Vadvédelmi technikus Munkaleírás: Fizetés és egyebek

A vadtechnikusok segítik a biológusokat és a vadőröket a vadgazdálkodásban és a kutatásban. Számos környezetben dolgoznak, de leggyakrabban vadgazdálkodási területeken, halászatban, keltetőben és más kapcsolódó helyeken dolgoznak. Legtöbbjüket az állami hal- és vadon élő állatokkal foglalkozó osztályok alkalmazzák.

A legtöbb állam több szintű vadtechnikai állást kínál, a feladatok és a kompenzáció pedig nő, ahogy a technikusok előrehaladnak a skálán. Felügyeleti és vezetői szerepek a terepmunka különböző szintjein való előrehaladás után lehetségesek. A technikusok más kapcsolódó szerepekre is áttérhetnek, mint pl vadvédelmi felügyelő.

A vadtechnikus feladatai és felelősségei

A vadtechnikusok segítséget nyújtanak a vadfajok kezelésében és az élőhelyek megőrzésében. Ez a munka általában megköveteli a következő munka elvégzésének képességét:

  • Segítsen a vadbiológusok által tervezett kutatási projektekben.
  • Gyűjtsön biológiai mintákat.
  • Állatpopulációk felmérése.
  • Gyűjtsd össze az adatokat az értékeléshez.
  • Karbantartja és kalibrálja a tudományos berendezéseket.
  • Írjon részletes jelentéseket.
  • Csapd be és jelöld meg az állatokat, hogy figyelemmel kísérhesd mozgásukat egy kijelölt területen.
  • A laboratóriumi körülmények között megfigyelésre befogott állatok gondozása.

A vadtechnikus további feladatai közé tartozhat az állatok élőhelyeinek megőrzése, az utak és ösvények karbantartása. a megközelíthető vadon élő területek, a vadászokkal vagy a közterületet használó másokkal való kapcsolattartás és az önkéntesek, ill. gyakornokok. Járművek, kerítések, szerszámok karbantartása is a munka részét képezheti.

Ezek a technikusok kulcsfontosságú összetevői a vadon élő állatok megőrzésének, különösen a vadállomány megőrzésében természetes élőhelyek, valamint a potenciális és újonnan kialakuló veszélyek folyamatos felügyelete és megfigyelése, valamint problémák. Egyes technikusok a nyilvánosság oktatásában is szerepet játszanak, és olyan adatbázisokat kezelnek, amelyek szerves részét képezik a területen dolgozók számára történő információterjesztésnek.

Vadászati ​​technikus fizetése

A legtöbb pozícióhoz hasonlóan a fizetés a jelölt képesítésétől függ. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala a vadon élő állatokkal foglalkozó technikusokat biológiai technikusok közé sorolja, és a következő fizetéseket idézi:

  • Éves medián fizetés: 44 500 USD (21,39 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: 71 440 USD (34,35 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 29 330 USD (14,10 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Egyes pozíciók ingyenes lakhatást kínálnak a technikusoknak a kompenzációs csomagjuk részeként, de azoknak, akik nem kapják meg ezt a juttatást, előfordulhat, hogy saját maguknak kell fizetniük. Hasonlóképpen előfordulhat, hogy egy jármű a munkanapon is használható, de más esetekben előfordulhat, hogy saját maguknak kell gondoskodniuk és fedezniük kell a kapcsolódó költségeket.

Oktatás, képzés és minősítés

Azok, akik a karrier vadtechnikusként valamilyen szintű főiskolai végzettséggel kell rendelkeznie.

  • Oktatás: Az egyetemi végzettség a minimális iskolai végzettség. Előnyben részesítik az alapképzést, és a jelöltnek a legjobb esélyt adják, hogy kívánatos pozíciót találjon. Néhány pozíció elérhető lehet azok számára, akik középiskolai végzettséggel vagy GED-vel egyenértékű, de diplomával rendelkeznek vadbiológia, ökológia, állattan, állattudomány, vagy egy ehhez szorosan kapcsolódó mező előnyösebb.
  • Szakmai gyakorlat: Vadon élő állatok befejezése szakmai gyakorlat gyakorlati készségeket ad a jelölteknek, amelyek segítik őket ezen a területen. A lehetőségek széles választéka áll rendelkezésre vadon élő állatok rehabilitációja, állattan, és tengertudomány.
  • Tanúsítvány: A vadon élő állatokkal foglalkozó szakemberek számára nem szükséges tanúsítás, de tanúsítási programot kínál A Wildlife Society. A Certified Wildlife Technicusoknak (CWT) meg kell felelniük az oktatási és tapasztalati követelményeknek. A vadvédelmi technikusoknak (Associate Wildlife Technician, AWT) meg kell felelniük az oktatási követelményeknek, de dolgozhatnak a szükséges gyakorlati tapasztalat megszerzésén.
  • Folyamatos oktatás: Minden ötéves periódusban nyolcvan óra továbbképzést kell teljesíteni a technikus képesítésének fenntartásához.

