Měl by být také fyzicky silný a mít dobrou výdrž vzhledem k množství zvedání a stání, které jsou běžnou součástí této práce.
  • Organizace času: Údržbáři mají různé odpovědnosti a musí být schopni dobře řídit svůj čas a plánovat, aby zajistili, že úkoly a povinnosti údržby budou dokončeny včas.

Výhled práce

Americký úřad pro statistiku práce předpovídá, že růst zaměstnanosti bude do roku 2026 rychlejší než průměr 7 % pro všechna povolání. Když lidé odejdou do důchodu nebo změní kariéru, bude spousta pracovních míst pro domovníky. Ve skutečnosti se objevuje na seznamu povolání, u kterých se očekává, že budou mít v tomto desetiletí nejvíce volných pracovních míst.

Úklidové práce v příštím desetiletí vzrostou v porovnání s jinými povoláními a průmyslovými odvětvími o 10 %, což bude způsobeno nárůstem školníci potřebné pro růst zdravotnických zařízení a pokračující trend směrem k outsourcingu společností, které najímají školníky pro své klientů.

Zaměstnanost bude nadále růst kvůli potřebě nahradit pracovníky, kteří odejdou nebo odejdou z profese. Toto tempo růstu je srovnatelné s předpokládaným 7procentním růstem pro všechna povolání.

Pracovní prostředí

Mnoho domovníků pracuje pro společnosti, které poskytují úklidové služby jiným subjektům. Mnoho pracovních míst je na základních a středních školách. Domovník obvykle pracuje uvnitř, ale může také trávit čas venku, kde je alespoň část pracovního dne vystaven extrémně horkému, chladnému nebo jinak nevlídnému počasí.

Počasí je potenciální nevýhodou tohoto povolání. Mnozí to také považují za špinavou práci a další nevýhodou je fyzický stres. Zvedání těžkých předmětů a strávení velké části dne ve stoje může tělo namáhat. Domovníci jsou také náchylnější než ostatní pracovníci ke zraněním na pracovišti, jako jsou popáleniny, modřiny a řezné rány.

Pracovní rozvrh

Většina školníků pracuje na plný úvazek, ale najde se i mnoho práce na částečný úvazek. Jízdní řády často zahrnují večery a víkendy. Ti, kteří raději pracují přes den, by měli zvážit práci ve škole, kde je takový rozvrh nejpravděpodobnější.

Jak získat práci

PŘIPRAVTE SI RESUMÉ

Zaměřte se na dovednosti, které jste používali v minulé práci správce nebo na podobných pozicích. Proveďte online vyhledávání příkladů životopisů domovníka nebo správce, které vám pomohou zjistit, co zahrnout a jak nejlépe naformátovat své informace.

APLIKOVAT

Podívejte se na zdroje pro hledání zaměstnání jako Indeed.com, Monster.com, a Glassdoor.com pro dostupné pozice. Můžete také navštívit webové stránky jednotlivých společností a hledat pracovní nabídky, jako jsou Walmart nebo Target kariérní centra. Pokud chcete pracovat v určitém odvětví, vyhledejte online stránky, které se zaměřují na konkrétní oblast, jako jsou vládní pracovní místa na stránkách jako CareersInGovernment.com.

Porovnání podobných pracovních míst

Lidé, kteří mají zájem stát se školníkem, také zvažují následující profesní dráhy, uvedené s jejich středními ročními platy:

  • Pracovníci údržby areálu: 29 400 USD
  • Pracovníci na hubení škůdců: 35 610 USD

Společně můžeme předělat náš svět: Ayesha Barenblat, zakladatelka Remake — The Good Trade

Seznamte se s Ayeshou Barenblat, zakladatelkou RemakeAyesha Barenblat viděla hrůzy našeho dodavatelského řetězce rychlé módy. Narodila se v Pákistánu a věnovala se postgraduální práci na UC Berkeley, když se sama stala svědkem novodobého otroctví,...

Přečtěte si více

5 trendů k pěstování dokonalé venkovní zahrady letos na jaře – dobrý obchod

5 zahradních trendů, které milujeme na jařeVaše zahrada je útočištěm, kam chodíte za pohodlím, a slouží jako venkovní obytný prostor, kde vítáte hosty, aby sdíleli vaši zeleň. Když zasadíte svou zahradu, semínko je metaforou toho, co pěstujete a v...

Jak začít vztah se svým nejlepším přítelem

Andrea píše na různá témata od seznamování, párů, astrologie, svateb, interiérového designu a zahrad. Vystudovala film a psaní.Jak proměnit svého nejlepšího přítele ve svého romantického partnera.Jakob Owens přes Unsplash; CanvaProměna přítele v r...