Masszázsterapeuta: Munkaleírás, fizetés, készségek és egyebek

A masszőrök az egészségügyben és a vendéglátásban egyaránt dolgoznak, és nagy kereslet van rájuk, az átlagosnál gyorsabb növekedés várható az új munkahelyeken. A masszázsterapeuták az ügyfelek otthonaiban, üdülőhelyeken, gyógyfürdőkben, fitneszközpontokban és egészségügyi dolgozók irodáiban dolgoznak. Képzésük sokoldalú, és sokféle természetgyógyászati ​​egészségügyi szükségletet kielégíthet.

Ha érdekel, hogy masszőrré váljon, annak az lehet az oka, hogy Ön vagy valaki, akit ismer, tapasztalta a mélyszöveti masszázs előnyeit. A masszázsterapeuták érintést alkalmaznak a kliensek kezelésére azáltal, hogy manipulálják a test izmait és más lágy szöveteit, hogy enyhítsék a fájdalmat és gyógyítsák a sérüléseket. A masszázs enyhítheti a migrént, csökkenti a stresszt, javítja a keringést, és segíthet a teljes funkció helyreállításában sérülés után.

A masszázsterapeuta feladatai és felelősségei

Míg a masszázsterápia nem igényel annyi képzést és szakértelmet, mint más orvosi szakmák, az egészségügy fontos területe. Az izomfeszülés számos sérülésért felelős, és a képzett masszőrök megtalálják, hol van ez a feszültség, és enyhítik azt, hogy megelőzzék a súlyosabb sérüléseket. A masszázsterapeuta feladatai közé tartozik:

  • Együttműködés a kliensekkel a stressz és a fájdalom kezelésében a kezelési terv elkészítése érdekében
  • Orvosok és/vagy csontkovácsok segítése a páciens fizikoterápiájában vagy sérüléséből való felépülésében
  • Érzékenység gyakorlása a kliens kórtörténetére és sérüléseire, miközben masszázst alkalmaz a fájdalom és a feszültség enyhítésére
  • Az ügyfelek felkészítése a megfelelő gyakorlatokra, nyújtásokra és relaxációs technikákra
  • Minden kezelés megfelelő dokumentálása
  • Kezelési nyilvántartások vezetése
  • Olyan egészségügyi problémák felismerése, amelyekhez más egészségügyi szolgáltatóhoz kell fordulni

Masszázsterapeutaként sokat fog dolgozni a kezével, hogy megtalálja a stresszt és a sérüléseket. Ha tudjuk, hogy az izmok mely részeit célozzuk meg, valamint az ezekre a részekre gyakorolt ​​megfelelő mértékű nyomást, az tapasztalattal és edzéssel jár.

Masszázs terapeuta fizetése

Bár a masszázsterapeutaként végzett munka nem fizet annyit, mint néhány más egészségügyi foglalkozás, átlagosnál magasabb mediánjövedelmet biztosít. Ezen túlmenően a fájdalomcsillapítás és a sérülések leküzdésének segítése a karrier nagy személyes elégedettséget jelent. Az alábbiakban a masszázsterapeuták fizetését tekintheti meg.

  • Éves medián fizetés: $41,420
  • Legjobb 10% éves fizetés: $78,280
  • Alsó 10% éves fizetés: $21,340

Oktatás, képzés és minősítés

A masszázsterapeutáknak a legtöbb államban engedéllyel kell rendelkezniük és 500 vagy több órás posztszekunder programot kell teljesítenie. Számítson rá, hogy egy-két évet képzésben kell töltenie, hogy megfeleljen az állam minimális követelményeinek.

  • Oktatás: A legtöbb államban középiskolai végzettség szükséges a képzés megkezdéséhez és a masszázsterapeutává váláshoz szükséges engedélyek teljesítéséhez. Ha nincs középiskolai végzettsége, általában elegendő a GED.
  • Tanúsítvány: Minden masszőrnek le kell tennie a Masszázs- és karosszéria-engedélyvizsgát (MBLEx) vagy az ezzel egyenértékű államilag megfelelő vizsgát a gyakorlati engedély megszerzéséhez. Az Állami Masszázsterápiás Testületek Szövetsége szabályozza az ipart minden gyakorló masszázsterapeuta számára.
  • Kiképzés: Számos kereskedelmi iskola, főiskola és egyetem kínál masszázsterápiás programokat. Ezek a programok általában 500-1000 óra képzést igényelnek az MBLEx-re való felkészüléshez.

