Fogszabályzó: Munkaleírás, fizetés, készségek és egyebek

A fogszabályzók speciális fogorvosok, akik szakértelmük az állkapcsok és a fogak megfelelő beállításában rejlik. A fogszabályozás felé haladó fogorvosok kis száma miatt,történetesen ez az egyik legjobban fizető állás az Egyesült Államokban.

Fogszabályzó feladatai és felelősségei

Néhány mással együtt hagyományos fogorvosi feladatok, a fogszabályzók a száj, az állkapcsok és az arc formáját illetően is szakértők. Feladataik többek között, de nem kizárólagosan:

  • Betegek vizsgálata
  • Szóbeli kommunikáció
  • A száj, a fogak és az állkapcsok rendellenességeinek felmérése
  • Diagnosztikai eszközök, például röntgensugarak és a fogak penészesei
  • Több, látszólag független tünet összekapcsolása
  • Az arcból és a szájból eredő problémák diagnosztizálása
  • Korrekciós kezelés ajánlása
  • A korrekciós kezelés előrehaladásának nyomon követése
  • Legyen naprakész a fogszabályozó technológiával és a fogak és az állkapocs egyéb korrekciós eszközeivel kapcsolatban

Bár leggyakrabban a fogszabályzó felírásához kötődnek, a fogszabályzók ennél sokkal többet tesznek. Segítenek a betegeknek kijavítani és megelőzni a fogak és az alsó állcsont eltolódásából eredő problémákat, mivel ezek a problémák súlyosabb problémákat okozhatnak az egész testben.

Mint ilyen, a fogszabályzók a kulcsa annak, hogy segítsenek a betegeknek megállapítani, hogy a fogak és az állkapocs izmai miért járulnak hozzá a nyaki és gerincproblémák kialakulásához. Ha ez a munkaterület érdekli Önt, fontos, hogy elkötelezzék magát amellett, hogy megértsék, hogyan hathat a testre a fogak és az állkapocs rossz összehangolása.

Fogszabályzó fizetése

A fogszabályzók fizetése a legmagasabbak között van az Egyesült Államokban. Íme egy pillanatkép a jövedelmi adatokról:

  • Éves medián fizetés: $208,000+
  • Legjobb 10% éves fizetés: $208,000+
  • Alsó 10% éves fizetés: $72,780

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018

Oktatás, képzés és minősítés

Fogorvosnak lenni nagyobb kihívás lehet, mint orvosnak lenni. Az orvosokhoz hasonlóan Önnek is legalább egy évtizedes középiskolai képzésben kell részt vennie, mielőtt fogorvos lesz. A fogszabályzók számára a fogorvosi iskolán és a rezidens képzésen túl további követelmények is vannak.

A fogszabályzó képzés legjelentősebb része az ABO (American Board of Orthodontics) testületi vizsga. Maga a teszt egy hosszú írásos és kiterjesztett gyakorlati részt tartalmaz. A testületi vizsgát csak a fogorvosi iskola elvégzése után lehet megkísérelni.

  • Oktatás: Az alapképzésben olyan alapképzést kell teljesítenie, amely megfelel a fogorvosi iskolába való belépés minden előfeltételének. Ha minden követelmény teljesül (egy minimális GPA-val együtt), akkor át kell adnia a Fogászati ​​alkalmassági teszt.Ha az összes pontszáma elég magas, felvehetik egy 4 éves fogorvosi iskolába.
  • Tanúsítvány: Míg a hivatalos bizonyítványt és az engedélyezést a rezidens tanulmányok befejezése után kapják meg, a fogszabályzóknak le kell tenniük egy fogorvosi engedély vizsgát, valamint ABO testületi vizsgája.
  • Kiképzés: Minden fogszabályzónak 2-4 éves szakmai gyakorlatot vagy rezidenst kell teljesítenie.

