Szépségszalon Állásinterjú Kérdések

Amikor interjút készít a állás egy szépségszalonban, fontos, hogy szánjon időt arra, hogy felkészüljön a leggyakrabban feltett interjúkérdések megválaszolására.

Ahhoz, hogy készen álljon a válaszadásra, tekintse át a kozmetikusoknak szóló gyakran ismételt interjúkérdések listáját. Hasznos lehet az is, ha egy pillantást vet arra, hogy a munkáltatók milyen készségeket keresnek ebben az iparágban, és végiggondolják, hogyan emelné ki válaszaiban ezeket az igényes készségeket.

Amit a kérdező tudni akar

Számtalan kérdésre számíthat néhány fontos területen:

  • Képzés és tapasztalat: Az interjúztatók tudni fogják, hol tanult kozmetikusnak. Kérdezhetnek a tanulószerződéses gyakorlati képzésekről is. Megkérdezik a szalonokban korábban betöltött szerepeiről. Az interjúztatók megkérdezhetik, hogy vannak-e hűséges ügyfelei, akik követhetik Önt, ha elfogadja a szerepet.
  • Készségek: Sok kérdésre számíthat sajátos készségeivel kapcsolatban, legyen szó a hajvágásról vagy a manikűrkészítésről.
  • Személyiség és munkaszokások:
    Az interjúztatók tudni akarják, hogyan lép kapcsolatba az ügyfelekkel. Az ismétlés fontos a szalonok számára, ezért olyan jelölteket keresnek, akik meleg, barátságos légkört teremtenek, és képesek eloszlatni a problémákat és a rosszkedvű ügyfeleket.
  • Szépségtrendek ismerete: A stílusok évről évre változnak – vagy ennél sokkal gyorsabban. Az interjúztatók olyan jelölteket keresnek, akik tudják, mely stílusok aktuálisak és melyek már régebbiek, és van egy érzékük arra is, hogyan maradjanak naprakészek a legújabb trendekkel kapcsolatban.
  • Miért jelentkezik: Az interjúztatók tudni akarják, miért szeretné ezt a munkát, és miért érdekli ez a szalon. A fluktuáció gyakori lehet, és a kérdezők érdeklődni fognak a kitartott alkalmazottak iránt.

Minél jobban felkészült, annál könnyebb lesz jó benyomást kelteni, magabiztosan válaszolni a kérdésekre, és lebonyolítani az interjút.

Kozmetikus interjúkérdések

  • Mit szeretsz és mit nem szeretsz a kozmetikusként?
  • Mely tantárgyak voltak a kedvenceid a szépségiskolában?
  • Milyen tárgyakat nem szerettek?
  • Miért érdekel ebben a szalonban dolgozni?
  • Milyen tulajdonságokat vagy készségeket tud kínálni ebben a szalonban?
  • Következnek az ügyfelek?
  • Melyek az újonnan bevezetett technikák és trendek a manikűrben, pedikűrben és bőrápolásban?
  • Hogyan tudsz lépést tartani a legújabb stílusokkal és trendekkel?
  • Hogyan ajánlasz kezeléseket, kozmetikumokat és bőrterápiákat ügyfeleidnek?
  • Hogyan üdvözöljük az ügyfelet, ha a szalon tele van?
  • Hogyan dönti el a prioritásokat az időbeosztás során?
  • Ön szerint túlképzett erre a pozícióra?
  • Milyen típusú munkakörnyezetet részesít előnyben?
  • Ki volt rád a legnagyobb hatással a karriered során, és hogyan?
  • Volt már nehézsége a menedzserrel való együttműködésben?
  • Hogyan kezeli a konfliktusokat a munkatársai között?
  • Mit mondanának rólad a szalonkollégáid?
  • Hogyan kezelsz egy elégedetlen vásárlót?
  • Hogyan reagál az ügyfél utasításaira?
  • Ha fontos feladatot kap, hogyan áll hozzá?
  • Hogyan kezeli a kompromisszumot?
  • Mi volt a valaha volt legfontosabb feladatod?
  • Hogyan reagálsz nyomás alatt?
  • Ha felvesznek, mennyi ideig tervezne a szalonunkban maradni?

Tippek az interjú elkészítéséhez

Az interjúk során, amint az a fenti kérdésekből is látható, kérdezőbiztosa érdeklődni fog az Ön kozmetikusi készségeinek megismerése iránt. Az interjúztatók kérdéseket is feltesznek, hogy felfedjék lágy készségeit, különösen a munkatársaival való boldogulás képességét (interperszonális készségek) és problémamegoldó készségeit. Íme néhány tipp, hogy jól menjen a kozmetikus interjún:

Kutasd a szalont

Töltsön el egy kis időt a szalon honlapján. Nézze meg az online értékeléseket, és szkennelje át a szalon közösségi média fiókját. Legyen tisztában azzal, hogy az ügyfelek mit szeretnek – és mit nem – a szalonban, valamint a szalon által kínált szolgáltatásokban. Keressen olyan szolgáltatásokat, amelyeket a szalon jelenleg nem kínál, és amelyeket esetleg tud nyújtani. Használja ezt a kutatást az interjú során felteendő kérdések előkészítéséhez.

