Állatgenetikus Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Az állatgenetikusok részt vesznek a gének tanulmányozásában és a kívánt tulajdonságok örökölhetőségének javításában – ilyenek mint megnövekedett tejtermelés tejelő szarvasmarháknál vagy nagyobb hasított tömeg a húsmarháknál – állatban populációk.

Állatgenetikus kötelezettségek és felelősségek

Az állatgenetikusok a területen belül számos területre összpontosíthatnak, és a konkrét feladatok nagymértékben változhatnak a genetikus foglalkoztatási típusától függően. Általában a munka megkövetelheti a következő feladatok elvégzésének képességét:

  • Szelektív tenyésztési programok kidolgozása
  • Tanulmányozza és elemezze a törzskönyveket
  • Végezzen genetikai kutatást vagy laboratóriumi vizsgálatokat
  • Stratégiák kidolgozása a kívánatos tulajdonságok örökölhetőségének javítására
  • Tanulmányozza a populáció genetikáját
  • Térképezze fel a különböző fajok genomjait!
  • Jelentsen és közöljön genetikai trendeket

Általában az állatgenetikusok azon dolgoznak, hogy megértsék, hogyan befolyásolják a gének az olyan tulajdonságokat, mint a növekedés, a viselkedés, a szaporodás és az immunitás. Rendszeresen használnak laboratóriumi berendezéseket, DNS-szkennereket és különféle szoftveralkalmazásokat kutatásaik elvégzéséhez és genetikai adatok elemzéséhez.

Az állatgenetikusok számos munkaadónál találhatnak munkát, például állattenyésztési létesítményekben, gyógyszertáraknál cégek, magánvállalatok, kutatólaboratóriumok, állatkertek, keltetők, a szövetségi kormány vagy főiskolák és egyetemek.

Az állatgenetikusok nagy százaléka az állatfajokkal, különösen a szarvasmarhával és a baromfival foglalkozik, de néhányan házi és vadon élő fajokkal is foglalkoznak. Az akvakultúra-ágazat különösen erős munkahelyi forrás az állatgenetikusok számára, mivel továbbra is robbanásszerű növekedést mutat.

Állatgenetikus fizetés

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) nem különíti el az állatgenetikusok fizetési adatait, de az általánosabb kategóriák részeként tartalmazza azokat. állattudósok.

  • Éves medián fizetés: 58 530 USD (28,07 USD óránként)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 113 430 USD (54,53 USD óránként)
  • Alsó 10% éves fizetés: 36 270 USD (17,44 USD óránként)

A BLS jelentése szerint az állatkutatók legjobban fizető ágazatai az éves átlagbér alapján a következők: szövetségi kormány (115 160 USD), kereskedő nagykereskedők (112 580 USD) és állateledel-gyártás ($105,380).

Oktatás, képzés és minősítés

Az állatgenetikussá válás első lépése egy genetikai alapképzés vagy egy ehhez szorosan kapcsolódó terület, mint pl. állattudomány, tejtudomány, biológia, természetvédelmi biológia vagy a hasonló terület. A genetika területén a legtöbb pozícióhoz általában diploma szükséges, és kötelező az egyetemi vagy felső szintű kutatási pozíciókhoz.

  • Oktatás: Az egyetemi kurzus magában foglalja a genetikát, a reprodukciót, a laboratóriumi tudományt, az állattenyésztést, a biológiát, a kémiát és a statisztikát. A diploma megszerzése után a genetikusra törekvő általában olyan posztgraduális (mesteri vagy doktori) fokozatot szerez, amely egy adott érdeklődési területre koncentrál. A posztgraduális tanulmányok általában speciális szakterületeken végzett emelt szintű kurzusokat, valamint laboratóriumi kutatásokat és tudományos kutatási tézisek publikálását foglalják magukban.
  • Tapasztalat: Az állatgenetikusoknak erős háttérrel kell rendelkezniük a számítógépekkel és laboratóriumi berendezésekkel kapcsolatos munkában, mivel ezeket az eszközöket rutinszerűen használják a genetikai kutatásokban.

Állatgenetikus készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a szerepkörben, általában a következő készségekre és tulajdonságokra lesz szüksége:

  • Kommunikációs képességek: Az állatgenetikusoknak meg kell magyarázniuk megállapításaikat és ezek következményeit.
  • Adatelemzési készségek: Az ebben a szerepkörben dolgozóknak képesnek kell lenniük a genetikai kutatásaik során gyűjtött adatok elemzésére, hogy segítsenek megoldást találni a saját munkaterületükön.
  • Technikai készségek: Tudniuk kell használni a laboratóriumi berendezéseket, a DNS-szkennereket és a különféle szoftveralkalmazásokat.

A BLS azt tervezi, hogy az állatkutatók foglalkoztatása általában körülbelül ugyanilyen ütemben fog növekedni 2026-ig az ország összes szakmájában a foglalkoztatás általános növekedése, ami 7 százalék.

Munkakörnyezet

Az állatgenetikusok általában laboratóriumi körülmények között dolgoznak kutatásaik során, bár néhányan az állattenyésztő létesítményekbe utazhatnak, hogy személyesen megtekintsék és értékeljék a tenyészállományt.

Munkarend

Az állatgenetikusok általában teljes munkaidőben dolgoznak a szokásos munkaidőben. A pontos óra a szakterülettől függ.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek az iránt, hogy állatgenetikusok legyenek, más karriert is fontolóra vehetnek az alábbi medián fizetésekkel:

  • Mezőgazdasági vagy élelmiszeripari technikus: $40,860
  • Zoológusok vagy vadbiológus: 63 420 dollár
  • Mikrobiológus: 71 650 dollár
  • Biokémikus vagy biofizikus: $93,280

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2019.

E-mail marketingszolgáltatások az eBay-eladóknak

Az e-mail marketing szolgáltatások az internetes marketingszakemberek nagy divatja. A „build your list” jelmondat évek óta blog- és cikktéma. A filozófia az, hogy készítsen egy listát a minőségi előfizetőkről, akik érdeklődnek terméke vagy szolgá...

Olvass tovább

Az elektromos transzformátorvizsgálatok típusai

Az elektromos feszültséget növelő (növelő) vagy csökkentő (leléptető) transzformátorokat számos ipari és közüzemi alkalmazásban használnak. Bárhol is használják őket, kritikus fontosságú, hogy a telepítőcsapat több különböző tesztet végezzen el a...

Olvass tovább

Légierő állás AFSC 3V0X2 fotóriporter

Civil kollégáikhoz hasonlóan a légierő fotóriportereinek feladata a mindennapi események megörökítése. a légierő személyzetének tevékenysége és közzétételre szánt események, mind a hírcikkek, mind a PR-célokra célokra. Ez semmiképpen nem asztali...