Grafikus munkakör leírása: Fizetés, készségek és egyebek

A grafikusok vizuális elemeket, például képeket, illusztrációkat és szöveget hoznak létre, hogy üzeneteket kommunikáljanak digitális, nyomtatott és más típusú médián keresztül. Grafikusként is ismertek, és tervezhetnek magazinokat és újságokat, webhelyeket, csomagolásokat, videojátékokat, promóciós bemutatókat, marketinganyagokat és egyebeket.

A grafikus tervező feladatai és felelősségei

A munkavégzés általában megköveteli a következő munkák elvégzésének képességét:

  • Határozza meg a projekt hatókörét az ügyfelekkel vagy egy vállalat kreatív igazgatójával való találkozással
  • A lehetséges tervezési koncepciók bemutatása az ügyfeleknek vagy kollégáknak
  • Használjon digitális eszközöket és szoftvereket, például illusztrációkat, fotószerkesztő- és elrendezési szoftvereket a tervek létrehozásához
  • Hozzon létre vizuális elemeket, például logókat, képeket és illusztrációkat
  • Tervezze meg a projektek elrendezését, és határozza meg a használni kívánt színeket, képeket és betűtípusokat
  • Az ügyfelek vagy a vállalat kreatív igazgatója által javasolt visszajelzések és változtatások beépítése
  • Digitális fájlok előkészítése a gyártáshoz

A grafikus tervezőknek gyakran több érdekelt féllel együtt kell dolgozniuk a projektek befejezése érdekében, és kényelmesen kell dolgozniuk több iteráción, szűk határidők mellett.

Grafikai tervező fizetés

A grafikus fizetés helytől, tapasztalattól és attól függően változhat, hogy maguknak vagy egy cégnek dolgoznak.

  • Éves medián fizetés: $50,370
  • Legfelső 10% éves fizetés: $85,760
  • Alsó 10% éves fizetés: $29,610

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

A megfelelő oktatáson és képzésen túlmenően a grafikai tervezési munkák portfóliója elengedhetetlen a potenciális munkaadók számára a grafikai tervezésben való elhelyezkedéshez.

Oktatás: A legtöbb állás ezen a területen megköveteli a grafikai tervezés alapképzési diplomáját vagy egy kapcsolódó területen végzett grafikai tervezési műszaki képzést.

Tanúsítvány: A munka jellege általában megköveteli bizonyos típusú szoftverek és digitális eszközök használatát. Bár ezeknek az eszközöknek a használatához nem szükséges tanúsítvány, a grafikusok gyakran megszerezhetik azt a szoftvergyártók vagy harmadik felek által kínált programok révén. Ez bizonyíthatja a kompetencia szintjét, és versenyelőnyhöz juttathatja az álláskeresőt.

A folyamatos képzés, valamint a design új trendjeivel, a fogyasztói ízlés változásaival és az új szoftverekkel kapcsolatos lépések tartása elengedhetetlen a sikerhez ezen a folyamatosan fejlődő területen.

Grafikai tervezői készségek és kompetenciák

A formális oktatás mellett a műszaki készségek, a grafikus pályafutáshoz a következőkre van szükség puha készségek. Ezek olyan személyes tulajdonságok, amelyekkel az ember születik, vagy élettapasztalat során sajátít el.

  • Kreativitás és művészi képesség: A grafikus tervezőknek képesnek kell lenniük egyedi látványelemek létrehozására, amelyek kifejezik az ötleteket és koncepciókat
  • Hallgatás készségek: Ez elengedhetetlen az ügyfelek igényeinek megértéséhez.
  • Verbális kommunikáció: Képesnek kell lennie arra is, hogy ötleteit egyértelműen előadja és elmagyarázza az ügyfeleknek.
  • Kényelem a technológiával: Ez a fajta munka gyakran sokféle digitális eszköz és szoftver használatától függ.
  • Időgazdálkodási készségek: A szoros határidők és az egyidejű projektek, amelyek gyakran ezzel a munkával járnak, megkövetelik a feladatok fontossági sorrendjének meghatározását.

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal 2016 és 2026 között összességében mindössze 4%-os munkahely-növekedést jósol a grafikusok számára, ami lassabb az összes foglalkozás átlagánál. Azonban a munkahelyi kilátások iparágonként változik. A BLS azt jósolja, hogy a hagyományos kiadói grafikai tervezési munkák (magazinok, újságok, könyvek stb.) 20%-kal csökken az időszakban, de a digitális szolgáltatásokhoz kapcsolódó grafikai tervezői munkakörök bővülni fognak 24%.

Munkakörnyezet

A grafikusokat gyakran speciális tervezési szolgáltató cégek, reklámügynökségek és kiadók alkalmazzák. Egyesek szabadúszók, ami azt jelenti, hogy munkakörönként dolgoznak, általában különböző ügyfelek számára.

Munkarend

A legtöbb grafikai tervezői munka teljes munkaidős, de hosszabb munkaidőre van szükség, ha közelgő határidők vannak. A szabadúszók óraszáma a részmunkaidőtől a teljes munkaidősnél elfoglaltabbig változhat.

Hogyan szerezz munkát

DIPLOMÁZIK

Több száz lehetőséget találhat akkreditált iskolák számára a grafikai tervezéshez a Művészeti és Formatervezési Iskolák Országos Szövetsége.

PORTFÓLIÓ ÉPÍTÉSE

Használj digitális platformokat, mint pl Behance vagy Csöpög, portfóliójának tárolására.

ALKALMAZ

A grafikai tervezési ágazaton belüli álláskeresés népszerű platformjai Media Bistro, a A Professzionális Tervezésért Egyesület (AIGA) munkabizottsága, és Kreatív Hotlist.

Hasonló munkák összehasonlítása

A grafikai tervezés iránt érdeklődők a következő karriereket is folytathatják, amelyek a medián fizetésükkel együtt szerepelnek:

  • Multimédiás művészek és animátorok: 72 520 USD
  • Művészeti igazgatók: 92 780 dollár
  • Díszlet- és kiállítástervezők: 54 270 dollár

100+ aranyos és édes válasz a "Szeretlek!"

Cheeky Kid egy kibernauta, aki sok időt tölt az internet böngészésével, végtelen mennyiségű információ megszerzésével, valamint szórakozásban és szórakozásban.Aranyos és édes válaszok a "Szeretlek!""Szeretlek!" Milyen aranyos és édes kifejezés! Mi...

Olvass tovább

Miért nem tud kommunikálni egy nárcisztikus emberrel?

A MiértTe okoskodsz. Elmagyarázod. Te védekezel. Ön vitatkozik. Kérlek. Mindezeket a dolgokat megteszi, de egyszerűen nem tud átmenni. Miért olyan nehéz kommunikálni egy nárcisztikus emberrel? Ennek néhány oka van, például a nárcisztikus nem úgy é...

Olvass tovább

A Meyers-Briggs személyiségmodell kritikája

Pszichológiai szak – a Purdue University Global. Író. Filozófus.Jelenleg személyiségelméleteket tanulok a főiskolán, és végre elértem azt a pontot, ahol tudatosan felmérni, hogy mit éreztem mindig is „kihagyottnak” az egyre népszerűbb Meyers-Brigg...