Állati csontkovács Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Az állati csontkovácsok az állatok neurológiai és mozgásszervi rendszerének kezelésére specializálódtak ízületeik és csigolyáik módosítása a fájdalom enyhítése, az egyensúly helyreállítása és a javulás érdekében teljesítmény. A betegek lehetnek házi kedvencek, állatkerti állatok, haszonállatok és versenylovak.

A kiropraktikai kezelést csontkovács minősítéssel rendelkező állatorvos vagy állatorvossal dolgozó csontkovács végezheti.

Az állati csontkovácsok számos okból kezelik a betegeket, többek között:

  • Fiatal kisállat kiindulási értékelése, hogy lehetővé tegye neurológiai rendszerének megfelelő fejlődését
  • A gerinc görbülete vagy görbülete
  • A műtét, fogtisztítás vagy egyéb eljárások miatti érzéstelenítés vagy szedáció utáni felépülés
  • Sportoló állatok ellenőrzése az optimális teljesítmény biztosítása és a sérülések kevésbé való kitettsége érdekében
  • Hátfájás, beleértve a porckorongsérv gyanúját
  • Ízületi gyulladás, általános gyengeség, koordináció hiánya és szervi működési zavarok, amelyek az idősebb állatokra jellemzőek

Az állatok csontkovácsának feladatai és felelősségei

A betegellátás magában foglalja:

  • Az állat részletes kórtörténetének megismerése érdekében a tulajdonossal konzultálva végezzen értékelést
  • Röntgenfelvételek vagy előzetes írásos feljegyzések áttekintése, amelyeket az állat törzsvendége biztosított állatorvos
  • Az állat megfigyelése nyugalomban és mozgásban is, hogy megállapítsa, milyen módosításokra lehet szükség
  • A gerinc és más olyan területek tapintása, amelyek fájdalmat vagy kényelmetlenséget okoznak
  • A szükséges beállítások elvégzése

A kezelés után a csontkovácsok tanácsot adhatnak a tulajdonosoknak olyan terápiás gyakorlatokról, amelyek segíthetnek állatuk egészségének megőrzésében. Egy átfogó kezelési terv részeként rutin utánkövető látogatásokra lehet szükség.

Állati csontkovács fizetése

A kereset konkrét szintje függhet attól, hogy a szakember hány ügyfeleket tud vonzani, az óradíjtól a gyakorló tud parancsolni, több éves tapasztalattal rendelkezik ezen a területen, és a földrajzi területet, ahol a gyakorlatban van található. A legtöbb állatkiropraktőr munkamenetenkénti díjat számít fel.

Állatorvosok és a humán csontkovácsok kiegészítő bevételi forrásként használhatják állatkiropraktikai munkájukat, ami növeli a meglehetősen jelentős összeget. fizetések már kapcsolódott azokhoz a szakmákhoz.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017, nem ad külön osztályozást az állati csontkovácsok számára, de tartalmaz egyet az állatorvosok és a csontkovácsok számára.

Állatorvosok szerzett a következő:

  • Éves medián fizetés: 90 420 USD (43,47 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: 159 320 USD (76,60 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 53 980 USD (25,95 USD/óra)

csontkovácsok szerzett a következő:

  • Éves medián fizetés: 68 640 USD (33,00 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: 144 730 USD (69,58 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 34 550 USD (16,61 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Oktatás, képzés és minősítés

Az Amerikai Állatorvosi Kiropraktikai Szövetség Amerikai Kiropraktikai Tanúsítási Bizottsága (ACCC)AVCA) az állatkiropraktikusok legjelentősebb tanúsító csoportja Észak-Amerikában. A jelentkezőknek Kiropraktika (DC) vagy Doctor of Veterinary Medicine (DVM) fokozattal kell rendelkezniük, átfogó írásbeli vizsgát kell tenniük, és intenzív gyakorlati vizsgát kell tenniük.

Az AVCA-tanúsítási státusz elérése után három évig érvényes. A képesítési státusz megőrzéséhez a gyakorló szakembernek legalább 30 óra jóváhagyott továbbképzési kreditórát kell teljesítenie egy hároméves időszak alatt.

Nagyon erős állatanatómiai és -fiziológiai ismeretek szükségesek ahhoz, hogy sikeresek legyünk ezen a pályán. Számos ajánlott posztgraduális állatkiropraktika program szerepel az AVCA honlapján.

Állati csontkovács készségek és kompetenciák

Az állati csontkovács munkakör betöltéséhez szükséges ismeretek a következők:

  • Magas fokú kézügyesség: A gyengéd, sima mozdulatok és a nyugodt viselkedés megnyugtatja az ideges állatokat, amelyek esetleg fájdalmat éreznek, és biztosítják, hogy ne érezzék további kellemetlenségeket.
  • Az állatok szeretete: A kedvesség az ideges állatot is segít megnyugtatni.
  • Az állatok viselkedésének ismerete: Megértés állati viselkedés segíthet a betegség vagy betegség hatékony diagnosztizálásában és kezelésében.
  • A biztonságos kezelési technikák ismerete:Az állatok biztonságos kezelése biztosíthatja, hogy Ön és az állat ne szenvedjen szükségtelen sérülést.
  • Döntéshozó és problémamegoldó képesség: Nehéz döntések meghozatalát teheti szükségessé annak ismerete, hogyan kell kezelni és megelőzni a betegségeket és betegségeket, vagy mikor kell abbahagyni.
  • A részletekre koncentrálva: A betegeken végzett munkáról és kezelésük eredményeiről szóló pontos nyilvántartások vezetése segítséget jelenthet bármely jövőbeni kezelésben, beleértve más állatok kezelését is.

