Tanácsadói állásinterjú kérdések

A tanácsadóknak szóló interjúkérdések a jelentkező cég típusától függően változnak. A tanácsadó interjúk jellemzően vegyesen tartalmazzák a viselkedési és ügy kérdéseket.

Minél jobban felkészülsz az interjúra, annál jobban fogsz teljesíteni. A felkészülés egyik módja az interjúkérdések megválaszolásának gyakorlása gyakran felteszik a tanácsadóknak.

Itt talál információkat arról, hogy milyen típusú interjúkérdéseket tehetnek fel egy tanácsadói állásra adott interjú során. Ezenkívül találhat stratégiákat az interjúra való felkészüléshez, valamint egy listát a konkrét interjúkérdésekről. Az interjú előtt gondolja át, hogyan válaszolna ezekre a kérdésekre.

A tanácsadói interjúkérdések típusai

Néhány kérdés, amelyet feltesznek, gyakori interjúkérdések, amelyekkel bármilyen állásinterjún találkozhat. Kérdésekre számíthat a munkatörténetével, az erősségeivel és gyengeségeivel vagy a készségeivel kapcsolatban.

Bárki, aki tanácsadói munkakörre jelentkezik, nyugodtan válaszoljon a következő kérdéseire:

  • Időgazdálkodási képességek:Ezek kulcsfontosságúak, mivel egy tanácsadó dolgozhat egyszerre egy vagy több ügyféllel is.
  • Problémamegoldó képesség: Az interjúkészítőktől elvárják, hogy elmélyüljenek az Ön problémamegoldó készségeiben, mivel a tanácsadókat gyakran bízzák meg a szervezeti kihívások értékelésével és megoldásával.
  • Kommunikációs képességek: A szóbeli és írásbeli kommunikációs készségek egyaránt szükségesek ahhoz, hogy a tanácsadók pontosan meghatározzák az ügyfél problémáit, majd megosszák a megoldási stratégiát.

A készségalapú kérdések mellett a tanácsadók többféle kérdésre is számíthatnak, amelyek célja, hogy megértsék, hogyan gondolkodik és dolgozik.

Valószínűleg számos viselkedési interjúkérdést fognak feltenni Önnek, amelyek arra összpontosítanak, hogyan kezelte a különböző munkahelyi helyzeteket a múltban. Például előfordulhat, hogy megkérdezik, hogyan kezelt egy problémát egy nehéz munkáltatóval.

További kérdések lehetnek szituációs interjúkérdések. Ezek nagyon hasonlóak a viselkedési interjúkérdésekhez. A szituációs interjúkérdések azonban arra vonatkoznak, hogyan kezelnéd a jövőbeni munkahelyi helyzetet. Például egy kérdező megkérdezheti, hogyan irányíthatna egy projektet nagyon szűk határidővel.

A tanácsadói interjúk leggyakoribb típusa azonban a esetinterjú kérdése. Az esetinterjús kérdés olyan, amelyben a munkáltató üzleti forgatókönyvet vagy ötletelést ad, és megkérdezi, hogyan oldaná meg a problémát. Az ilyen jellegű kérdések megmutatják a munkáltatónak, hogy a logikával összetett problémákat is megoldhat.

Arra is számíthat, hogy kérdéseket kap magáról és az iparágról.

Tanácsadói interjúkérdések

Esetinterjú kérdések

Ahogy megszólítja a esetinterjú kérdése, feltétlenül mutassa be a kérdezőnek, hogyan működnek az elemző gondolkodási folyamatok. Nyugodtan tegyen fel kérdéseket a probléma megoldásához szükséges további információkért. Az is jó ötlet, ha az interjúhoz füzetet vagy rajztömböt viszel magaddal, hogy grafikonokat, illusztrációkat vagy kérdés fa megoldani a problémát.

