Utazási iroda Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Az utazási irodák az üzleti és egyéni utazók szállítását, szállását és szórakoztatását szervezik, miután először felmérték igényeiket és vágyaikat. Az ügynökök szakosodhatnak az utazás típusa szerint, például szabadidős vagy üzleti céllal, vagy úti cél szerint. Az utazási irodák utazási csomagokat is reklámoznak a körutazási társaságok, üdülőhelyek és speciális utazási csoportok nevében.

Az utazási iroda kötelességei és felelősségei

Ez a munka általában megköveteli a következő munka elvégzésének képességét:

  • Foglaljon jegyet utazáshoz
  • Foglaljon szállást
  • Foglalások utáni befizetések és kifizetések kezelése
  • Maradjon az ügyfél költségvetésén belül
  • Tekintse át a vízumokat, oltásokat és egyéb utazási szükségleteket
  • Problémák és vészhelyzetek megoldása
  • Vezessen pontos nyilvántartást

Az utazási irodák fő felelőssége, hogy lefoglalják ügyfeleik utazásának minden aspektusát, a repülőjegyektől a szálloda- és autóbérlés-foglalásokig stb. A munka egyéb részleteket is tartalmaz. Az utazási irodák általában kezelik a betéteket és kifizetéseket, és az ügyfelektől kapott kifizetések fedezik ezeket a költségeket. Ez azt jelenti, hogy az utazási irodáknak jól kell gazdálkodniuk a pénzükkel, és ügyfeleik költségvetésén belül kell maradniuk.

Az utazási irodáknak abban is segíteniük kell az utazókat, hogy minden, az utazáshoz szükséges rendben legyen. Ez magában foglalhatja a vízumok biztosítását vagy az oltások megszervezését, ahol szükséges.

Egyes utazási irodák nyaralóhelyeken dolgoznak, és tapasztalataikat arra használják fel, hogy utazási csomagokat adjanak el a potenciális ügyfeleknek. Vannak, akik olyan vállalatoknak vagy más nagy intézményeknek dolgoznak, amelyeknek gyakori utazást kell szervezniük alkalmazottaik vagy más munkatársaik számára.

Utazási iroda fizetése

A fizetések a területen nagyon eltérőek lehetnek, és a legmagasabb fizetést keresők jellemzően éveket töltöttek azzal, hogy lojális ügyfélbázist építsenek ki.

  • Éves medián fizetés: 38 700 USD (18,60 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 66 080 USD (31,77 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 22 370 USD (10,75 USD/óra)

Forrás:Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018

Oktatás, képzés és minősítés

Nincsenek speciális követelmények az utazási irodának, de az alapképzés több munkalehetőséget nyit meg, és a minősítések piacképesebbé tehetik az utazási irodákat.

  • Oktatás: Bár nincs szükség külön végzettségre, a vendéglátóiparban vagy egy kapcsolódó területen végzett főiskolai végzettséggel rendelkezők piacképesebbek lesznek. A legtöbb vállalati munka, amely az utazás koordinálásával jár, főiskolai diplomát igényel.
  • Tanúsítvány: Miután megszerzett tapasztalatot ezen a területen, két népszerű bizonyítvány van, amelyek növelik az elhelyezkedési esélyeket. Az Utazási Intézet oktatást és képzést biztosít, amely két tanúsítvány megszerzéséhez vezet: Okleveles utazási munkatárs (CTA) és Okleveles utazási tanácsadó (CTC). A kiskereskedelmi utazási ágazatban legalább 12 hónapos tapasztalattal rendelkező ügynökök kérhetik a CTA-jelölést. Ez magában foglalhatja egy 15 modulból álló tanterv kitöltését, amely magában foglalja az etikát, az ügyfelek igényeit, az útvonaltervezést, a világ körüljárását és az utasbiztosítást. Alternatív megoldásként a vizsgát a tanfolyam elvégzése nélkül is le lehet tenni. A CTC-kijelölés lehetővé teszi a legalább ötéves tapasztalattal rendelkező személyek számára, hogy bizonyítsák, rendelkeznek a hatékony vezetőkhöz szükséges készségekkel. A jelentkezők coachingot és mentorálást, konfliktuskezelést, tárgyalást, projektmenedzsmentet és csapatépítést tanulnak. A CTA teszt sikeres letétele szükséges a CTC vizsga letétele előtt. A CTC minősítés fenntartásához évente 10 továbbképzési egységet kell teljesíteni.

