Állatmenhely menedzsere Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Az állatmenhely vezetői felelősek a menhelyen élő állatok kíméletes bánásmódjának biztosításáért, a létesítmény karbantartásának felügyeletéért és a menhely személyzetének felügyeletéért. Az ezen a területen dolgozó emberek állást találhatnak állatmenhelyeknél, humánus társaságoknál, állatmentőknél és más nonprofit állatjóléti szervezeteknél.

Az állatmenhely vezetőjének feladatai és felelőssége

Ez a munka általában megköveteli a következők képességét:

  • Gondoskodni kell arról, hogy a menhelyen lévő állatok rendelkezzenek mindennel, amire szükségük van
  • A menhely dolgozóinak felügyelete, vezetése
  • Működési eljárások kidolgozása
  • További finanszírozási források keresése
  • Örökbefogadási rendezvények népszerűsítése, szervezése
  • Adományok szervezése és kapcsolattartás az adományozókkal
  • Kellékek rendelése
  • Bejárás a menhelyen
  • A menhely képviselete közösségi rendezvényeken
  • Költségvetések készítése és karbantartása
  • Beszámolók és papírmunka készítése

Az állatmenhely vezetői felügyelik az állatmenhely valamennyi alkalmazottját, beleértve

állatvédelmi tisztek, kennel dolgozók, kisállat örökbefogadási tanácsadók, humánus pedagógusok, állatorvosokés önkéntesek. Feladatuk továbbá annak biztosítása, hogy az állatokkal humánus bánásmódban részesüljenek, valamint hogy a létesítményeket megfelelően karbantartsák és korszerűsítsék.

Állatmenhely vezetőjének fizetése

Az állatmenhely menedzsere által keresett fizetés számos tényezőtől függően változhat, például az adott esettől függően felelősség, több éves tapasztalat, iskolai végzettség és a pozíció helye szerinti régió található. A legtöbb állatmenhely-vezetői pozíció nem kifejezetten magas fizetést kínál, hanem az állatmentést követőket a karrierutak hajlamosak feláldozni némi kereseti lehetőséget azért, hogy segíthessenek az állatokon szükség.

  • Éves medián fizetés: $35,975
  • Legfelső 10% éves fizetés: $51,000
  • Alsó 10% éves fizetés: $25,000

Forrás: PayScale, 2019.

Oktatási követelmények és képesítések

  • Oktatás: Általánosságban elmondható, hogy a legtöbb állatmenhely-vezetői pozícióhoz üzleti adminisztrációs, állattudományi vagy egy ehhez szorosan kapcsolódó területen szerzett főiskolai végzettség szükséges.
  • Tapasztalat: Az állatokkal végzett munka során szerzett tapasztalat (különösen menhelyi környezetben) nagy előny. Általában szintén előfeltétel a több éves vezetői munkatapasztalat, amelyet ideális esetben egy állatvédő szervezetnél vagy állatmentő szervezetnél végzett munka egészít ki.

Állatmenhely vezetői készségek és kompetenciák

Vannak bizonyos tulajdonságok és készségek, amelyek szükségesek ahhoz, hogy hatékonyak legyünk ezen a területen:

  • Együttérzés: Az állatok szeretete és kedvessége feléjük és segítőik, nevelőik és potenciális gazdáik iránt elengedhetetlen az ilyen típusú pozíciókhoz.
  • Fizikai állóképesség: Amikor közvetlenül állatokkal dolgoznak, a menhely vezetőinek le kell térdelniük, kúszniuk, hajolniuk és talpon kell lenniük.
  • Kommunikációs képességek: A menhely vezetőinek rendszeresen kapcsolatba kell lépniük a személyzettel és a nyilvánossággal az örökbefogadási és adománygyűjtési eseményekről, valamint az állatok szükségleteiről.
  • Pénzügyi vezetői ismeretek: A menhely vezetőinek felügyelniük kell a költségvetést és meg kell tervezniük az adománygyűjtési kezdeményezéseket.
  • Kényelem a technikával: Mivel nagyrészt adminisztratív feladatokat látnak el, az állatmenhelyek vezetőinek komoly számítógépes ismeretekkel kell rendelkezniük beleértve a népszerű nyilvántartási és szövegszerkesztő programok (Microsoft Word, Excel és adatbázis-kezelés) használatának ismeretét szoftver).

