Repülőtéri menedzser munkaköri leírás: fizetés, készségek és egyebek

A repülőterek vezetői a repülőterek döntéshozói és döntéshozói. Alkotnak munkahelyek és felügyeli az egyes repülőtéri részlegek irányítását. A munka sokrétű és létfontosságú a repülésbiztonság szempontjából. A kereskedelmi légitársaságokat kiszolgáló nagy repülőtereken több részleget is felügyelni kell menedzserekre, de kisebbekre a repülőtereknek szükségük lehet arra, hogy a repülőterek vezetőinek gyakorlatiasabbak legyenek az olyan területeken, mint a pénzügy, a biztonság, a karbantartás és több.

A repülőterek gyakran az egyik legnagyobb munkaadó a helyi területen. A nagy repülőtereken, például a New York-i JFK-n, akár 30 000 embert is foglalkoztathatnak. A kis repülőterek csak egy repülőtér-vezetőt és néhány vonalvezetőt alkalmazhatnak. Ettől függetlenül valakinek irányítania kell a napi műveleteket és meg kell terveznie a jövőt, és ez a feladat a repülőtér vezetőjére hárul.

A repülőtér vezetőjének feladatai és felelőssége

Ez a munka általában megköveteli a következő munka elvégzésének képességét:

  • Tartsa be az FAA előírásait és egyéb irányelveit.
  • Felügyelje a vezetőket és a személyzetet.
  • Tervezze meg a költségvetést.
  • Alkalmazkodni kell a külső tényezőkhöz, például az időjáráshoz.
  • Munkavégzés a közösség vezetőivel.
  • Vezessen pontos nyilvántartást.
  • Felügyeli a repülőtéri berendezések karbantartását és javítását.

A repülőtér vezetőit gyakran az a város alkalmazza, ahol a repülőtér található, és ők felelősek minden repülőtéri műveletért. A repülőtér vezetője felügyeli az összes többi alkalmazottat és osztályt, és irányítja a napi műveleteket, valamint a repülőtér jövőbeli tervezését. Sok különböző kérdéssel foglalkozhatnak, de elsősorban a repülőtér biztonságáért, a szabályozásért és a költségvetés tervezéséért felelősek.

Előfordulhat, hogy a repülőterek vezetőinek foglalkozniuk kell zajpanaszokkal, kibocsátási tesztekkel és a repülőtéri berendezések kezelésével. Szorosan együttműködnek a Szövetségi Légiközlekedési Hatósággal (FAA) és más iparági csoportokkal a légiforgalmi eljárások kezelésében és fejlesztésében, valamint a telepítésben. léginavigáció felszerelések, a biztonsági kockázatok mérséklése és a repülőtér költségvetésének kezelése. Szorosan együtt kell működniük számos emberrel, köztük az FAA-val, a Nemzeti Közlekedésbiztonsági Testülettel.NTSB), légitársaság vezetése, légiforgalmi irányítók, tűzoltók, biztonsági személyzet vonalvezetői és karbantartó személyzet, adminisztratív személyzet, élelmiszeripari személyzet és néha kiskereskedelmi vezetők.

A repülõterek vezetõi általában a városi, állami és szövetségi tisztviselõkkel együtt dolgoznak, hogy repülõtereiket biztonságossá és hatékonysá tegyék, miközben betartják a szabályokat és elõírásokat. Időnként azért lobbiznak, hogy fontos változtatásokat hajtsanak végre, és együttműködnek a törvényhozó tisztviselőkkel a légi közlekedés előmozdítása érdekében.

Repülőtér vezetői fizetés

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala nem követi nyomon kifejezetten a repülőtér-vezetők fizetését, de az adminisztratív szolgálati vezetők éves fizetésének mediánja 96 180 dollár volt, amint azt 2018-ban közölték.Az AVJobs.com nyomon követi a webhelyén közzétett, repüléssel kapcsolatos munkák fizetését, beleértve a vezetői állásokat is. Az ország legnagyobb vagy legkisebb repülőterein elfoglalt pozíciók többet vagy kevesebbet fizethetnek, mint a lista legmagasabb és legalacsonyabb számai:

  • Átlagos éves fizetés: 100 052 USD (48,10 USD/óra)
  • Legmagasabb éves fizetés: 109 778 USD (52,78 USD/óra)
  • A legalacsonyabb éves fizetés: 90 327 USD (43,43 USD/óra)

Oktatás, képzés és minősítés

A repülőtér-menedzserként munkát keresőknek legalább alapképzéssel kell rendelkezniük. Az emelt szintű végzettséggel rendelkezők versenyképesebbek lesznek.

  • Oktatás: Nem szükséges pilótának lenni egy repülőtér vezetéséhez, de a legversenyképesebb jelöltek repülést vagy légiközlekedés-menedzsmentet tanultak. Az erős üzleti háttér is hasznos, így az általános üzleti vagy vezetői végzettség előnyös.
  • Tapasztalat: A nagyobb kereskedelmi repülőterek elvárják a vezetőktől, hogy több éves tapasztalattal rendelkezzenek a repülőtér irányításában osztályvezetőként, mielőtt készen állnak egy egész repülőtér irányítására. Egy kisebb repülőtér irányítása kevesebb tapasztalatot igényel, de jelentős időre van szükség ilyen környezetben.

