Radiológus karrierprofil és áttekintés

A radiológus a orvos aki különféle kamerákon, gépeken és képalkotó berendezéseken keresztül a betegek digitális képeit vagy röntgenfelvételeit olvassa és értelmezi. A radiológus ezeket az információkat arra használja fel, hogy segítsen diagnosztizálni a beteget, és konzultáljon a kezelőorvossal a kezelési rend kidolgozása érdekében.

A legtöbb radiológus elsősorban az orvosi diagnózisban vesz részt. Az intervenciós radiológusok azonban végezhetnek néhány terápiás, képvezérelt eljárást a szív- és érrendszeri betegségek és néhány egyéb egészségügyi probléma kezelésének elősegítésére.

Oktatás és képzés

A radiológusoknak teljesíteniük kell a követelményeket ahhoz, hogy orvosok legyenek. Ehhez szükséges:

  • 4 év alapképzés (Bachelor diploma)
  • 4 éve orvosi iskola (orvosi végzettség)
  • 4 év rezidens képzés
  • 1 év (fakultatív) ösztöndíjas képzés részszakirányra

A radiológusnak ezután meg kell felelnie az Egyesült Államokban folytatott orvosi gyakorlat további követelményeinek, beleértve az USMLE vizsga letételét, állami orvosi engedély megszerzése, radiológiai igazgatósági minősítő vizsga letétele, kórházi jogosultságok megszerzése és hitelesítő adatok. Az opcionális radiológiai szubspecialitás ösztöndíjak közé tartozik az intervenciós radiológia, a mammográfia, a mozgásszervi, a testképalkotás és a neuroradiológia (agyi képalkotás).

Munkakör leírása és készségkövetelmények

A legtöbb radiológus ideje nagy részét irodai környezetben tölti, jelentéseket olvas és képeket értelmez, valamint rögzíti eredményeit és diagnózisát, hogy a kezelőorvos felülvizsgálja.

Sok más típusú orvostól eltérően a radiológusok általában nem töltenek annyi időt a betegekkel való közvetlen interakcióval, hacsak nem intervenciós radiológiát gyakorolnak. Az interperszonális készségek továbbra is hasznosak a radiológusok számára, mivel munkájuk egy része együttműködő és konzultatív, koordináció a technikusokkal és rokon egészségügyi szakemberekkel, akik a digitális képeket szerzik, és együttműködnek másokkal is orvosok.

Például egy onkológus rendelhet egy páciens CT-vizsgálatát vagy MRI-jét, hogy meghatározza a daganat méretét és elhelyezkedését a kezelés előtt:

  • Egy technológus működteti a CT-gépet a kép elkészítéséhez, amelyet aztán a radiológus megtekint.
  • A radiológus ezt követően értelmezi az információt, és jelentésben rögzíti az onkológus számára, aki ezt követően áttekinti a jelentést, hogy eldöntse a legjobb kezelési módot.
  • A radiológus gyakran soha nem lép kapcsolatba közvetlenül a pácienssel vagy az onkológussal, hacsak nincs olyan kérdés vagy további tisztázás, amely személyes konzultációt igényel.

A radiológiát a legtöbb orvosi szakterülettel együtt alkalmazzák a problémák diagnosztizálására számos területen az emberi testben, beleértve az agyat, a szívet, az emésztőrendszert, és szinte bármely szervet vagy rendszert a test.

A legtöbb orvoshoz hasonlóan a radiológusoknak is átfogóan ismerniük kell az emberi anatómiát, valamint az emberi egészséggel kapcsolatos orvosi és tudományos elveket. Ezenkívül a radiológusoknak műszakilag is jártasaknak kell lenniük, mivel gyakran fognak számítógépen dolgozni. Ráadásul a radiológusoknak nagyon koncentráltnak kell lenniük, kiváló látással és elemzőkészséggel kell rendelkezniük, és nagyon figyelniük kell a részletekre.