Masszázsterapeuta készségek és kompetenciák

A masszázsterápia egyedülálló terület, amely a lágy (emberi) készségek és a fizikai készségek kombinációját igényli. A masszázsterapeutáknak tudniuk kell, hogyan léphetnek kapcsolatba a fájdalmas ügyfelekkel, miközben emlékezniük kell a képzésükre is, amikor masszázsterápiát alkalmaznak. Íme néhány készségek, amelyekre a masszázsterapeutáknak szüksége van:

  • Vevőszolgálat: A masszázsterapeutáknak nagyfokú türelemmel és együttérzéssel kell kapcsolatot kialakítaniuk és kapcsolatba kell lépniük másokkal.
  • Ügyesség: A karjait, kezét és ujjait használva sokat kell tudnia elérni enyhe, éles mozdulatokkal. A masszázsterápia során teljes mértékben oda kell figyelnie a tetteire, hogy azonosítsa a feszültségpontokat és megfelelően gyakoroljon nyomást.
  • Fiziológia: Minden masszázsterapeutának tudnia kell, mi van a testben. A fiziológia a testen belüli szervek és szövetek működésére vonatkozik, beleértve a támadó betegségeket is olyan szervek (beleértve a bőrt is) vagy sérülések, amelyek közvetlen vagy közvetett hatással vannak a test minden részére test.
  • Kineziológia: Az emberi test valamennyi részének azonosításán túl a kineziológia azt tanulmányozza, hogy ezek a részek hogyan mozognak és hogyan hatnak egymásra. Gyakran fog olyan betegekkel dolgozni, akiknek bizonyos típusú mozgások és ütések következtében visszatérő sérülései vannak. Az Ön feladata gyakran magában foglalja, hogy tanácsot ad ezeknek a betegeknek, hogyan kell megfelelően nyújtani vagy beállítani formájukat, hogy ezek a sérülések ritkábbak legyenek.
  • Fizikai állóképesség: Az izmok órákon át tartó szorítása és dagasztása nagyon megterheli a kezét és az ujjait. Ezért a masszázsterapeutáknak jelentős fizikai állóképességet kell kifejleszteniük.

A masszázsterápia két okból is gyorsan növekvő foglalkozás. Először is, az államok szigorúbb korlátozásokat vezetnek be a masszázsterapeutákra, mivel megpróbálják kezelni a megfelelő igazolásokkal nem rendelkező betegeket. Másodszor, az egészségügy több területe ismeri fel a masszázsterápia előnyeit pácienseik számára.

Mint ilyen, a masszázsterápia az egyik leggyorsabban növekvő szakma az Egyesült Államokban, 2026-ra várhatóan 26%-kal nő a munkahelyek száma.

Munkakörnyezet

Sok masszázsterapeuta önálló vállalkozó. Ez azt jelenti, hogy dolgozhatnak az otthonukon kívül, intézhetnek házi telefonálást, vagy részmunkaidőben dolgozhatnak egy orvosi rendelőben (gyakran csontkovácsok mellett). Más masszázsterapeuták egészségügyi irodákban, gyógyfürdőkben, fitneszközpontokban és üdülőhelyeken dolgoznak.

Munkarend

A teljes munkaidőben foglalkoztatott masszázsterapeuták naponta akár öt pácienst is fogadhatnak egy-másfél óráig tartó üléseken. Sok ember számára ez nagyon megerőltető. Éppen ezért, ha úgy dönt, hogy masszázsterapeuta lesz, képzésének kulcsfontosságú része lesz az ütemezés megtanulása és a fizikai állóképesség fejlesztése munka közben.

Hogyan szerezz munkát

Felkészülés az álláskeresésre Az első lépés az, hogy megtudja, milyen követelményeket támaszt állama masszázsterapeutákkal szemben. Vállalja el magát az edzés mellett, hogy a lehető leghamarabb sikeres legyen az MBLEx. Feltétlenül adja hozzá képesítését önéletrajz.

Hálózat A gyakorlat megkezdésekor fontos, hogy kapcsolatba lépjen más szakemberekkel. Az emberek szívesen utalnak majd másokra, amint bemutatod, hogy képes vagy enyhíteni a stresszt és a fájdalmat.

Jelentkezzen Állásokra Ha munkavállalóként (nem önálló vállalkozóként) keres munkát, ellenőrizze a felső részt állástáblák. Legtöbbjük lehetővé teszi a szakma szerinti keresést. A képzés befejezése után megkezdheti a jelentkezést.

Hasonló munkák összehasonlítása

Íme néhány kapcsolódó szakma a medián fizetésükkel:

  • Atlétikai edzők: $47,510
  • Gyakorló fiziológusok: 49 270 dollár
  • csontkovácsok: 71 410 dollár

Mi az Alapítvány tervezése

Az alapozás tervezése egy épület alapozási tervének elkészítése. Ez egy nagyon speciális funkció, és általában egy szerkezeti mérnök látja el. Az alap az a szerkezeti alap, amely a talajon áll és megtámasztja az épület többi részét. Ezért az alap...

A feltételes szabadlábra helyezés és a pártfogó tisztek közötti különbségek

A feltételes szabadlábra helyezett tiszt és a pártfogó felügyelő egyaránt különböző szerepet tölt be. Míg mindkettő elítélt bűnözőkkel foglalkozik, a feltételes szabadságra bocsátó tisztek olyan bűnözőkkel foglalkoznak, akik börtönbüntetést töltö...

Olvass tovább

Hogyan lehet okleveles projektmenedzser

Miután az emberek pályafutásuk során projektmenedzsmentről projektmenedzserré váltanak, felismerik, hogy a legjobb állások eléréséhez szakmai képesítésekre van szükségük. A középpálya és a legmagasabb rangú projektmenedzseri munkaköröknél projekt...