További hasznos kompetenciák:

  • Türelem: Az állat ideges és fájdalmas lehet. Ezért fontos, hogy az állatnak legyen ideje alkalmazkodni a furcsa környezethez.
  • Fókusz: Az állat szoros megfigyelése a vizsgálat során segíthet a diagnózis felállításában és a megfelelő kezelésben.
  • Analitikus gondolkodás: Néha a betegségek nem nyilvánvalóak, és a kiváltó ok meghatározásához a tulajdonos megfelelő kérdéseket kell feltennie.
  • Empátia: Az ideges állat, akinek fájdalmai vannak, nyugodt maradhat, ha megértéssel és vigasztalással kezelik.

Az állatkiropraktika egy ideje népszerű a lóiparban, különösen a bemutató- és teljesítménylovak esetében. Az AVCA jelentése szerint a tanúsítási program 1989-es hivatalos létrehozása óta több mint 1100 szakember kapott ezen a területen minősítést. Az elmúlt évtizedben ez a terület bővült az állatkiropraktikai szolgáltatások iránti megnövekedett lakossági kereslet miatt. A jelentős tapasztalattal, minősítéssel és végzettséggel rendelkezők továbbra is a legjobb álláslehetőségeket élvezhetik ezen a területen.

Míg az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala nem osztályozza külön az állati csontkovácsokat, a csontkovácsokról és az állatorvosokról ad tájékoztatást. 2016-tól 2026-ig a foglalkoztatása csontkovácsok várhatóan 12 százalékkal nő, és a állatorvosok, a foglalkoztatás várhatóan 19 százalékkal nő.

Munkakörnyezet

Az állatkiropraktőrök működhetnek állatorvosi létesítményen vagy mobil klinikán kívül is, amely felkeresi az ügyfeleket, ahol élnek. Az állatkiropraktőr szakterülettől függően dolgozhat állatkertekben, versenypályákon, farmokon, állatkórházakban vagy oktatási intézményekben.

Munkarend

A munkaidő a szakterülettől és a munkavégzés helyétől függően változik. A magánpraxisban tevékenykedő állatkiropraktőrök saját maguk határozzák meg az órákat, amelyek valószínűleg hasonlóak más magánorvosok óráihoz. Az oktatási intézményekben vagy állatkertekben dolgozók azonban általában a munkáltatójuk által meghatározott munkaidőben dolgoznak.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Nézd meg az olyan forrásokat, mint pl iHireVeterinary, Indeed.com és Glassdoor.com, a legfrissebb álláshirdetésekért. Ezek az oldalak tippeket is adnak az önéletrajz és a kísérőlevél írásához, valamint útmutatást adnak az interjúra való felkészüléshez és annak elsajátításához.

CSATLAKOZZ EGY SZERVEZETBE

Legyen tagja egy szervezetnek, és találkozzon másokkal az iparágban, hogy érdeklődjön a lehetséges foglalkoztatásról. Az Amerikai Állatorvosi Kiropraktikus Szövetség (AVCA) felsorolja az állatorvosi kiropraktikusok területén állásokat; amíg a Amerikai Állatorvosi Szövetség (AVMA) képzési, önkéntességi és hálózatépítési lehetőségeket kínál tagjainak. Opciók az állatok számára amerikai álláshirdetéseket is biztosít.

Hasonló munkák összehasonlítása

Az állatokkal vagy az oszteológiával foglalkozó embereknek érdemes a következő pályákat megfontolniuk. Íme a hasonló munkák listája az éves medián fizetéssel együtt:

  • Állatorvos: $90,420
  • Csontkovács: $68,640
  • Állatorvos technológus vagy technikus: 33 400 dollár évente

Hogyan szerezzünk USDA biotanúsítványt

Gazdálkodóként, kiskereskedőként vagy más vállalkozásként, nyer USDA bio minősítés státusz egy hozzáértő és etikus üzleti lépés. Azonban nem elég egyszerűen azt állítani, hogy "bio". Győződjön meg arról, hogy terméke rendelkezik az USDA Organic p...

Olvass tovább

A legnagyobb dél-afrikai kiskereskedők

A dél-afrikai kiskereskedők közül a kiskereskedelmi élelmiszer- és szupermarketek jelentik a legnagyobb kiskereskedelmi növekedési potenciállal rendelkező rést. Az Euromonitor szerint a kiskereskedelmi áruházláncok népszerűsége tovább növekszik a...

Olvass tovább

Víztelenítési technikák építési projektekhez

A víztelenítés és az építési víztelenítés kifejezések a talajvíz vagy a felszíni vizek építkezésről történő eltávolításának leírására szolgálnak. A víztelenítés általában szivattyúzással vagy párologtatással történik. Általában a lábazat feltárás...