Bankpénztáros munkakör áttekintése

Bankpénztárosok a bankfiókokban a kulcsfontosságú ügyfélkapcsolati pontok, amelyek különféle tranzakciók lebonyolítását jelentik. A bankszámlálóvá válás belépő szintű pozíciót jelenthet a bankszektorban, és elősegítheti a jobban fizető karrier utakra való belépést. pénzügyi szolgáltatások. Ez azonban inkább kivétel, mint szabály. Valójában kevés számlálót tekintenek komolyan az előléptetésre jelenlegi munkaadói.

Foglalkoztatási trendek

A pénztárosok állásainak összlétszáma általában ciklikus mintákat követ, mivel a nagyobb bankok fiókjaik számának egymást követő bővülési vagy zsugorodási időszakaiba kezdenek. A közelmúltban az összeolvadások és a bankszektor konszolidációja felé mutató tendencia (amit felgyorsított a 2006-2007-es jelzáloghitel) válság miatt a bankpénztári állások száma az Egyesült Államokban 11,2%-kal csökkent 2008 és 2012 között, 600 500-ról 545,300.

Ennek ellenére a bankpénztárosok foglalkoztatási kilátásai belátható időn belül kiválóak lesznek, elsősorban azért, mert a terület nagy múltra tekint vissza. Míg a Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) előrejelzése szerint a pénztárosok állása mindössze 5600 fővel (1%-kal) bővül. a 2012-től 2022-ig tartó évtizedben a szavazatszámlálók magas lemorzsolódási aránya azt jelenti, hogy sok pozíció folyamatosan jön nyisd ki.

Keressen álláslehetőségeket

Használd ezt indeed.com kereső eszközzel, hogy megtalálja az aktuális álláslehetőségeket ezen a területen.

Oktatás: Általánosságban elmondható, hogy egy középiskolai végzettség elegendő, bár egyre inkább előnyben részesítik a főiskolát végzetteket. A munka kényes jellegéből adódóan a háttérellenőrzés során esetlegesen felbukkanó foltok a nyilvántartásában kizárhatják a bankpénztárosként való alkalmazást.

A számokkal való készség és a számtani készség elengedhetetlen. Emellett a banki műveletek egyre növekvő számítógépesítése teszi számítógépes ismeretek nagyon kívánatos. A jó pénztárosok kényelmesek az ügyfelekkel való kapcsolattartásban, erős szóbeli kommunikációs készségekkel rendelkeznek jó hallgatók.

Kiképzés: A legnagyobb bankok kivételével a bankpénztárosok képzése általában szigorúan a munkahelyen zajlik, a tapasztalt szavazatszámlálók és/vagy fiókhivatali tisztek (felügyelők) gyámsága, kevés vagy semmilyen formális tanteremmel utasítás. A BLS jelentése szerint az ilyen képzés általában körülbelül egy hónapig tart.

Kötelességek és felelősségek

A bankpénztáros alapvető feladatai közé tartozik a csekkek beváltása, a befizetések, a hiteltörlesztések feldolgozása és az ügyfélszámlákról történő pénzfelvétel. A bankpénztárak a számlanyitásban és -zárásban is segítenek az ügyfeleknek. A munkavégzés megköveteli az ügyfelek személyazonosságának, elszámolásának ellenőrzésére vonatkozó szabályok és előírások szigorú betartását. és azokat a tranzakciókat, amelyekhez hozzáférhetnek vagy kezdeményezhetnek, valamint a náluk elhelyezhető pénzösszegeket ártalmatlanítása. A pénzszámlálóknak emellett be kell tartaniuk a különféle jelentéstételi követelményeket. A szóban forgó szabályok és előírások a törvényben vagy a banki szabályozó hatóságok által meghatározottak és az egyes bankokra jellemző szabályok keveréke.

Egyes bankokban és banki környezetben a pénztáros szerepe kibővülhet, hogy felmérje az ügyfelek igényeit, és bizonyos termékeket és szolgáltatásokat értékesítsen számukra. Mind a munka ezen aspektusa, mind a szabályok betartatásával kapcsolatos szempontok éles ítélőképességet igényelnek, amely messze túlmutat a rutinhoz való ragaszkodáson.

