Művészeti kurátor Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A művészeti világban a „kurátor” cím azt a személyt jelöli, aki kiválasztja és gyakran értelmezi a különböző műalkotásokat, legyen az festmény, szobor, kárpit vagy videoművészet. A kurátor a művek kiválasztásán túl gyakran a címkék, a katalógusesszék és a művészeti kiállításokat támogató egyéb tartalmak megírásáért is felelős.

A művészeti kurátorok figyelnek a különféle művészeti formákra, és szenvedélyük a műalkotás olyan módon történő színpadra állítása, érdeklődés a kiállítótér iránt – legyen az kicsi vagy nagy, négy falon belüli, vagy színpadi szabadban.

A művészeti kurátor feladatai és felelősségei

A művészeti kurátor szokásos feladatai és feladatai részeként elláthatja a következők egy részét vagy mindegyikét:

  • Gyűjtemények kezelése műalkotások és a gyűjteményekben lévő tételek rögzítésével és katalogizálásával
  • Kutatási objektumok a dokumentumok azonosításához és hitelesítéséhez
  • Fejleszteni, tervezni és különféle kiállításokat rendezni
  • Írjon beszerzési és kiállítási javaslatokat
  • Tervezze meg műalkotások és tárgyak bemutatását és telepítését
  • Készítsen címkéket és értelmező anyagokat a műalkotásokhoz
  • Tanítsd meg a docenseket és a múzeum egyéb munkatársait a kiállítás bemutatásáról és információiról.
  • Aktív szerepet játszhat a művészeti közösségben azáltal, hogy kutatásokat és információkat publikál folyóiratokban, katalógusokban és könyvekben
  • Friss információkkal rendelkezzen a művészeti piacról, valamint az általuk kezelt gyűjtemények és kiállítások alapos ismerete
  • Oktatási programokat és terveket dolgoznak ki és felügyelnek szervezetük adományozóinak támogatására

Művészeti kurátor fizetése

Szerint a Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018, a művészeti kurátorok éves fizetése:

  • Éves medián fizetés: 53 780 USD
  • Legjobb 10% éves fizetés: Több mint 86 480 USD
  • Alsó 10% éves fizetés: kevesebb, mint 27 190 USD

A múzeumokban, történelmi helyszíneken és hasonló intézményekben alkalmazott kurátorok általában a skála alsó határában keresnek átlagos fizetést, és a szövetségileg kijelölt intézményben, például a Nemzeti Galériában dolgozók éves átlagkeresetet keresnek a felső határon. skála.

Oktatás, képzés és minősítés

A művészeti kurátori pozíció magában foglalja a művészet és a művészeti terület specifikus ismereteit és megértését főiskolai és posztgraduális képzés során.

  • Oktatás: Míg a legtöbb kurátori pozícióhoz művészettörténeti vagy muzeológiai mesterfokozat szükséges, a kisebb galériáknak csak művészetből vagy művészettörténetből lehet alapfokú diplomát szerezni. A nagyobb szervezetek általában művészetből vagy művészettörténetből mester- vagy doktori fokozatot igényelnek. A kurzusnak a művészettörténetre kell összpontosítania, és magában kell foglalnia a művészet és az építészet korszakainak és stílusainak széles skáláját.
  • Tapasztalat: A kurátori pozícióra általában azok jelentkezhetnek, akik legalább három-négy éves múzeumi vagy galériai környezetben szerzett tapasztalattal rendelkeznek. Ez lehet egy segédkurátor, múzeumi technikus, vagy hasonló munkakör.