A prezentáció számít

Ez az az interjú, ahol a megjelenés számít. Az interjúztatók értékelhetik haját, körmeit, sminkjét és azt, hogy hogyan viseli magát a beszélgetés során. Gondoskodjon ápoltságáról és professzionális ápolásáról, és ügyeljen a megfelelő öltözködésre is.

Ha teheti, az interjú előtt kukkantson be a szalon ablakába. Ez adhat egy olyan érzést, hogy milyen típusú ruha lesz megfelelő. Előfordulhat, hogy az érett nőket fogadó szalon más öltözékkel rendelkezik, mint egy olyan szalon, ahol főiskolai hallgatók vesznek részt.

Készülj fel történetekkel

Az interjú során kérdéseket tehetnek fel arról, hogyan kezeli a kihívást jelentő ügyfeleket, a munkatársak konfliktusait, az időgazdálkodási problémákat és még sok minden mást. Vessen egy pillantást a fent felsorolt ​​készségekre, és gondoljon olyan történetekre, amelyek megmutatják képességeiteket ezeken a területeken.

Időben érkezni

Az időbeosztás kulcsfontosságú készség a kozmetikusok számára, akiknek egy teljesen betervezett napjuk van. Jelenjen meg az interjún néhány perccel a tervezett kezdési időpont előtt. Kapcsolja ki (vagy állítsa néma) telefonját, nehogy elterelje a figyelmét az interjú alatt.

Maradj pozitív

Kerülje el, hogy negatívan viselkedjen korábbi munkatársaival és szalonjaival kapcsolatban. Maradjon pozitív, és kerülje a sértéseket és panaszokat. Soha nem tudhatod, hogyan kapcsolódnak egymáshoz az emberek, ezért a legjobb, ha professzionálisan dolgozol, és kerülöd a pletykákat.

Bemutatandó kozmetikus készségek

Íme egy lista azokról a kozmetikus készségekről, amelyeket a munkaadók keresnek a jelölteknél. De ne feledje, hogy az igényes készségek a szalonban betöltött szereptől függően változnak.

  • Időpont ütemezése
  • Tanfolyamokon való részvétel
  • Kommunikáció
  • Kondicionáló haj
  • Kozmetikai tanácsadás
  • Kreativitás
  • Szemöldök
  • Arckezelések
  • Barátságos
  • Hullámokat adva a testnek
  • Brazil lefújások adása
  • Permanensek adása
  • Hajfestés
  • Hajvágás
  • Hajtervezés
  • Hajkiemelés
  • Hajvilágosító
  • Hajformázás
  • Személyek közötti
  • Keratin kezelések
  • Smink
  • Menedzsment
  • Manikűr
  • Monetáris csere
  • Nail Services
  • Hálózatépítés
  • Kellékek rendelése
  • Pedikűr
  • Nyilvántartás
  • Értékesítés
  • Fejbőr kezelés
  • Ütemezés
  • Szolgáltatás
  • Haj samponozása
  • Bőrápolás
  • Styling
  • Idő beosztás
  • Frissített termékismeret
  • Frissített stílusismeret
  • Gyantázás

Kulcs elvitelek

FELKÉSZÜLTNEK LENNI. A válaszadás gyakorlásával magabiztosan válaszolhat a kérdésekre.

RUHA A SZEREPBEN. A kozmetikusok számára a megjelenés számít, mivel kevés ügyfél akar majd olyan szolgáltatást igénybe venni, aki nem ápolt.

MARADJ POZITÍV. Lehet, hogy a kérdező barátok (vagy ismerősök) a korábbi szalonjaiban dolgozó emberekkel, ezért válaszaiban kerülje a pletykát és a negativitást.

Autóadomány jótékony célra

Nehéz elengedni egy szeretett régi autót, amely még a cserén is felülmúlja. A roncstelepre küldése szívszorító lehet. Jó lépésnek tűnik autóadományozás egy méltó jótékonysági szervezetnek, de az autóadományozás a jótékonykodás olyan területe, ame...

Használt számítógépek és egyéb elektronikai cikkek adományozására szolgáló helyek

Élvezze használt számítógépeit, monitorjait és TV-készülékeit, vagy legalább tegye lehetővé, hogy valaki más megtegye. Adományozhat régi irodai berendezéseket, például azokat a régi elektronikai és műszaki eszközöket, ahelyett, hogy hagyná, hogy ...

Olvass tovább

Hasznos lesz-e kisvállalkozása egy fókuszcsoportból?

A fókuszcsoport magában foglalja a potenciális vásárlók összejövetelét egy tapasztalt moderátor által vezetett, irányított beszélgetésre. A csoport minden tagja megoszthatja véleményét, kritikáját és egyéb visszajelzéseit azzal kapcsolatban, amit...