Repülőtér vezetői készségek és kompetenciák

Ezen a területen fontosak a jó üzleti ismeretek, valamint a légi közlekedés és a légiközlekedési szabályok ismerete, de a jó repülőtér-vezetőnek tágabb puha készségekre is szüksége van.

  • Többfeladatos: A karbantartástól az ütemezésen át az ügyfélszolgálaton át a biztonságig és egyebekig sok minden történik a repülőtereken. A hatékony repülőtér-menedzsereknek folyamatosan naprakészen kell maradniuk a több osztályon belüli problémákkal.
  • Vezetői képességek: Egy jól működő repülőtérhez erős osztályvezetőkből és más személyzeti tagokból álló csapatra van szükség. A repülőtér vezetőjének hatékony vezetőjének kell lennie ennek a csapatnak, hogy a legtöbbet hozza ki belőlük.
  • Nyomás alatt hatékony: Mindegy, hogy a repülőterek kicsik, magántulajdonban vannak, vagy nagy kereskedelmi légitársaságokat szolgálnak ki, ők foglalkoznak a biztonsággal és védelemmel kapcsolatos problémákkal minden nap, és a kiszámíthatatlan időjárás pusztítást okozhat menetrendek. Ennek kezelésére a repülőtér vezetőinek nyugodt vezetést kell nyújtaniuk a válság idején.
  • Kommunikációs képességek: Amellett, hogy meghallgatják és útmutatást adnak az osztályvezetőknek és más személyzet tagjainak, a repülőtér vezetőinek ezt is meg kell tenniük hatékonyan kommunikáljon a külső ügynökségek képviselőivel, mint például az FAA, és a környező területek vezetőivel közösségek.

A légiközlekedési dolgozók munkalehetőségei a 2026-ig tartó évtizedben várhatóan mintegy 7%-kal nőnek. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala. Az Avjobs.com előrejelzése szerint a kisebb kereskedelmi légitársaságok és az online kiskereskedők szállítási igényeinek növekedése elfoglalja a repülőtereket, ami állandó igényt jelent a repülőtér-menedzsmentre.

Munkakörnyezet

Még a kis repülőterek is sok helyet foglalnak el, a részlegvezetők sok hektáron oszlanak el. A repülőtér vezetőinek általában a fő terminálban van irodájuk, de sok időt töltenek a repülőtér más részein is, attól függően, hogy mennyire ügyesek. Az is gyakori, hogy a repülőterek vezetői aktívak a közösségeikben, így előfordulhat, hogy a környező településeken töltenek el egy kis időt a repülőtereik által kiszolgált közösségek vezetőivel együttműködve.

Munkarend

A repülőtér vezetői általában normál munkaidőben dolgoznak, de előfordulhat, hogy rendelkezésre kell állniuk ahhoz, hogy reagáljanak vészhelyzetekre, vagy amikor az időjárás vagy más tényezők befolyásolják a repülési menetrendet.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Avjobs listákat biztosít a légiközlekedéssel kapcsolatos állásokról. Az egyes repülőterek is felsorolják a nyitásokat.

ÖNÉLETRAJZ

Alakítsa ki önéletrajzát kifejezetten a menedzsment számára.

INTERJÚ

Készüljön fel a vezetőjelölteknél gyakran feltett kérdésekre.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek a repülőtér irányítása iránt, fontolóra vehetik az alábbi karrierlehetőségek egyikét is, az éves medián fizetéssel:

  • Legfelsőbb vezető: $104,980
  • Menedzsment elemző/tanácsadó: $83,610
  • Ingatlan-kezelő: $58,340

Forrás:Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

A 8 legjobb kerékpártároló

Szerkesztőink önállóan kutatják, tesztelik és ajánlják a legjobb termékeket; többet megtudhat rólunk felülvizsgálati folyamat itt. Jutalékot kaphatunk a választott linkeken keresztül történő vásárlások után. A kerékpárral közlekedők mindenhol tá...

Olvass tovább

Eladás több terméklistával az eBay-en

A kereslet és a kínálat elsajátítása nehézkes lehet, de az eBay-en a kereslet és kínálat egyik szabályát gyakran elfelejtik – a több adatlap lefelé vezeti az árakat. Az eBay megtévesztő a hagyományos kiskereskedelemhez képest, mivel az egész pia...

Az, hogy hogyan hagyja fel a munkáját, valóban számít a jövője szempontjából

Hacsak nem 16 éves, és az első munkahelyén dolgozik, volt már olyan tapasztalata, hogy karrierje során egy bizonyos ponton felmondott a munkahelyén. És kétségtelenül felmond a jelenlegi állásoddal (kivéve, ha kirúgnak vagy elbocsátanak). Míg több...