  • Ön egy kis céggel konzultál, amely jó hírű terméket értékesít. Egy nagy versenytárs a legújabb technológiát alkalmazó hasonló termék értékesítését kezdi el. Mit tegyen a kis cég válaszul?
  • Hány teniszlabda fér el egy futballstadionban?
  • Becsülje meg az Egyesült Államok ceruzapiacának méretét.
  • Milyen gyorsan növekszik az X piaca?
  • Ügyfele egy hóeke cég. Az elmúlt két évben 20%-kal csökkent a havazás. Mit javasolnál nekik, és miért?

Kérdések önmagadról

Az interjúztatók kérdéseket tesznek fel a jelölteknek magukról, hogy felmérjék, mennyire működnének jól szervezetük jelenlegi csapataival, szervezeti felépítésével és vállalati kultúrájával. Idő előtt tájékozódjon a munkáltatónál, hogy válaszait a vállalat rendszereihez és követelményeihez igazítsa.

  • Milyen a vezetési stílusod?
  • Írja le, hogyan vezet általában egy értékesítési megbeszélést.
  • Milyen tanácsadói projekteken dolgozik általában? Mi állt az elmúlt négy-öt projektben, amelyen dolgozott?
  • Mennyi volt az Ön átlagos ügyfelei száma egy időben?
  • Hajlamos egy projektre koncentrálni, vagy több projektet is kezel egyszerre?
  • Hogyan követed nyomon a haladást egy projekt során?

Kérdések az iparról

Az emelkedő iparági trendek szilárd megértése hasznos jelzője annak, hogy a jelölt elkötelezett és szenvedélyes iparága és szakmája iránt. Készüljön fel arra, hogy olyan tényeket közöljön iparágáról, amelyek bizonyítják, hogy proaktívan képes azonosítani a növekvő üzleti vagy piaci problémákat, és hatékonyan szabályozni a szervezeti kockázatok kitettségét.

  • 20%-os megtakarítást szeretnénk elérni a következő 12 hónapban. Hogyan segíthet nekünk ennek a célnak a elérésében?
  • Mitől lesz jó tanácsadó ebben a szakmában?
  • Ön szerint melyek a legnagyobb problémák, amelyekkel ez az iparág szembesül?
  • Melyek a fontos etikai megfontolások a tanácsadók számára?
  • Miért szeretne a mi tanácsadó cégünknél dolgozni, mint más cégeknél?
  • Vezess végig egy közelmúltbeli projekt életciklusán, amelyen az elejétől a végéig dolgoztál. Milyen eredményeket/teljesítéseket ért el? Mi ment jól, és mi nem?

Viselkedési interjúkérdések

A viselkedési interjúkérdésekre adott válaszok felépítésének egyik nagyszerű módja a STAR interjú válasz technikája egy múlt leírására shelyzet, a tkérdezni vagy felmerülő problémákat, a aaz általad végzett művelet, és a rennek az akciónak az eredménye.

TIPP: Extra pontokat kaphat, ha az eredményeket százalékos, számok vagy dollárszámok segítségével számszerűsítheti, és megmutathatja, hogyan javította a termelékenységet vagy javított ki egy kritikus problémát.

  • Mesélj egy olyan időszakról, amikor etikai dilemmával szembesültél, és hogyan kezelted ezt.
  • Meséljen egy olyan időszakról, amikor nehéz ügyféllel kellett megküzdenie. Mit tanultál a tapasztalatból? Mit csinálnál másképp?
  • Írjon le egy időszakot, amikor egy csapatot nehéz kihíváson kellett átvezetnie.
  • Írjon le egy időszakot, amikor több ügyfélnek dolgozott egyszerre. Hogyan tudtad elkerülni, hogy túl vékonyra terülj?

Szituációs interjúkérdések

A szituációs interjúkérdések olyanok, mint az esetkérdések, amikor a munkaerő-felvételi vezető tudni szeretné, hogyan gondolja Önt. Jó, ha tapasztalatokra támaszkodva szemlélteti, hogyan oldott meg sikeresen egy hasonló helyzetet a múltban.

