Művészeti oktatási koordinátor Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A művészeti oktatás koordinátorai oktatási programokat dolgoznak ki és felügyelnek művészeti intézményekben, például művészeti galériákban, művészeti múzeumokban vagy kísérleti művészeti központokban. Ezek a programok támogathatják a kiállításokat, vagy részei lehetnek a közösséget segítő és támogatásokból finanszírozott programoknak. A művészeti oktatás koordinátorait néha múzeumpedagógusoknak is nevezik.

A művészeti oktatás koordinátorának feladatai és felelőssége

A munkakör általában megköveteli az alábbi feladatok elvégzésének képességét:

  • Művészeti intézmények oktatási programjainak kutatása és fejlesztése, ideértve a pályázati forrásból finanszírozott programokat is
  • Kiállítások és rendezvények, valamint oktatási ismeretterjesztő és közösségi programok támogatása minden korosztály számára
  • Az oktatási program önkénteseinek képzése és mentorálása
  • Koordinálja a világítást, javításokat, takarítást és beállítást, önkénteseket és személyzetet az oktatási rendezvényeken
  • Kezelje a látogatók áramlását, valamint a biztonsági szabályokat és szabályzatokat, és gondoskodjon arról, hogy az oktatási programokhoz szükséges kellékek rendelkezésre álljanak
  • Az események és programok naptárának elkészítése és karbantartása
  • Adatok elemzése és gyűjtése az adatbázisok, a statisztikai adatok, a látogatottság és a költségvetés frissítése érdekében

Egy művészeti oktatási koordinátor segít a művészet hozzáférhetővé tételében a látogatók számára, és segít abban, hogy a látogatók jól érezzék magukat, amikor először találkoznak új művészettel és ötletekkel.

Az adminisztratív művészeti oktatási koordinátor a működéséhez kapcsolódó konkrét területekre koncentrál különböző programokat, beleértve a tevékenységek és események népszerűsítését, ütemezését és a különböző galériák karbantartását terek.

Művészeti oktatási koordinátor fizetése

A művészeti oktatási koordinátor fizetése helytől, tapasztalattól és munkáltatótól függően változhat.

  • Éves medián fizetés: $35,390
  • Legfelső 10% éves fizetés: $49,000
  • Alsó 10% éves fizetés: $27,000

Forrás: PayScale, 2019.

Oktatás, képzés és minősítés

A művészeti oktatási koordinátornak való felvételhez szükséges képesítések attól függően változnak, hogy milyen munkáltatónál dolgozik. A legjobb múzeumok pozíciói versenyképesek lehetnek, és előnyben részesíthetők a magasabb végzettséggel és tapasztalattal rendelkező jelöltek.

  • Oktatás: A művészeti oktatás koordinátoraként való alkalmazáshoz általában alapképzés szükséges, valamint művészeti, kommunikációs, oktatási és marketing tanfolyamok.
  • Tapasztalat: Előfordulhat, hogy a jelentkezőknek részmunkaidőben gyakornokként vagy önkéntesként kell dolgozniuk egy művészeti intézményben, hogy piacképes tapasztalatot szerezzenek.

Művészeti oktatás koordinátori készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a szerepkörben, általában a következő készségekre lesz szüksége:

  • Interperszonális készségek: A látogatókhoz való barátságos és elfogadó hozzáállás rendkívül fontos, mint irányadó és kulcsfontosságú a látogatók megismertetése az interaktív műalkotásokkal és pozitív élmény biztosítása ez a munka.
  • Szervezeti képességek: A művészeti oktatás koordinátorainak képesnek kell lenniük egyszerre több esemény többfeladatos kezelésére és logisztikai koordinálására.
  • Kommunikációs képességek: A munka fontos része a művészetről való írás és beszéd oktatási rendezvényeken, valamint ezek népszerűsítése.

A művészeti oktatás koordinátorainak sok állása múzeumban van. Szerint a Az Egyesült Államok Munkaügyi és Statisztikai Hivatala (BLS) szerint a múzeumi alkalmazottak általános foglalkoztatása az előrejelzések szerint 2026-ig 14 százalékkal nő, ami gyorsabb, mint az összes foglalkozás 7 százalékos átlaga. A BLS nem tesz közzé konkrét statisztikákat a művészeti oktatás koordinátori állásairól.

Munkakörnyezet

A művészeti oktatás koordinátorai általában művészeti intézményekben dolgoznak, például művészeti galériákban, művészeti múzeumokban vagy kísérleti művészeti központokban. A munkakör irodai munkával és az intézményben zajló rendezvények aktív lebonyolításával jár, ami magában foglalhatja a hosszú távú talpon létet is.

Munkarend

A művészeti oktatási koordinátorok rész- vagy teljes munkaidőben dolgozhatnak, és rendszerint annak az intézménynek az ütemtervét követik, amelyben dolgoznak. Némi esti és hétvégi munka szükséges.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek a művészeti oktatási koordinátorrá válás iránt, fontolóra vehetik néhány kapcsolódó karriert is, amelyek itt szerepelnek a medián fizetésükkel együtt:

  • Múzeum kurátor: $49,385
  • Múzeumi technikus: $41,316
  • Művészeti vezető: $64,349

Hogyan szerezz munkát

Szerezzen gyakorlatot

A múzeumban vagy galériában végzett gyakorlat segít abban, hogy megszerezze azokat a tapasztalatokat, amelyekre művészeti oktatási koordinátorként kell felvenni. Az Internships.com rendszeresen frissül újdonságokkal múzeumi és galériai gyakorlatok.

Önkéntes

Ha nem kap gyakorlati helyet, álláskeresés közben mindig jelentkezhet önkéntesként. A legtöbb múzeum kínál önkéntes lehetőségek.

Alkalmaz

Keressen állásajánlatokat a művészeti oktatás koordinátori pozícióihoz olyan oldalakon, mint a SimplyHired és Valóban. Tartsa szemmel az esetleges új állásokat is, amelyekben gyakornok vagy önkéntes munkát végez, mivel már a küszöbön áll.

Katonai egészségügyi PULHES minősítési rendszer

Annak megállapítására, hogy toborzott-e szolgáltatásra jogosult, a katonaság egy sor egészségügyi alkalmassági ellenőrzést igényel. Ezeket az orvosi ellenőrzéseket az úgynevezett PULHES-tényezővel osztályozzák, amely a következők rövidítése: P — ...

Olvass tovább

Mit csinál egy állatorvos?

Állatorvosok az állatok egészségügyi szükségleteit szolgálják ki, beleértve kis állatok, állatállomány, madárállatkerti és laboratóriumi állatok. Az általánosan "állatorvosoknak" nevezett kisállat-állatorvosok munkájuk nagy részét magánklinikai kö...

Olvass tovább

Divatjog: áttekintés és jogszabályok

A divatjog, más néven ruházati jog, egy feltörekvő jogi szakterület, amely felöleli a ruhadarabok életével kapcsolatos kérdéseket a fogantatástól a márkavédelemig. A divatjog ügyfelei között szerepelnek tervezők, divatházak, forgalmazók, gyártók,...