Wildlife Forensic Scientist fizetés és karrier

A vadon élő állatokkal foglalkozó törvényszéki tudósok elemzik a bizonyítékként gyűjtött biológiai mintákat, és eljárásokat alkalmaznak a vadon élő állatok elleni bűncselekmények kivizsgálására.

Feladatok

A vadon élő állatokkal foglalkozó törvényszéki tudós elsődleges feladata, hogy bizonyítékként gyűjtött minták laboratóriumi elemzését végezze olyan esetekben, amelyek vadvilág. Ez a laboratóriumi elemzés magában foglalhatja az orvvadászat, csempészet, állatkínzás, bioterrorizmus, olajszennyezés vagy más ökológiai katasztrófa eseteiben érintett minták értékelését. A bizonyítékok elemzése és a jelentés megírása után igazságügyi szakértőt is be lehet hívni, hogy szakértőként tanúskodjon a bíróságon.

A vadon élő állatokkal foglalkozó törvényszéki tudósoknak fel kell készülniük új technikák és megközelítések kidolgozására, amikor szokatlan vagy egyedi minták vizsgálatára kérik őket. Ezenkívül meg kell felelniük számos olyan irányelvnek és előírásnak, amelyek szabályozzák a minták megfelelő vizsgálatát és kezelését.

A vadon élő állatokkal foglalkozó törvényszéki tudósok együtt dolgoznak vadvédelmi felügyelők, hal- és vadőrök, rendőrök és mások, akik bizonyítékokat gyűjtenek a vadon élő állatokkal kapcsolatos ügyekben. Míg általában a mintagyűjtést a terepen a korábban említett szakemberekre bízzák, alkalmanként egy vadvilági törvényszéki szakértőt is felkérhetnek, hogy segítse a terepmunkát. Munkájuk nagy részét azonban laboratóriumi körülmények között végzik. A heti 40 órás munkaidő lehetővé teszi a törvényszéki szakértők számára, hogy betartsák a rendszeres munkaidőt.

Karrier lehetőségek

A vadon élő állatokkal foglalkozó törvényszéki tudósok számos munkaadónál találhatnak munkát, beleértve a szövetségi, állami és helyi kormányzati szerveket.

A vadon élő állatokkal foglalkozó kriminalisztikai munka során alkalmazott technikák más kapcsolódó területekre is átvihetők, mint például a humán kriminalisztika vagy más, laboratóriumi elemzést magában foglaló pálya.

Oktatás és képzés

Törvényszéki szakértői háttér, biológia, kémia, biokémia, állattudomány, vagy egy kapcsolódó terület előnyös azok számára, akik ezen a területen keresnek pozíciót. A Bachelor of Science fokozat a minimális iskolai végzettség a kriminalisztikai pályafutáshoz, és sok vadon élő állatokkal foglalkozó törvényszéki tudós szerzett magasabb fokozatot (Masters vagy Ph. D.). Mint a legtöbb karrierút esetében, a felsőfokú végzettséggel és képzéssel rendelkező egyének a legjobb álláslehetőségekhez férhetnek hozzá.

A vadon élő állatokkal foglalkozó törvényszéki tudósoknak kiváló elemzői képességekkel, a laboratóriumi berendezések használatának jó gyakorlati ismereteivel és a számítógépes technológiával kapcsolatos tapasztalatokkal kell rendelkezniük. A mintaelemzéshez lenyűgöző laboratóriumi felszerelésre van szükség, és az igazságügyi szakértőnek ismernie kell az egyes gépek megfelelő használatát és képességeinek mértékét.

A Wildlife Forensic Science Társaság (SWFS) professzionális minősítést kínál a vadvilág törvényszéki szakértőinek, akik megfelelnek a csoport tanúsítási kritériumainak. A pályázóknak rendelkezniük kell B.S. releváns területen és legalább egy éves ügyekben szerzett tapasztalat az SWFS tanúsítási folyamatban való részvételhez. Ezen túlmenően a pályázónak le kell tennie egy készségvizsgát, teljesítenie kell a teljesítményértékelést, és be kell nyújtania egy ajánlólevelet a témavezetőtől.

Fizetés

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) nem ad konkrét fizetési információkat a vadon élő állatok számára törvényszéki szakértők, de adatokat gyűjt a törvényszéki tudomány általánosabb kategóriájához technikusok. Közben végzett felmérés 2017-ben a törvényszéki technikusok medián fizetése évi 57 850 dollár volt (27,81 dollár óránként). A legalacsonyabb fizetésű törvényszéki technikusok tíz százaléka kevesebb mint 33 880 dollárt keresett évente, míg a legjobban fizetett kriminalisztikai technikusok tíz százaléka több mint 95 600 dollárt keresett személyenként év.

A szövetségi kormányban dolgozó tudósok az alapfizetésen kívül számos juttatásban részesülnek, beleértve a szabadságot is és betegnapok, fizetett szabadságok, hozzáférés a szövetségi nyugdíjtervhez, valamint hozzáférés különféle egészségbiztosításokhoz terveket.

Karrier kilátások

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal előrejelzése szerint a törvényszéki technikusok karrierjének növekedése ütemben fog növekedni 17 százalékos a 2016-tól 2026-ig tartó évtizedben, ami sokkal gyorsabb, mint a legutóbbi BLS összes pozíciójának átlaga tanulmány. A haladó tapasztalattal és végzettséggel rendelkező pályázók a vadon élő állatok igazságügyi szakértői tudománya terén élvezhetik a legerősebb álláslehetőségeket.

Az illegális vadon élő állatok kereskedelme továbbra is arra készteti, hogy képzett vadvilági törvényszéki tudósok értékeljék a lefoglalt mintákat, és szakértői tanúként jelenjenek meg a bírósági ügyekben.

Soros produceri állások a filmiparban

Jóban vagy az idővel és a pénzzel? Meg tudod rávenni az embereket, hogy jól és határidőre dolgozzanak együtt? Ha már legalább öt éves tapasztalattal rendelkezik a filmkészítés üzleti és kreatív oldalaiban, akkor a sorozatgyártás lehet a megfelelő...

Olvass tovább

Interjú köszönőlevelek és e-mailek az alkalmazottaknak

Valószínűleg tisztában van azzal, hogy el kell küldenie a köszönet a munkaerő-felvételi vezetőnek állásinterjú után. De azt is tudtad, hogy jó ötlet köszönetet mondani a többi alkalmazottnak, akik interjút készítettek veled – még ha nem is ők len...

Kinek kell PST-t, GST-t és tartományi forgalmi adót fizetnie

Ha nem kell GST-t fizetnie, akkor PST-t kell fizetnie? Igen, ha vállalkozása olyan tartományban található, ahol tartományi forgalmi adót vagy kiskereskedelmi forgalmi adót (RST) kell fizetni, Önnek kell fizetnie, be kell szednie és át kell fizet...