Hogyan kaphat állást könyvelőként

Ha azon gondolkodik, hogy egy Könyvelő vagy számviteli karriert folytat, fontos, hogy megbizonyosodjon arról, hogy rendelkezik a megfelelő végzettséggel, tapasztalattal és háttérkészségekkel, mielőtt belevágna a pályára. Íme egy pillantás a könyvelőkkel szemben támasztott néhány kulcsfontosságú követelményre, többek között arra, hogy mit várhatunk el egy könyvelési munkától, és hogyan lehet betölteni a pozíciót.

Könyvelőképzés és -engedélyezés

A legtöbb könyvelő legalább egy főiskolai diplomát szerez a számvitelre összpontosítva. Azoknak a magánszemélyeknek, akik könyvvizsgáló cégeknél szeretnének dolgozni, át kell adniuk a Okleveles könyvelő (CPA) vizsga.

Szinte minden állam megköveteli, hogy a könyvelők legalább 150 főiskolai kreditet szerezzenek a CPA vizsga letételéhez. Amellett, hogy a számvitelből vagy egy kapcsolódó tudományágból egyetemi diplomát szerez, a legtöbb jelölt további diplomás munkát végez, ami gyakran MBA-képzéssel zárul a fennmaradó kreditek teljesítéséhez.

Az Ön államára vonatkozó követelmények megismeréséhez látogassa meg a

Amerikai CPA-k Intézete (Ha többet szeretne megtudni arról, hogyan válhat okleveles könyvelővé a régiójában.

Könyvelői készségek

A könyvelők számokkal dolgoznak, ezért erős matematikai készségekkel kell rendelkezniük. A könyvelőknek szorgalmasnak és részletorientáltnak kell lenniük, mivel a munka sok pénzügyi adatot igényel a problémák és szabálytalanságok felkutatása érdekében. Mivel a számvitelre különféle szabályok és előírások vonatkoznak, a könyvelőknek képesnek kell lenniük olyan összetett elvek megtanulására és alkalmazására, amelyek valószínűleg idővel változnak. Ha könyvelő szeretne lenni, az erős tudásszomj jól fog szolgálni.

Az állami könyvelők számos vállalkozás, kormányzati szervezet és non-profit szervezet pénzügyeit ellenőrzik. Képesnek kell lenniük arra, hogy gyorsan megtanulják, hogyan hajtják végre ezeket a műveleteket, és meg kell ismerkedniük az ezekben az ágazatokban érvényes speciális szabályozásokkal.
A könyvelők jelentős időt töltenek egyedül munkával, és kényelmesen kell érezniük magukat ebben a módban. Ezenkívül interakcióba kell lépniük és kommunikálniuk kell az ügyfélszervezetek munkatársaival annak érdekében, hogy biztosítsák az ellenőrzések elvégzéséhez és az üzleti gyakorlat megértéséhez szükséges információkat. Ha túlságosan érzékeny vagy, akkor lehet, hogy a könyvelői pálya nem az Ön számára való, ahogy a könyvelők néha teszik hűvösen bántak velük az alkalmazottak, akik attól tartanak, hogy a könyvelő felfedi hibáikat munka.

Ezenkívül a könyvelőknek szilárd elemző és problémamegoldó készségekre van szükségük a hibás pénzügyi folyamatok felismeréséhez és jobb gyakorlatok ajánlásához. A könyvelőknek erős etikai érzékre van szükségük ahhoz, hogy megfelelő kontrollokat alakítsanak ki, és szabványokat alkalmazzanak szervezeteikre.

Mit keresnek a munkáltatók

A jelöltek felvételekor a munkaadók bizonyítékokat keresnek a számviteli kurzusok sikerességére, valamint az általános tanulmányi eredményekre. A négy nagy könyvvizsgáló cég általában 3,5-ös vagy magasabb GPA-val rendelkező jelölteket kérdez meg. Azonban számos más tényezőt is figyelembe vesznek, beleértve a tanterv általános szigorát, a GPA-t a számviteli kurzusokban és az idő múlásával javuló mintát. Azok a jelöltek, akik egyetemi vezetőként, sportolóként vagy sok órát dolgoztak az iskolában, valamivel alacsonyabb érettségivel kerülnek kiválasztásra.

Campus toborzó programok

A számviteli jelölteket nagymértékben toborozzák az egyetemi interjúkészítő programokon keresztül. A végzős hallgatók egyetemi interjúira az utolsó év őszén kerül sor. Itt vannak információk főiskolai toborzó programok.