Szerint a Amerikai Társaság az Állatkínzás Megelőzésére (ASPCA) szerint évente több mint 6,5 millió kísérőállat kerül menhelyre az Egyesült Államokban, és ez a szám folyamatosan növekszik. Várhatóan évről évre több álláshelyet hoznak létre az állatmenhelyek vezetői számára, mivel egyre több menhely épül és népesül be a különböző közösségek igényeinek kielégítésére.

A Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala projektek szerint az állatgondozók és a kiszolgáló dolgozók általános foglalkoztatása 22 százalékkal nő 2026-ig, ami sokkal gyorsabb, mint az összes foglalkozás 7 százalékos növekedési üteme ugyanazon időszak alatt időszak.

Munkakörnyezet

Az ebben a szerepkörben dolgozó embereknek képesnek kell lenniük kezelni a kaotikus környezeteket és helyzeteket, amelyek stresszt okozhatnak. A menhelyen a kennel területe gyakran kellemetlen szagoktól hangos, és az állatok gyakran olyan zavaró helyzetekből származnak, amelyekben bántották vagy elhanyagolták őket.

Bár elsősorban adminisztratív szerepkörben dolgoznak, az állatmenhely vezetői közvetlen kapcsolatba kerülhetnek állatokkal, miközben időnként segítik munkatársaikat. Az állatok kezelése során az állatmenhely személyzetének ügyelnie kell arra, hogy megfelelő mennyiséget vegyen be biztonsági intézkedések olyan állatokkal, amelyek esetleg korábbi elhanyagolásból vagy ismeretlen környezetben való tartózkodásukból eredő traumával küzdenek.

Munkarend

Az állatmenhely vezetői elsősorban rutin munkaidőben dolgoznak, de a menhely működési rendjétől függően néhány esti és hétvégi óra is szükséges lehet.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek az állatmenhely menedzsere iránt, a következő szakmák iránt is érdeklődhetnek:

  • Állatorvos: 90 420 dollár
  • Állatorvosi technikus: 33 400 dollár
  • Zoológus és vadbiológus: 62 290 dollár
  • Gazdálkodó, farmer vagy más mezőgazdasági vezető: 69 620 dollár

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala

Hogyan szerezz munkát

Iskolába menni

Az üzleti adminisztrátor vagy az állatokkal kapcsolatos tudományok diplomája versenyelőnyt jelenthet.

Építési élmény

Forduljon a helyi menhelyhez, vagy keressen olyan webhelyeken, mint pl BestFriends.org hogy önkéntes lehetőségeket találjon a környéken.

Alkalmaz

Találja meg a lehetőségeket olyan oldalakon keresztül, mint a Valóban vagy Egyszerűen bérelt.

A legdrágább és legolcsóbb villamos energia államonként

Amikor felkapcsolja a nappali világítását vagy az elektromos tűzhelyet, akkor terméket vásárol – áramot. Más termékekhez hasonlóan az elektromos áram is különböző helyeken eltérő összegbe kerül. Államról államra különbségek vannak az áramárakban....

Olvass tovább

Oktatási pályák: középiskolai és középiskolai munkakörök

Arra gondolsz, hogy középiskolai vagy középiskolai tanár leszel, akár első munkahelyeden, akár teljes pályamódosításként? Mit szólnál egy másik munkahelyhez egy iskolában? Az oktatási ágazaton belül rengeteg foglalkozás közül lehet választani. A...

Olvass tovább

Amit a vertikális gazdálkodásról tudni érdemes

2050-re a világ népessége várhatóan 9,7 milliárd főre fog növekedni, és ennek táplálása óriási kihívás lesz.Az ipari fejlődés és az urbanizáció miatt nap mint nap termőföldeket veszítünk. 2015-ben a tudósok arról számoltak be, hogy a Föld az elm...