Tipikus ütemterv

A 40 órás munkahét jellemző, de lehet hosszabb is, tekintve, hogy a bankok egyre hosszabb munkaidővel fogadják az ügyfeleket, beleértve az éjszakákat, a szombatokat és bizonyos esetekben a vasárnapot is. A "bankárórák" régi napjai, amelyek csak 9-től 3-ig tartottak, hétfőtől péntekig, már rég elmúltak. Vegye figyelembe azonban azt is, hogy ma a szavazatszámlálók körülbelül 33%-a dolgozik részmunkaidőben.

Mi tetszik

Azok, akik szeretnek emberekkel dolgozni, az ügyfelekkel való interakciót a munka élvezetes aspektusának találhatják. Különösen igaz ez azokra a szerencsésekre, akik a csekély vagy mérsékelt ügyfélforgalmú bankfiókokban válnak pénztárossá, ahol az időnyomás nem jelent komoly problémát.

A bankpénztári állás banktól függően és az egyén kezdeményezésére kiindulópont lehet a magasabb szintű banki állások felé. A legkézenfekvőbb következő lépés tisztként (felügyelőként) a fióktelepen belül.

Mi nem tetszik

A nagyon forgalmas városi bankfiókokban a pénztárosokra komoly nyomás nehezedhet, és fizikailag és szellemileg kimerítőnek találhatják a munkát. A probléma súlyosbíthatja, ha az ügyfélkör igényes és sietős. Ilyen időkényszer alatt megnő a számítási hibák elkövetésének lehetősége, ami még nagyobb stresszhez vezet.

A fiók bezárása után a napközbeni tranzakciók mennyiségétől, valamint a méretétől és a személyzet hatékonyságát, a szavazatszámláló napközbeni munkájának bizonyításának folyamata hosszadalmas és stresszes folyamat. Általában a szavazatszámlálóknak nem szabad aznapra távozniuk, amíg a munkájukat nem bizonyítják. Ez azt jelenti, hogy a nap végén a készpénznek egyenlőnek kell lennie a kezdő készpénz plusz készpénzbefizetés mínusz készpénzfelvétellel. Hasonlóképpen ellenőrizni kell a készpénz nélküli be- és kifizetéseket (csekkekkel vagy elektronikus átutalással), hogy megbizonyosodjon arról, hogy azokat helyesen számolták el.

Ezen túlmenően a bankpénztárosként végzett munka magában hordozza a rablási kísérletekkel kapcsolatos fizikai veszély kockázatát. A sok bankfiók nyitott architektúrája, ahol a pénztárak nagyrészt ki vannak téve az ügyfeleknek a pulton keresztül, növeli a kockázatot.

A magas fluktuációt az alacsony fizetés ösztönzi (lásd a következő részt). Továbbá, bár léteznek előrelépési lehetőségek (ahogy fentebb említettük), ezek jellemzően korlátozottak.

Kártérítés

A bankpénztárosok éves mediánbére (43-3071.00 BLS-foglalkozási kód) 2012 májusában 24 940 dollár volt, 90%-uk 19 630 és 34 320 dollár között keresett. Mint minden munkakategória esetében, itt is jelentős földrajzi különbségekre kell számítani.

A pénzszámlálók több mint 90%-a kevesebbet keres, mint az összes foglalkozásra érvényes éves átlagbér, ami 34 750 dollár volt. Eközben a más foglalkozású dolgozók közel 75%-a többet keres, mint a pénztárosok átlagos éves bére (24 940 dollár).

Bocsánatkérő levél minta a késésért

Bocsánatot kell kérnie a késésért? Ha bocsánatkérő levelet ír a vezetőnek, az segíthet orvosolni a nehéz helyzetet. Az irodában eltöltött sok óra miatt valószínű, hogy valamikor hibát követ el, és későn jelenik meg, hogy elkezdje a napot vagy egy...

Olvass tovább

5 legfontosabb lépés a munkája gazdagításához

A munkakör gazdagítása akkor következik be, amikor egy munkát újraterveznek annak érdekében, hogy nagyobb kihívást és/vagy kevésbé ismétlődő legyen. Ahelyett, hogy egy alkalmazottat más munkahelyre helyeznénk át, maga a munkakör változik. Egy ne...

Olvass tovább

Hogyan indítsunk el otthoni étkeztetési vállalkozást

Szívesen főzöl másoknak? Ön az a fő ember, aki családi eseményekre és ünnepekre főz? Ezt a szenvedélyt profitra válthatja, ha otthoni étkeztetési vállalkozást indít. Egy vendéglátó-ipari vállalkozás áttekintése Noha nincs biztos recept egy sikere...