Ipari kereslet

Az elmúlt tíz-húsz év technológiai fejlődése fellendülést hozott a radiológusi karrierben és az orvosi képalkotásban.

Számos újonnan kifejlesztett képalkotó gép és radiológiai berendezés a technológiák széles skáláját alkalmazza, beleértve nukleáris és radioaktív anyagok, mágneses képalkotás (MRI), számítógépek, kamerák és digitális képek, valamint hanghullámok (ultrahang).

Az orvosi képalkotás lehetővé teszi az orvosok számára, hogy pontosabban és gyorsabban diagnosztizálják a különféle betegségeket, és ezt sokkal kevésbé invazív módon teszik, mint a feltáró műtét vagy más módszerek.

Kártérítés

A radiológia az egyik legjövedelmezőbb orvosi szakterület, amelyet egy orvos gyakorolhat. A Medscape 2019-es orvosi kompenzációs jelentése szerint a radiológusok átlagosan 419 000 dollárt keresnek.Az intervenciós radiológusok, akik további ösztöndíjas képzést végeztek az intervenciós radiológiában, átlagosan 507 508 dollárt keresnek.

Előnyök

Az orvosok számos okból élvezik a radiológia gyakorlatát:

  • Kártérítés: Ahogy fentebb megjegyeztük, a radiológusok a legmagasabb fizetéseket és a legjobb juttatásokat élvezik az összes orvos közül.
  • Vakáció: Bár radiológusnak lenni megterhelő (egy hiba nagyon költséges lehet, és a radiológusok évente több tízezer felvételt olvasnak le), a radiológusok sok előnyt is élveznek. A radiológusoknak is van idejük élvezni a fizetésüket, mivel több szabadságuk van, mint a legtöbb orvosnak, átlagosan 8-12 hetes korban, ami majdnem kétszerese annak a 4-6 hétnek, amit más orvosok általában parancsolnak.
  • Az ütemezés és a munka rugalmassága: Munkájuk jellegéből adódóan a radiológusok otthonról is fogadhatnak hívást, és a szkenneléseket a kórházi hálózatba kapcsolt számítógépen olvashatják le. Ezenkívül a radiológia hordozhatósága további rugalmasságot tesz lehetővé a munkabeosztásban, beleértve a „nighthawk” lefedettséget is. A Nighthawk-lefedettséget radiológiai szolgálatok biztosítják, néha még a tengerentúlon is, az éjszakai hívások fedezésére radiológusoknak, így nem kell az éjszaka közepén dolgozniuk, mint más orvosoknak szakterületek.A legtöbb hagyományos, teljes munkaidős radiológiai munka még mindig megköveteli, hogy az orvos legalább egy részében a helyszínen legyen, de ha nem teljes munkaidőben.

Repülőgép legnagyobb bruttó felszállási tömege – MGTOW

Az FAA Repüléstechnikai Tudás kézikönyvében a Maximális felszálló tömeg a „maximális felszállási súly” meghatározása. Több konkrétan a maximális felszálló tömeg a repülőgép gyártója által a tervezés és tesztelés során meghatározott korlátozás fol...

Olvass tovább

Okok, amiért pilótává kell válnod

Nem nehéz olyan embereket találni, akik figyelmeztetnek, hogy nem szabad légy pilóta. Gyorsan felsorolják a légitársaság pilótáinak szerencsétlenségeit és nehézségeit, valamint számos egyéb nehézséget, amelyet a pilóták arcuk, de legbelül valószí...

Olvass tovább

Miért érdemes híradó-tippeket kérni egy tehetségedzőtől

A híradók tippjeit gyakran könnyebb elfogadni, ha kívülállótól származnak. Ezért sok állomás és hálózat alkalmaz tévés tehetséggondozókat a cég falain túlról, hogy segítsenek a híradókból és riporterekből értékes tévésekké válni. személyiségek. T...