Emberi erőforrás menedzser munkaköri leírás és fizetés

Az emberi erőforrás (HR) menedzser felügyeli a szervezet személyzeti funkcióit, beleértve a javadalmazást, juttatásokat, munkavállalói kapcsolatok, HR információs rendszerek, képzés, munkaerő-tervezés, toborzás és foglalkoztatás, valamint az egészségügyi és biztonság.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) szerint a HR-menedzserek foglalkoztatása 2019 és 2029 között 6%-kal fog növekedni, körülbelül olyan gyorsan, mint az összes foglalkozás átlaga.Ahogy új cégek jönnek létre, és a szervezetek bővítik tevékenységüket, HR-menedzserekre van szükségük programjaik felügyeletéhez és adminisztrálásához. A humánerőforrás-menedzsereknek azt is biztosítaniuk kell, hogy a cégek betartsák a változó és összetett foglalkoztatási törvényeket.

HR menedzser állásra jelentkezel? Ismerje meg, mire számíthat a munkaköri leírás, az oktatási és képzési követelmények, valamint a medián fizetés tekintetében.

Emberi erőforrás munkaköri leírás

A humánerőforrás-menedzserek a felső vezetőkkel és az osztályvezetőkkel egyeztetve dolgozzák ki a személyzeti szabályzatot. A HR-menedzserek is bérelnek, képeznek és felügyelnek

humán erőforrás szakemberek és humán erőforrás asszisztensek. Ezenkívül a HR-menedzserek feladata a stratégiai toborzás és az utódlás tervezése, hogy olyan munkaerőt hozzanak létre, amely elég erős ahhoz, hogy megfeleljen a szervezet jövőbeni céljainak.

A HR-menedzserek magáncégekben, non-profit szervezetekben, kormányzati szervekben és oktatási intézményekben dolgoznak.

A kis szervezeteknél alkalmazottak általában generalisták (sok felelősséggel zsonglőrködnek), míg a nagyobb szervezeteknél lévők szakosodhatnak egy adott HR szakterületre, mint például a foglalkoztatás vagy előnyöket.

A humánerőforrás-menedzserek jellemzően teljes munkaidőben dolgoznak az irodákban. A BLS szerint egyes HR-menedzserek heti 40 óránál többet dolgoznak.Ezek a szakemberek azonban még nagy igénybevétel mellett is szeretik, amit csinálnak. A PayScale jelentése szerint 5 HR-vezetőből 4 „nagyon elégedett” a munkájával.

Oktatási és képzési követelmények

A HR vezetőknek erős interperszonális készségekre van szükségük. Gyakran nehéz helyzeteket kell kezelniük a munkahelyen, amelyek megkövetelik az emberekkel való hatékony kommunikáció képességét. Mivel ez a szerep gyakran viták közvetítésével jár, a konfliktusmegoldással kapcsolatos tapasztalat és képzés előnyt jelent. Az egyéb kulcsfontosságú készségek közé tartozik a döntéshozatali készség, vezetői képességek, szervezőkészség és nyilvános beszédkészség.

A HR-menedzserek általában üzleti adminisztrációból vagy HR-menedzsmentből szereztek főiskolai diplomát.

Egyes menedzserek más szakokat is folytatnak a bölcsészettudományban, például pszichológiában, és mesterképzésre specializálódtak.Az alapképzési szinten elfogadható egyéb diplomák közé tartozik a pénzügy, az üzleti menedzsment, az oktatás vagy az információs technológia.

Azok, akik tovább szeretnének lépni a vállalati ranglétrán (vagy Fortune 500-assal keresnek állást vállalat) jellemzően HR menedzsmentre koncentráló MBA vagy HR mesterképzést szerez menedzsment.

HR karrierutak

A HR-es karrier egyik legfontosabb előnye, hogy sokféle lehetőség közül választhat. A HR-menedzserek olyan speciális területeken fejleszthetnek haladó tudást a területen belül, mint a munkaügyi kapcsolatok, a javadalmazás, a juttatások, a vezetésfejlesztés, az alkalmazottak bevonása és a tehetségszerzés. Az Emberi Erőforrás Menedzsment Társaság képzési modulokat kínál sok ilyen speciális területen.

