Operations Research elemző Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Egy műveleti kutató elemző használja matematikai szakértelem és elemzési módszerek, amelyek segítik a vállalkozásokat és szervezeteket a problémák megoldásában és a döntések meghozatalában. Különböző tudományterületeken ismeretekkel rendelkező emberekből álló csapatokban dolgoznak összetett problémák megoldásán. Az operatív kutatás elemzői tanácsot adnak a vezetőknek az erőforrások elosztásával, a termelés ütemezésével és az árak meghatározásával kapcsolatban.

Feladatok és felelősségek

Az operációkutatási elemzőknek képesnek kell lenniük a következő feladatok ellátására:

  • Kutatást végezzen bizonyos tématerületeken a projektcsapatok munkájának támogatása érdekében
  • Határozza meg az üzleti problémákat egy szervezeten belül, és statisztikai elemzést, szimulációkat, prediktív modellezést vagy más módszereket használjon ezek elemzésére és gyakorlati megoldások kidolgozására
  • Gyűjtsön információkat a szervezet tagjaitól, beleértve a dolgozókat és a vezetőséget is, akik információkkal szolgálhatnak a problémákról és a lehetséges megoldásokról
  • Kutatással találja meg a lehetséges megoldásokat
  • Stratégiák ajánlása a vezetésnek és más döntéshozóknak
  • Kövesse nyomon és elemezze a legfontosabb mutatókat, és készítsen jelentést róluk
  • Értékelje a döntések hatékonyságát
  • Segítségnyújtás projektek tervezésében, beleértve az ütemezést és a költségvetést
  • Írjon jelentéseket és feljegyzéseket a megállapítások magyarázatához és ajánlások megfogalmazásához

Az operációkutató elemző a szervezet döntéshozó csapatának elengedhetetlen része. E feladatok elvégzésével hozzájárulnak az entitás sikeréhez.

Operations Research elemző fizetése

Az operatív kutatással foglalkozó elemzők fizetése tapasztalataiktól és az iparágtól függően változik, amelyben dolgoznak. A szövetségi kormánynál dolgozók átlagos éves fizetése 113 920 dollár, míg a feldolgozóiparban dolgozók 92 170 dollárt keresnek. A pénzügyi és biztosítási ágazatban dolgozó operatív kutatási elemzők 82 340 dollárt keresnek.

  • Éves medián fizetés: $83,390
  • Legfelső 10% éves fizetés: $136,250
  • Alsó 10% éves fizetés: $46,810

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

Ahhoz, hogy operációkutatási elemzővé válhasson, legalább alapképzésre van szükség, de a legtöbb munkaadó szívesebben alkalmaz olyan jelölteket, akik mesterfokozattal rendelkeznek.

Főiskola vagy posztgraduális iskola: Ahhoz, hogy valaki operatív kutató elemző legyen, diploma szükséges matematika, mérnöki, Számítástechnika, vagy fizika. Míg ezeken a szakokon alapképzéssel is lehet belépő szintű állást szerezni, a legtöbb munkaadó szívesebben alkalmaz mesterdiplomával rendelkező jelölteket. Tanulmányozni kell a statisztikát, a számítást és a lineáris algebrát, hogy felkészüljünk e foglalkozás technikai vonatkozásaira. Szintén szedni politológia, mérnöki és közgazdaságtan osztályok előnyt jelentenek ennek a foglalkozásnak az interdiszciplináris jellege miatt.

Katonai kiképzés: Katonai tapasztalat bizonyos pozícióknál hasznos.

Folyamatos oktatás: A diploma megszerzése után feltétlenül lépést kell tartani a technológiai fejlődéssel, az új szoftverekkel és a továbbfejlesztett elemzési módszerekkel.

Operations Research elemzői készségek és kompetenciák

A kiváló matematikai és elemzői képességek mellett az operatív kutató elemzőnek a következő képességekre is szüksége van:

  • Problémamegoldó készségek: Alapvető fontosságú, hogy a problémákat mások által szolgáltatott információk alapján felismerjük.
  • Kritikus gondolkodás: Az operatív kutatás elemzőinek képesnek kell lenniük megoldások kidolgozására, különféle eszközökkel kell elemezniük azokat, és kiválasztani azt, amelyikről úgy ítélik meg, hogy a legjobban működik.
  • Interperszonális és kommunikációs készségek: Ezek a készségek lehetővé teszik számukra, hogy olyan csapatok tagjaként működjenek, amelyekben vezetők és más döntéshozók is vannak.
  • Írási készségek: Ehhez a munkához jelentések és feljegyzések összeállítása szükséges a javasolt stratégiák magyarázatához és az eredményekről szóló jelentéshez.

A munkahelyi kilátások mert ez a terület kiváló. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala 2016 és 2026 között 27%-os munkahely-növekedést jósol. Ez sokkal gyorsabb növekedési ütem, mint az összes foglalkozás átlaga ugyanabban az időszakban.

Munkakörnyezet

Az operációkutató elemzők sok időt töltenek egy irodában, így ha úgy tetszik szabadban dolgozni, ez nem biztos, hogy a legjobban illeszkedik. Utazásra lehet szükség a más városokban található ügyfelekkel és cégvezetőkkel való találkozáshoz. Egyes műveletekkel foglalkozó elemzők úgy gyűjtenek adatokat és figyelik a munkafolyamatokat, hogy időt töltenek a terepen.

Munkarend

Az ebben a foglalkozásban dolgozók általában legalább teljes munkaidőben (heti 40 órát) dolgoznak, de a legtöbben hosszabb ideig dolgoznak a határidők betartása érdekében.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azoknak az embereknek, akik érdeklődnek az operatív elemzővé válás iránt, a következő területeket is figyelembe kell venniük, amelyekhez kapcsolódó felelősségi körök tartoznak, és hasonló készségeket igényelnek:

  • Menedzsment elemzők: $83,610
  • Piackutató elemzők: $63,120
  • Közgazdászok: $104,340

A barátnője extrém hosszúságra megy, hogy meglepje barátját a születésnapján

Beszéljen arról, hogy mindent megtesz, hogy meglepje barátját a születésnapján! @Tori Johnston mindent megtett, hogy meglepje az övét, és sikerült!Tori azzal kezdi, hogy elmagyarázza, hogy neki és barátjának, Coopernek van egy távkapcsolat. Alabam...

Egy nőt felvesznek a Facebook-csoportba, amely azt kérdezi, hogy a lányok ugyanazzal a sráccal randevúznak-e

Hozzáadtak valaha egy helyihez? Ugyanazzal a sráccal randevúzunk? Facebook csoport? Alapján @alliebluck ha van ilyen a körzetében, akkor hozzá szeretne adni.Allie videója rövid, és a lány nevetésével kezdődik (és folytatódik). Mintha olyan hevesen...

A férj reakciója arra, hogy a feleség apának hívja, nem az, amire számított

Ön rajongója háziállatok nevei? Neked és a párodnak van valami különleges neved, ami miatt mindketten közelebb érzed magad? Nos, készülj fel egy vidám tréfára, ami nem egészen úgy sikerült, ahogy várták. Ebben a klipben Janie from @daveandjanie m...