Bérelhető gyakornok

Azok a hallgatók, akik a junior vagy a felső évfolyamon végeztek számviteli gyakorlatot, határozott előnyük lesz a posztgraduális állások megszerzésében. A gyakornoki pozíciókra való egyetemi toborzás télen és tavasszal történik. Ha még főiskolára jár, és könyvelői karriert fontolgat, keresse fel karrierirodáját a második év tavaszán, hogy megvitassa a könyvelési gyakorlat megtalálásának stratégiáit.

Hálózatépítés

Annak ellenére, hogy sok számviteli végzettségű személy az egyetemi toborzás révén fog állást szerezni, a hálózatépítés továbbra is fontos stratégia az álláskeresésben. Kezdje el hálózati erőfeszítéseit a főiskola másodéves évfolyamán. Kérje karrierirodájától azoknak a számviteli öregdiákoknak a listáját, akikhez információért és tanácsért fordulhat.

Készítsen tájékoztató interjúkat a lehető legtöbb öregdiáktal. Ha jól eltaláltad a timsót, kérdezd meg, hogy beárnyékolnád őket egy iskolai szünetre, hogy megszilárdítsd a kapcsolatodat. Forduljon oktatókhoz, családjához, barátaihoz, szomszédaihoz és volt felügyelőihez. Tájékoztató konzultációra kérjen beutalót az általuk ismert könyvelőkhöz. Ezek az információs interjúk gyakran gyakornoki vagy munkahelyi ajánlásokhoz vezethetnek, ha kedvező benyomást kelt.

Ismerje meg professzorait

Szoros kapcsolatokat ápol a számviteli oktatókkal. Felajánlja, hogy segít nekik kutatási projektekben vagy adminisztratív feladatokban. Találkozzon velük munkaidőben, és kérjen szakmai tanácsot. Ajánlat oktató kezdő számviteli hallgatóknak. A munkaadók gyakran megkérik a számvitel professzorokat, hogy ajánljanak erős jelölteket.

Keresés a nagyobb álláshelyeken, mint pl Indeed.com és Simplyhired.com által gyakori számviteli munkaköri megnevezések a leadek listájának létrehozásához. Koppintson a speciális pénzügyi és számviteli álláshelyekre, hogy több listát is elérjen.

Interjú készítés könyvelési munkához

Az interjúztatók gyakran megvizsgálják számviteli ismereteit, és kérdéseket tehetnek fel a számviteli koncepciókkal vagy megközelítésekkel kapcsolatban. Például megkérdezhetik: "Melyek a kihívások a cash flow kimutatás elkészítésekor?" vagy "Írja le azt a számviteli problémát vagy projektet, amely leginkább próbára tette tudását."

A munkaadók azt is megkérdezhetik, hogy miért választotta ezt a területet, hogy megtudja, megfelelő-e a vállalat számára. Győződjön meg arról, hogy sok számviteli szakemberrel beszélt, megkérdezte őket, hogy mit szeretnek a munkájukban, majd ezeket a megállapításokat összevetette saját érdeklődési körével.

Gyakran megkérdezik tőled, hogy mitől lesz jó könyvelő. Gondolj öt-hét erősségre, amelyek alkalmassá tesznek arra, hogy sikeres legyél ezen a területen. Készítsen anekdotákat és példákat arról, hogyan alkalmazta ezeket a készségeket, legyen szó részmunkaidős munkáról, szakmai gyakorlatról, tanórán kívüli tevékenységről vagy tudományos munkáról. A számviteli szakemberekkel folytatott tájékoztató találkozói is segíthetnek felkészülni az ilyen típusú kérdésekre. Kérdezd meg tőlük, hogy mi kell ahhoz, hogy kitűnjenek a munkájukban, és keresd az átfedést az erősségeiddel.

Sok számviteli toborzó tesz fel viselkedési kérdéseket annak értékelésére, hogy rendelkezik-e az adott területen való sikerhez szükséges ideális tulajdonságokkal. Megkérhetik Önt, hogy írjon le olyan helyzeteket, amikor bizonyos kihívásokkal szembesült, vagy mondjon példákat arra, hogyan alkalmazott bizonyos készségeket. Tekintse át az önéletrajzi idézeteit, és gondolja át, milyen sikereket ért el ezekben a helyzetekben. Készüljön fel arra, hogy hivatkozzon azokra az erősségekre, amelyeket a pozitív eredmények eléréséhez használt.

