Náplň práce advokáta: Plat, dovednosti a další

click fraud protection

Advokát, nazývaný také a právník, radí klientům a zastupuje je a jejich zákonná práva v trestních i občanskoprávních věcech. To může začít předáváním rad, pak pokračovat přípravou dokumentů a žalob a někdy nakonec i vystupováním před soudem, aby obhajoval jménem klientů.

Podle amerického úřadu pro statistiku práce bylo v roce 2016 zaměstnáno 792 500 právníků.

Povinnosti a odpovědnosti advokátů

Povinnosti advokátů mohou zahrnovat širokou škálu povinností a mohou se poněkud lišit v závislosti na oblasti práva, ve které vykonávají praxi. Některé běžné povinnosti zahrnují:

  • Poraďte klientům ohledně probíhajících soudních sporů nebo jim vysvětlete právní problémy, s nimiž se mohou potýkat nebo mají obavy.
  • Prozkoumejte podrobnosti a důkazy související s případy, jako jsou policejní zprávy, zprávy o nehodách nebo žaloby dříve podané v případu, stejně jako platné zákony.
  • Interpretujte judikaturu a rozhodnutí vydaná jinými příslušnými soudy. To může zahrnovat analýzu účinků mnoha faktorů, které mohly být zahrnuty v jiných případech.
  • Rozvíjejte strategie případu, jako je pokus o včasné a nákladově efektivní řešení případů pro jeho klienty, než aby šli před soud.
  • Připravte si prosby a další dokumenty, jako jsou smlouvy, listiny a závěti.
  • Vystupte u soudu před soudcem nebo porotou, abyste ústně hájili práva a nejlepší zájmy klienta.

Advokáti mohou být praktičtí lékaři nebo se mohou specializovat na kteroukoli z mnoha oblastí, jako je trestní právo, skutečné majetek, korporátní záležitosti, pozůstalostní a dědické záležitosti, duševní vlastnictví, manželské a rodinné právo nebo životní prostředí zákon.

Plat advokáta

Plat může záviset na tom, zda je právník samostatným odborníkem nebo pracuje pro firmu. Samostatně výdělečně činní advokáti mají tendenci vydělávat méně.

  • Průměrný roční plat: $120,910
  • Nejlepší 10% roční plat: Více než 208 000 $
  • Spodní 10% roční plat: Méně než 58 220 $

Zdroj: Americký úřad pro statistiku práce, 2018.

Zatímco mnoho právníků účtuje svůj čas klientům na stovky dolarů za hodinu, nemusí to nutně být plat, který vydělávají. Ti v soukromé praxi mají výdaje, jako je údržba kanceláře a podpůrný personál, a ti, kteří pracují pro firmy a korporace, mohou dostávat jen část toho, co fakturují každou hodinu klientům firmy.

Vzdělávání, školení a certifikace

Tato kariéra obvykle vyžaduje sedm let denního studia, poté další vzdělávání.

  • Vzdělání:Po získání bakalářského titulu musí ctižádostivý právník získat titul juris doctor (JD) na právnické fakultě. Právnická fakulta musí být obecně akreditována Americkou advokátní komorou (ABA), aby splnila požadavky na licenční právníky ve většině států.
  • Testování: Přijetí na velkou většinu právnických fakult vyžaduje nejprve absolvování přijímacího testu na právnickou fakultu (LSAT), který měří afinitu kandidáta ke studiu práv.
  • Učňovské obory a dobrovolnická práce:Studenti práv mohou také získat praktické zkušenosti, když jsou ještě ve škole, včetně dobrovolnictví v komunitním právu kliniky, účast na soutěžích nebo praktických zkouškách a práci v letních nebo částečných úvazcích v právu firmy. Někteří také píší do svého školního právnického časopisu.
  • Vstupné do baru: Advokáti musí být přijati do advokátní komory státu, ve kterém chtějí vykonávat praxi. To vyžaduje „absolvování baru“, písemnou zkoušku, která v některých státech zahrnuje i písemnou zkoušku z etiky.
  • Pokračující vzdělávání: Tohle není profese absolventa a prošvihněte ho a máte hotovo. Mnoho advokátních komor vyžaduje, aby členové museli absolvovat kurzy dalšího právního vzdělávání ročně nebo někdy každé tři roky, aby si udrželi své členství.

Většina státních advokátních komor nepřijme žadatele, kteří mají ve svých záznamech odsouzení za trestný čin nebo v minulosti zneužívali návykové látky nebo alkohol. Akademické pochybení může také kandidáta diskvalifikovat.