Utazási ügynöki készségek és kompetenciák

Utazási irodának lenni értékesítési és ügyfélszolgálati munka is egyben. Az ügynököknek ügyfeleik igényeit kell kiszolgálniuk, miközben szállítókkal – légitársaságokkal, üdülőkkel, szállodákkal és még sok mással – dolgoznak, hogy a legjobb ajánlatokat biztosítsák ügyfeleik számára. Mindkét típusú munkakörhöz kapcsolódó puha készségek előnyösek.

  • Ügyfélszolgálati készségek: Az utazási irodáknak el kell adniuk értéküket a potenciális ügyfeleknek, majd segítőkésznek és professzionálisnak kell lenniük az ügyfelek igényeinek kielégítésében, hogy kialakítsák ügyfélbázisukat.
  • Problémamegoldó képesség: Nem minden utazási terv egyszerű, ami azt jelenti, hogy az utazási irodáknak néha kreatívnak kell lenniük, hogy megfeleljenek az ügyfelek igényeinek. Ezenkívül az időjárás és más előre nem látható tényezők okozta késések néha megkövetelik az ügynököktől, hogy menet közben végezzenek módosításokat.
  • Számítógépes hozzáértés: A kutatás és a foglalás nagy része online történik, csakúgy, mint a célállomásokkal, légitársaságokkal és sok mással folytatott kommunikáció.
  • Tárgyalókészség: Az utazási irodák, akik sok azonos szállodával, üdülőhellyel vagy más utazási célponttal dolgoznak, néha megtehetik alkukat kötnek ügyfeleiknek, mivel rengeteg utazót küldenek a célállomásokra kérdés. Fontos készség, hogy meg tudja találni ezeket az ajánlatokat, miközben megfelel az ügyfelek igényeinek.

Az utazási irodák munkalehetőségei várhatóan mintegy 12%-kal csökkennek a 2026-ban végződő évtizedben. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala. Ez lényegesen rosszabb, mint az ugyanabban az évtizedben minden foglalkozásra előre jelzett 7%-os foglalkoztatásnövekedés. A visszaesés leginkább az utazási weboldalak számának növekedésére vezethető vissza, amelyek lehetővé teszik az egyének számára, hogy könnyebben összehasonlítsák az árakat és lefoglalják saját utazásaikat.

Munkakörnyezet

Az utazási irodák munkakörnyezete munkájuk jellegétől függően változhat. Azok, akik nagyobb ügynökségeknél vagy nagyobb vállalatoknál dolgoznak, akiknek sok utazást kell lefoglalniuk, általában tipikus irodai környezetben dolgoznak. Egyes független utazási irodák saját otthonukon kívül dolgozhatnak.

Munkarend

Az utazási irodák általában teljes munkaidőben dolgoznak, és a munkaidő egy tipikus munkahétet követ. Forgalmas utazási időkben, vagy ha az utazási megállapodásokat rövid időn belül módosítani vagy frissíteni kell, előfordulhat, hogy az ügynököknek túlórázniuk kell.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Keressen nyitott pozíciókat állásportálokon, mint pl Valóban, Szörnyeteg, és Üvegajtó.

UTAZÁS

Emelje ki saját utazási élményeit az önéletrajzában és az interjúkban.

Hasonló munkák összehasonlítása

Az utazási irodai munka iránt érdeklődők fontolóra vehetik az alábbi karrierlehetőségek egyikét is, amelyek éves átlagkeresetével együtt szerepelnek:

  • Találkozó vagy rendezvényszervező: $49,370
  • Titkár vagy adminisztratív asszisztens: $38,880
  • Információs ügyintéző: $34,520

3 hatalmas tipp, hogyan lehet megszabadulni az egészségtelen elvárásoktól egy kapcsolatban

Vannak egészségtelen elvárásaid a kapcsolatodban? Sok feszültséget okozhatnak!Bigstock"Ha nem várod el, hogy az emberek tökéletesek legyenek, megkedvelheted őket olyannak, amilyenek." — Donald MillerMit vársz a párodtól?Túl sok?Túl kevés?Amikor me...

Miért vonzza egymást a rák és a Vízöntő, és tippek a kompatibilitáshoz

Andrea különféle témákról ír, kezdve a randevúzással, párkapcsolattal, asztrológiával, esküvőkkel, lakberendezéssel és kertekkel. Filmet és írást tanult.Jó párosítás a Rák és a Vízöntő? Olvasson tovább, hogy megtudja. Kompatibilis-e a rák és a Víz...

Olvass tovább

Az érzelmi bántalmazás jelei és tünetei

Az érzelmi visszaélés jeleit nehéz észrevenniAz érzelmi bántalmazást nehezebb meghatározni, mint a fizikai bántalmazást. A véres csaták jeleit, például zúzódásokat, vágásokat vagy hegesedéseket mások nem láthatják úgy, ahogyan egy fizikai összecsa...