  • Hogyan magyarázna el egy összetett technikai problémát az ügyfélnek?
  • Képzeld el, hogy nehéz főnököd volt. Hogyan kezelné a helyzetet?
  • Mesélj egy olyan időszakról, amikor küszködtél a határidő betartásáért. Hogyan osztotta be az idejét a feladat elvégzésére?

Tippek a tanácsadói interjúra való felkészüléshez

Készíts egy álinterjút. Az esetinterjú kérdései némi felkészülést igényelnek. Kérje meg barátait vagy családtagjait, hogy a lehető legtöbb gyakorlati kérdést tegyenek fel Önnek. Az interjú során hallgassa meg és jegyzeteljen, tegyen fel minden tisztázó kérdést. A kérdések feltevése segít átgondolni a problémát, és azt is megmutatja, hogy figyelmesen hallgat. Segít abban is, hogy kapcsolatba lépjen a kérdezővel, és pozitív kapcsolatot alakítson ki.

Gondolkozz hangosan. Az esetinterjú kérdésének megválaszolása közben mondja el hangosan a gondolatmenetét, és ceruzával és papírral dolgozza fel a problémát. Bár választ kell adnod, a kérdés sokkal inkább a gondolkodási folyamatod értékelésére vonatkozik. Ezért hangosan ossza meg gondolatait.

Kövesse az iparági trendeket. Számos esetkérdése (valamint néhány egyéb kérdése) ahhoz az iparághoz kapcsolódik, amelyben dolgozni fog. Ezért az interjú előtt győződjön meg arról, hogy értesülhetett az iparággal kapcsolatos hírekről.

Soha ne becsülje alá a testbeszéd fontosságát. Ne felejtse el gyakorolni a jó interjúkészítés alapjait. Ügyeljen arra, hogy határozott kézfogást adjon, barátságos szemkontaktust teremtsen az interjúztatóval, és mosolyogjon, ha szükséges. Néha az interjúra vonatkozó kérdések nyomasztónak tűnhetnek, de ne felejtsd el, hogy továbbra is személyeskedni szeretnél.

Kulcs elvitelek

  • Gyakoroljon előzetesen azáltal, hogy megválaszolja a gyakran ismételt eset-, helyzet- és viselkedési interjúkérdéseket, hogy növelje önbizalmát az interjú előtt. Próbálja meg megkérni egy barátját, hogy játssza el a munkaerő-felvételi vezető szerepét egy álinterjún.
  • Kövesse az iparági trendeket. Ez a bennfentes tudás segít bemutatni azt az értéket, amelyet iparágban jártas tanácsadóként hozna a szervezet számára.
  • Használjon százalékokat, dollárszámokat vagy egyéb statisztikákat a múltbeli sikerek számszerűsítésére. Ez lenyűgözi az interjúztatót a tanácsadói karrierje során elért pozitív változásokkal.

Hogyan kereshet több pénzt most

Az élet ténye, hogy könnyen elkölthet bármit, amit keres. Ez manapság minden eddiginél igazabb, amikor a legtöbb szervezetnél átlagosan évi 3 százalék körüli emelések, miközben a megélhetési költségek folyamatosan emelkednek. Ha úgy találja, hog...

Állatorvosi táplálkozási szakértő Munkaleírás: Fizetés és egyebek

Az állatorvos táplálkozási szakértők állatorvosok akik oklevelet kaptak az orvosi gyakorlatra, különös tekintettel a szakterületre állati takarmányozás. Ez az egyik szakterületek amelyben az állatorvosok testületi okleveles diplomatává válhatnak....

Olvass tovább

A 12 legjobb férfi ing 2022-ben

Szerkesztőink önállóan kutatják, tesztelik és ajánlják a legjobb termékeket; többet megtudhat rólunk felülvizsgálati folyamat itt. Jutalékot kaphatunk a választott linkeken keresztül történő vásárlások után. Az ingek elengedhetetlenek a férfi ru...