Művészeti kurátori készségek és kompetenciák

Az iskolai végzettségen és egyéb követelményeken túlmenően a következő készségekkel rendelkező jelöltek sikeresebben teljesíthetnek a munkakörben:

  • Vezetői képességek: A munka megköveteli a múzeumi gyűjtemény felügyeletét és felelősségét.
  • Egy jól képzett szem: A kurátornak képesnek kell lennie arra, hogy a legjobb minőségű válogatást készítse el a múzeumban vagy galériában bemutatandó művészeti és egyéb tárgyakból.
  • Kiállítási ismeretek: Az ezen a területen szerzett jártasság elengedhetetlen a művészeti kiállítások galériákban vagy nyilvános terekben történő megszervezéséhez.
  • Kutatási készségek: A munka megköveteli, hogy művészeket kutasson, és információkat gyűjtsön különféle műalkotásokról.
  • Írói képességek: A kurátor feladata a műalkotásokhoz és egyéb tárgyakhoz tartozó írásos anyagok elkészítése.

A művészeti kurátori pozíciók iránt nagy az igény, és korlátozza a művészettel foglalkozó galériák, múzeumok és egyéb szervezetek száma.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a kurátorok várható állása 2018 és 2028 között 10%-os növekedés, amelyet a múzeumok és más kulturális központok iránti folyamatos és növekvő érdeklődés vezérel művek.

Munkakörnyezet

A szervezet méretétől függően a kurátor dolgozhat egy asztalnál, vagy a padlón töltheti idejét a látogatókkal beszélgetve. A munka magában foglalhat nehéz művészeti tárgyak emelését, létrák vagy állványzatok felmászását, ha részt vesznek a helyreállítási munkákban.

Munkarend

A legtöbb kurátor teljes munkaidőben dolgozik rendes munkaidőben. A nagy szervezetek kurátorai sokat utazhatnak, hogy kutatásokat végezzenek és értékeljék gyűjteményük esetleges kiegészítését.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Nézze meg az álláskeresési forrásokat, mint például az Indeed.com, a Monster.com és a Glassdoor.com az elérhető pozíciókért. Felkeresheti az egyes múzeumok honlapját is, vagy személyesen is felkeresheti őket, és jelentkezhet a meglévő állásajánlatokra.

TALÁLJON MŰVÉSZETI KURÁTOR ÖNKÉNTES LEHETŐSÉGET

Keressen lehetőséget önkéntes munkára olyan online webhelyeken, mint a VolunteerMatch.org. Közvetlenül is felveheti a kapcsolatot különböző múzeumokkal, és felajánlhatja kurátori szolgáltatásait.

HÁLÓZAT

Számos munkalehetőség van az egyetemeken és főiskolákon. Vegyen részt az iskolák által támogatott rendezvényeken, vagy forduljon közvetlenül a múzeumok személyzetéhez, hogy érdeklődjön a lehetséges pozíciókról.

Hasonló munkák összehasonlítása

  • Antropológusok és régészek: $62,410
  • Történészek: 61 140 dollár
  • Könyvtárosok: $59,050

Hol található eladó farönk

Megbízható faforrást találni nehéz lehet. Az eladó rönkök megtalálásához többnyire kapcsolatépítés szükséges a fabeszállítókkal, akár fakitermelő cégek, egyéb fűrészüzemek, faipari szolgáltatók, rekultivációs cégek vagy rönkmentés tevékenységek. ...

Hogyan tegye közzé könyvét az Amazon Kindle Publishing segítségével

Érdekel, hogy könyvet adjon ki az Amazonon, és pénzt keressen az Amazon Kindle kiadással? Mindig izgalmas könyvet kiadni, akár kezdő, akár veterán a kiadói ágazatban. Soha nem volt egyszerűbb könyvet kiadni és pénzt keresni könyvek eladásával, é...

Olvass tovább

Időtakarékos tippek szalagfűrészüzem működtetéséhez

Elhagytad már ezt penge a fűrésztelepen, csak egy kicsit túl sokáig? Mindannyian megtettük. Azt gondoljuk, hogy csak még egy rönköt vághatunk, és akkor megtörténik. A penge merülni kezd és leugrik. Most a penge beszorult a fába, és vagy le kell v...