A hitelesség kritikus a könyvelők számára. A toborzók gondosan kiértékelik Önt, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy megfelelő imázst kap, amely bizalmat kelt ügyfeleikben. Öltözz a sikerhez konzervatív interjúkészítő ruhával. Ha kérdése van, forduljon a karrieriroda munkatársaihoz.

Az Interjú után

Az interjú után szánjon időt a nyomon követésre. Küldjön e-mailben köszönő üzenetet, amelyben világosan kifejti, hogy erős érdeklődést mutat a munka iránt, mennyire alkalmas az Ön számára, és mennyire hálás volt a találkozási lehetőségért. Ha több kérdező van, próbáljon meg valami mást kitalálni, amit minden kérdezőnek írt levelében megemlíthet, hogy megmutassa figyelmét a részletekre és érdeklődését a munka iránt.

Könyvelési kulcsszavak önéletrajzokhoz

A-C

  • Elhagyási érték
  • Gyorsított értékcsökkenés
  • A hónap végi zárási folyamat felgyorsulása
  • Eredményszemléletű számvitel
  • Korrigált jelenérték
  • Kiigazítások
  • Pénzügyi kimutatások elemzése
  • A naplóbejegyzések érvényesítésének automatizálása
  • Jelentések automatizálása
  • Költségvetés
  • Tőkebeszerzések
  • Cash flow elemzés
  • Pénzforgalmi kimutatás
  • Pénzkezelés
  • Tiszta audit
  • Szerződéskezelés
  • Költségalapú elszámolás
  • Költségelszámolás
  • CPA

D - I

  • Adósság-refinanszírozás
  • Részlet orientált
  • Hulladék megszüntetése
  • A szabályozási szabványoknak való megfelelés biztosítása
  • Kockázatkezelési politikák kialakítása
  • Üzleti vállalati rendszerek értékelése/frissítése
  • Pénzügyi modellezés
  • Pénzügyi előrejelzések
  • Bevételek előrejelzése
  • Általánosan elfogadott számviteli alapelvek (GAAP)
  • Általánosan elfogadott könyvvizsgálati standardok (GAAS)
  • Főkönyvi
  • A pénzügyi kimutatások hibáinak azonosítása
  • A kintlévőségek beszedésének javítása
  • Jövedelem kimutatás
  • Kezdeti nyilvános felajánlások

J-Q

  • Vezetői számvitel
  • Az auditálási kapcsolatok kezelése
  • Fúziók és felvásárlások
  • Eladói szerződések tárgyalása
  • Nettó jelenérték
  • A készletszintek optimalizálása
  • Beruházási tervezés felügyelete
  • Bérszámfejtés
  • Az Excel nagy felhasználója
  • Pontos
  • Haszon és veszteség
  • QuickBooks
  • Gyors arány

R-Z

  • Egyeztetés
  • Az ellenőrzési eredmények csökkentése
  • Költségek csökkentése
  • A naplóbejegyzési idő csökkentése
  • Választ a személyzet pénzügyi információigényére
  • Eszközök megtérülése (ROA)
  • Tőkearányos megtérülés (ROE)
  • A befektetés megtérülése (ROI)
  • Sarbanes Oxley
  • Pénzt spórolni
  • Kimutatás a saját tőke változásairól
  • Pénzügyi helyzetre vonatkozó kimutatás
  • Egyenes értékcsökkenés
  • A számviteli folyamat egyszerűsítése
  • Átvételek
  • Adóbevallás
  • Adótervezés
  • Korlátozás nélküli vélemény
  • A pénzügyi ellenőrzések korszerűsítése
  • Év végi jelentés

A legnagyobb ausztrál kiskereskedők

Annak ellenére, hogy a kontinentális népességi lista végén található, Ausztrália előkelő helyen áll a világ legnagyobb kiskereskedőinek listáján. Az ausztrál kiskereskedők nem rendelkeznek jelentősséggel más kontinensen, de saját határain belül, ...

Olvass tovább

A sikeres Szilícium-völgyi induló vállalkozások titkai

Ha a technológiai startupokra és a vállalkozói szellemre gondol, mi jut eszébe? Az emberek túlnyomó többsége számára a válasz a Szilícium-völgy és a környező öböl területe, amely világszerte az innováció és a nagy értékű vállalatok melegágyaként ...

Olvass tovább

CIO munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

A Chief Information Officer (CIO) egy olyan vezető, aki felügyeli a vállalat informatikai (IT) igényeit. De ez nem jelenti azt, hogy ők az IT igazgatók. Valójában sok informatikai igazgató kezd elhatárolódni az operatív felelősségtől. A készségek...