Fogszabályozó szakismeretek és kompetenciák

Mint fentebb említettük, a fogszabályzók fogorvosok és így tovább. A legfontosabb készségek, amelyeket fejlesztened kell ahhoz, hogy sikeres fogszabályzó legyél, a következők:

  • A megfelelő fogászati ​​eszközök azonosítása és alkalmazása: Nem minden fogszabályozási megoldás a fogszabályzó felírása. A „fogászati ​​készülék” kifejezés minden olyan korrekciós eszközre vonatkozik, amelyet a szájban és környékén alkalmaznak a páciens egészségének és jólétének javítása érdekében. A fogszabályzók gyakran használnak fogszabályzót, fogvédőt és rögzítőt.
  • Figyelem a részletekre: Ha nem vesznek észre egy kulcsfontosságú információt a páciens kórtörténetében, az negatív következményekkel járhat a páciensre nézve. Fogszabályzóként létfontosságú, hogy ismerje páciense fogászati ​​és kórtörténetét.
  • Diagnózis: A páciens gyakran keres fel fogszabályzót fogorvos és/vagy csontkovács javaslatára. Ez azt jelenti, hogy olyan probléma van a páciens szájában vagy állkapcsában, amely túlmutat azon azonnali megoldásokon, amelyeket ezek a szakemberek tudnak nyújtani. Fogszabályzóként gyakran több tünetet kell egyszerre kezelnie, miután más szakemberek nem tudták megoldani a problémát.
  • Monitoring: Néha a probléma nem tűnik fel, amíg meg nem kísérli a kezelést. Ezért a betegeket szorosan ellenőrizni kell, ha a kezdeti kezelés nem a terv szerint működik.

A fogszabályzók munkalehetősége szokatlanul erős.A fogászati ​​technológia fejlődésével a fő fogászati ​​problémák korai jeleinek kezelésének képessége lehetővé teszi az egészségügyi szakembereknek, például a fogszabályzóknak, hogy többet tegyenek nagyobb pontossággal.

Csak a legjobb fogorvosok lehetnek fogszabályzók, és a fogszabályzóvá váláshoz szükséges további képzés és jogosítvány sokakat elriaszt attól, hogy először is próbálkozzanak. Ez csak fokozza a nemzet igényét a jó fogszabályzókra.

Munkakörnyezet

A fogszabályzók általában a saját rendelőjükben dolgoznak, nem pedig kórházban.Sokan megosztják az irodaterületet más fogorvosokkal, és szorosan együttműködnek. Mivel a legtöbb fogszabályozási munka fiatalokon történik, a fogszabályzóknak kényelmesen kell tudniuk dolgozni gyermekekkel és tinédzserekkel.

Munkarend

Annak ellenére, hogy nagy a kereslet a fogszabályzók iránt, sok fogszabályzó könnyű és rugalmas időbeosztást élvez. Kicsi az esélye annak, hogy egy fogszabályzó vészhelyzetben vagy más utolsó pillanatban meglátogassa pácienseit. Ennek megfelelően a fogszabályzók főként olyan betegeket fogadnak, akiknek időpontja van.

Hogyan szerezz munkát

Írjon motivációs levelet és önéletrajzot: Mivel viszonylag kevesen kísérlik meg és teljesítik az összes képzési követelményt és engedélyt, hogy fogszabályzóvá váljanak, továbbra is az összes követelmény teljesítésére kell összpontosítania. A te önéletrajz (CV) ennek megfelelően ki kell emelnie végzettségét és képesítését.

Felvétel: Teljesen képesített fogszabályzóként nem valószínű, hogy bármilyen álláskeresési kérelmet kitöltene. A képzés befejezése előtt azonban jelentkeznie kell a fogorvosi iskolába, amely megköveteli a fent tárgyalt DAT átadását, valamint erős GPA-t az alapképzésben.

Hasonló munkák összehasonlítása

A fogászat területe meglehetősen széles. Íme néhány szorosan kapcsolódó szakma a medián fizetésükkel:

  • Fogorvos: $156,240
  • Szájsebész: 208 000 dollár+
  • Dentálhigiénikus: $74,820

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

A Stax Records története

Jim Stewart kezdetben megalapította a lemezkiadó 1957-ben a Satellite Records nevet kapta – a következő évben nővére, Estelle Axton érkezett a fedélzetre. Satellite néven a pár terjesztési megállapodást kötött az Atlantic Records-szal, és kisebb ...

Olvass tovább

Védje cégét látogatói hozzáférési szabályzattal

Minden szervezetnek és vállalkozásnak (az ügyvédi irodáktól a gyártó cégekig) olyan szabályzatra van szüksége, amely megszólítja a munkahelyre látogatókat. Ezek a munkahelyi szabályzatok védik a látogatókat, az alkalmazottakat és általában a váll...

Olvass tovább

Mi az a multiméter?

A multiméter, más néven volt-ohm mérő, egy kézi teszter, amelyet elektromos feszültség, áram (amper), ellenállás és egyéb értékek mérésére használnak. A multiméterek analóg és digitális változatban kaphatók, és az egyszerű tesztektől, például az ...