Vadon élő technikusok készségek és kompetenciák

Számos alapvető tulajdonsággal kell rendelkeznie ahhoz, hogy vadtechnikussá váljon:

  • Technikai készségek: Ehhez a foglalkozáshoz technológiailag fejlett berendezések és műszerek üzemeltetése szükséges.
  • Kommunikációs képességek: A vadon élő állatokkal foglalkozó szakembereknek pontosan meg kell érteniük a tudósok írásbeli és szóbeli közléseit, valamint át kell adniuk eredményeiket.
  • Megfigyelési képességek: A vadon élő állatokkal foglalkozó szakemberek pontos naplót vezetnek munkájukról anélkül, hogy figyelmen kívül hagynák a részleteket.
  • Kritikus gondolkodási képességek: A vadtechnikusoknak pontosan le kell következtetniük a különböző vizsgálati eredmények fontosságára.
  • Számítógépes ismeretek: A számítógép-alapú technológia alapos ismerete hasznos azoknak a jelölteknek, akik ezt a pályát keresik.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala 2026-ig általában 10%-os növekedést vár a biológiai technikusok körében. Ez minden foglalkozásnál átlag feletti.

A vadon élő állatokkal kapcsolatos karrierek iránti érdeklődés nagy a viszonylag alacsony kezdő fizetés ellenére. A munkaadók általában sok pályázatot kapnak ezen a területen nyitott pozíciókra. Azok, akik valamilyen szakirányú végzettséggel rendelkeznek gyakorlati gyakorlati tapasztalattal kombinálva, a legjobb kilátásokkal rendelkeznek arra, hogy vadtechnikusként helyezkedjenek el.

Munkakörnyezet

A vadtechnikusok gyakran utaznak, hogy eleget tegyenek kötelezettségeiknek. Előfordulhat, hogy nagy távolságokat kell gyalogolniuk, lovagolniuk, kerékpározniuk vagy hajókon közlekedniük. A technikusok jelentős időt töltenek a szabadban, változó hőmérsékleti és időjárási körülmények között.

Munkarend

Ez általában teljes munkaidős munka, és megfelel a normál munkaidőnek, de nem ritka, hogy a technikusok éjszaka, hétvégén és ünnepnapokon dolgoznak. Ez a részlegeik speciális igényeitől függhet.

Hogyan szerezz munkát

TALÁLJA MEG A MEGFELELŐ OKTATÁSI PROGRAMOT

EnvironmentalScience.org átfogó keresőeszközt kínál a lehetőségek szűkítéséhez, hogy megtalálja az Önnek legmegfelelőbbet.

ACE AZ INTERJÚ

Üvegajtó néhány interjú tippet ad, amelyeket kifejezetten a vadtechnikusok számára terveztek.

Hasonló munkák összehasonlítása

Néhány hasonló munkakör és átlagos éves fizetésük a következők:

  • Állatgondozó és kiszolgáló dolgozó: $23,950
  • Állatorvos: $93,830
  • Mikrobiológus: $71,650

5 nagyszerű anya-fiú esküvői fogadás táncdal

Ezt a dalt egyetlen anya sem tudja száraz szemmel átvészelni. A Dixie Chicks vigye haza ebben az érzelmes dallamban, amely tele van utalásokkal a gyermekkorra, beleértve a „Goodnight Moon”-t és a Superman-t. Ez a dallam nosztalgikus és szinte min...

Kiskereskedelmi tippek nagykereskedelmi áruk vásárlásához és üzletvezetéshez

A sikeres kiskereskedelmi üzletmenet nagymértékben függ attól, hogy a megfelelő terméket kínáljuk-e megfelelő áron, a megfelelő időben. Ezért vállalkozása sikere szempontjából kiemelkedően fontos, hogy megtalálja a termékek legjobb forrásait. Ha ...

Olvass tovább

Hogyan szerezzen ingyenes tartalmat ingatlanblogjához

Ez egy mindenki számára előnyös megállapodás. Ha már gondolkodott egy ingatlanblog indításán, de habozott, mert sok más igény van az idejére, akkor készüljön fel. Nem kell állandóan új ötleteket generálnod a bejegyzésekhez, és lehet, hogy ez nem ...