Dovednosti a kompetence právníka

Kromě požadavků na vzdělání a licenční požadavky potřebuje právník určité jemné dovednosti vyniknout v této oblasti:

  • Komunikační dovednosti: Advokát musí umět dobře komunikovat jak písemně, tak i orálně. Musí být také vynikající posluchači.
  • Nervy z oceli: Právník musí zůstat neochvějný, když se u soudu před kritickým publikem nedaří – a někdy se to stane.
  • Schopnosti kritického myšlení: Advokát musí mít silné řešení problémů a kritické myšlení schopnosti identifikovat problémy a přicházet s řešeními, poté vybrat a implementovat to nejlepší.
  • Výzkumné dovednosti: Mnoho z této profese vyžaduje schopnost izolovat a identifikovat relevantní informace.
  • Interpersonální dovednosti: Tyto dovednosti mohou být ještě důležitější v choulostivých oblastech specializace, jako je rodinné právo, za účelem navázání podpůrného vztahu s klienty v době, kdy nemusí být zrovna nejlepší.

Výhled práce

Advokáti často začínají svou kariéru jako společníky advokátní kanceláře. Poté, co strávili několik let prací s zkušenějšími právníky, by se mohli vypracovat na partnery ve firmě. Někteří zkušení právníci se stávají soudci, zatímco jiní vstupují do právnických fakult.

Americký úřad pro statistiku práce předpovídá, že růst pracovních míst pro právníky bude asi 8 procent, což je stejně rychle jako průměr všech povolání v letech 2016 až 2026.

Pracovní prostředí

Většina právníků pracuje v soukromých nebo firemních praxích, ale místní nebo státní vlády nebo pro federální vláda zaměstnat jiné. Někteří slouží jako interní poradci pro korporace, což znamená, že jsou ve skutečnosti zaměstnáni společnostmi, které zastupují. Téměř čtvrtina všech advokátů jsou OSVČ. Ve všech případech však většinu své práce tráví v kancelářích.

Advokát musí někdy cestovat, aby se setkal s klienty, a v závislosti na své specializaci se dostavit k soudu k soudním procesům, konferencím a mediaci. Trestní právníci tráví část svého času ve věznicích, když jsou jejich klienti uvězněni. To je však v některých oblastech méně obvyklé, jako je právo nemovitostí. Některé speciality zahrnují mnohem více ve způsobu interakce mezi klientem a právníkem a schůzek.

Může to být kariéra pod vysokým tlakem, kdy životy a živobytí klientů visí na vlásku.

Pracovní rozvrh

Práce advokáta zahrnuje neustálé dodržování termínů. To může mít za následek spoustu přesčasů, zejména pro sólo praktikující, kteří nemusí mít spolupracovníky, na které by se mohli spolehnout.

Většina právníků pracuje na plný úvazek a mnozí pracují více než 40 hodin týdně, zejména ti, kteří jsou zaměstnáni ve velkých advokátních kancelářích nebo kteří pracují v soukromé praxi.

Porovnání podobných pracovních míst

Některá podobná zaměstnání lze zastávat během právnické fakulty, zatímco jiná mohou vyplývat z mnoha let strávených prací jako právník:

  • Soudní advokát: $53,540
  • Paralegal: $50,940
  • Soudce: $133,920

Jak zjistit, že vás nemá ráda (90+ textových zpráv)

Jsem Středozápad a mám zkušenosti s psaním a médii. Moje články jsou hlavně o vztazích, randění a žalu.Nemělo by být příliš těžké zjistit, zda vás někdo nemá rád prostřednictvím textu. Jejich odpovědi nebudou tak nadšené. Zdá se, že do svých odpov...

Přečtěte si více

Úplný seznam nejlepších návratů a nejzábavnějších urážek

Cheeky Kid je kybernaut, který tráví spoustu času procházením webu, získáváním nekonečných informací a libuje si v zábavě a zábavě.Úplný seznam nejlepších návratů a nejzábavnějších urážekCítíte se vždy uvězněni v hloupé hádce s přáteli a nepřáteli...

Žena Býk a muž Váhy

Žena Býk a muž Váhy jsou docela astrologickým párem a pravděpodobně se spolu od začátku budou cítit velmi dobře. Jistě, je možné, že další aspekty v jejich grafech by mohly hodit do směsi zvláštního opičího klíče, ale i kdyby to udělaly, je neprav...