Ami a karrierutakat illeti, a PayScale arról számol be, hogy a HR-menedzserek általában magasabb HR-menedzserekké és HR-igazgatókká válnak. Végül néhányuk a HR alelnöke lesz.

Emberi erőforrás menedzser fizetések

Medián fizetés

A BLS szerint a HR-menedzserek átlagos fizetése 116 720 dollár volt 2019-ben, vagyis óránként 56,11 dollár. A HR-menedzserek legkevesebbet kereső 10%-a kevesebb, mint 68 300 dollárt, a legtöbbet kereső 10%-a pedig több mint 205 720 dollárt keresett.

A legjobban fizető iparágak

Egyes iparágak magasabb béreket fizetnek ezekért a pozíciókért, mint mások. A HR vezetők legjobban fizető iparágai 2019-ben a szakmai, tudományos és műszaki szolgáltatásokhoz, a menedzsmenthez és a gyártáshoz kapcsolódnak.

A legmagasabb fizetésű államok

Azok az államok, ahol a humánerőforrás-menedzserek a legmagasabb medián fizetést kapták 2019-ben: New Jersey, a District of Columbia, New York, Rhode Island és Kalifornia. Kalifornia, New York, Illinois, Texas és Florida államokban volt a legmagasabb a HR-menedzseri állások foglalkoztatási szintje.

Kereset és iskolai végzettség

Mint sok más foglalkozás esetében, az oktatás is növeli a bevételeket. A bizonyítvánnyal vagy mesterfokozattal rendelkező pályázók – különösen a HR-menedzsmentre koncentráló – jelöltek a legjobb munkalehetőségekkel. A PayScale szerint az olyan készségek, mint a teljesítménymenedzsment és a munkavállalói kapcsolatok általában növelik a fizetést.

Tudjon meg többet a HR minősítésről

  • Az Emberi Erőforrás Menedzsment Társaság: Az SHRM két tanúsítványt kínál: az SHRM-CP-t, amely a napi működési feladatokat ellátó HR-szakembereknek szól, és az SHRM-SCP-t, amely a stratégiai szerepet betöltő vezető HR-szakembereknek szól.
  • HR Tanúsító Intézet: A HRCI nyolc minősítést kínál a HR-szakértőknek karrierjük minden szakaszában, a belépő szintű középiskolát végzettektől a vezető szakemberekig.
  • Az Emberi Erőforrások Nemzetközi Közigazgatási Szövetsége: Az IPMA-HR a közszférára összpontosít, és két minősítést kínál, egyet a kezdő és középszintű szakemberek számára (IPMA-CP), egyet pedig a vezető szakemberek számára (IPMA-SCP).

Értékesítési állások főiskolai végzettség nélkül

Míg sok szakmai foglalkozás nagyon specifikus 4 éves végzettséget igényel, sok értékesítési pozícióhoz egyáltalán nincs szükség diplomára. Ennek ellenére számos értékesítési iparág létezik, köztük a gyógyszeripar, amely szinte mindig legalább 4 é...

Olvass tovább

Haditengerészeti munka: Hajószolgálatos (SH)

A hajó szervizei (SH) felelősek az összes fedélzeti kiskereskedelmi és szolgáltatási tevékenység irányításáért és működtetéséért. Ezek közé tartozik a hajó boltja, automaták, videojátékok, fodrászat, kávézók, mosoda és szabóüzletek. Gondoskodnak ...

A légierő állása: AFSC 2W2X1 nukleáris fegyverek specialistája

A katonaság többi ágához hasonlóan a Légierő nukleáris fegyverrendszereket tart fenn. Nukleáris fegyverekkel foglalkozó szakemberei feladata az ilyen fegyverek és felszerelések ellenőrzése, javítása és tárolása. Stabilan és biztonságosan tartják ...