Környezettudós Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A környezettudósok azonosítják a környezetet vagy a Föld lakóinak egészségét fenyegető veszélyeket, például a szennyezést. Segítenek a környezet védelmét szolgáló megoldások kidolgozásában is azáltal, hogy ezeket a veszélyeket megszüntetik, vagy legalábbis csökkentik káros hatásukat.

A környezettudós feladatai és felelősségei

A munkakör általában megköveteli az alábbi feladatok elvégzésének képességét:

  • Határozza meg az adatgyűjtési módszereket, majd gyűjtsön és elemezzen mintákat talajból, vízből, levegőből és egyéb anyagokból
  • Végezzen terepmunkát a talaj, az üledék, a talajvíz és más közegek szennyezettségének természetének és mértékének vizsgálatára
  • Terveket dolgozzon ki a környezeti problémák megelőzésére, ellenőrzésére vagy megoldására
  • Végezzen programkutatást, tervezést és fejlesztést, engedélyezést, megfelelőség-ellenőrzést, ellenőrzéseket/végrehajtást és műszaki támogatási szolgáltatások a levegővel, vízzel, hulladékkal, szövetségi létesítményekkel, korrekciós intézkedésekkel, bányászattal, biológiával és egyéb környezetvédelemmel kapcsolatban programokat
  • Írjon jelentéseket, amelyek bemutatják a kutatási eredményeket és útmutatást az érdekelt feleknek
  • Adjon útmutatást a nyilvánosságnak, a kormányzati szervezeteknek és a vállalkozásoknak a környezeti és egészségügyi veszélyek mérsékléséhez

A környezettudósok széles kategóriájában különböző típusú szakemberek léteznek, beleértve az éghajlatváltozással foglalkozó elemzőket, környezetvédelmi egészségügyi és biztonsági szakemberek, környezet-helyreállítási tervezők, ipari ökológusok és környezetvédők vegyészek. A pontos feladatok a szakterülettől függően változnak.

Környezettudós fizetés

A környezettudós fizetése helytől, tapasztalattól és munkáltatótól függően változhat.

  • Éves medián fizetés: $69,400
  • Legfelső 10% éves fizetés: $122,510
  • Alsó 10% éves fizetés: $41,580

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Oktatási követelmények és képesítések

  • Oktatás: Környezettudományi alapképzéssel kezdő szintű állást kell szereznie. Alternatív megoldásként karrierjét biológia, mérnöki, kémia vagy fizika egyetemi diplomával is kezdheti. Ezen a területen általában mesterképzés szükséges.
  • Tanúsítványok: Előfordulhat, hogy a veszélyes hulladék eltávolításával foglalkozó környezettudósoknak rendelkezniük kell az Egyesült Államok Munkahelyi Biztonsági és Egészségügyi Hivatala HAZWOPER (Veszélyes hulladékkal kapcsolatos műveletek és vészhelyzeti intézkedések) Tanúsítvány. Más szakember tanúsítványok önkéntesek, és szakterületenként változnak. Segíthetnek növelni a karrierépítés lehetőségeket. Ide tartozik a CPESC (Certified Professional in Erosion and Sediment Control) és Minősített vizes élőhely-határozó.

Környezettudós készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy környezettudósként dolgozhasson, az iskolában elsajátított technikai készségeken kívül bizonyos puha készségekre lesz szüksége:

  • Kommunikációs képességek: Kiváló verbális kommunikáció, hallgat, és az íráskészség lehetővé teszi, hogy megossza kutatási eredményeit kollégáival.
  • Kritikus gondolkodási képességek: A problémák megoldásához mérlegelni kell a lehetséges megoldások előnyeit.
  • Elemzési készségek: Elemeznie kell kutatási eredményeit, és meg kell tudnia érteni a kollégák eredményeit.
  • Önfegyelem: Gyakran kell önállóan dolgoznia, amihez nagyon koncentráltnak és motiváltnak kell lennie.

A Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala a foglalkoztatás 11 százalékos növekedésére számít 2026-ig, ami gyorsabb, mint az összes foglalkozás 7 százalékos átlaga.

Munkakörnyezet

A környezettudósok irodákban és laboratóriumokban dolgoznak. Vannak, akik terepmunkát végeznek szabadban, és néhányuknak utazniuk kell, hogy találkozzanak ügyfelekkel vagy bemutassák kutatási eredményeiket.

Munkarend

Ezen a területen az állások általában teljes munkaidősek, de gyakran magukban foglalják a heti 40 óránál többet is.

A következő kvíz kitöltésével megtudhatja, hogy rendelkezik-e a munka elvégzéséhez szükséges tudással: Legyen Ön környezettudós?

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek a környezettudósok iránt, fontolóra vehetik az alábbi állásokat is, amelyek a medián fizetésükkel együtt szerepelnek.

  • Természetvédelmi tudósok és erdészek: $60,970
  • Környezetvédelmi mérnök: $86,800
  • Környezetvédelmi technikus: $45,490
  • Munkavédelmi szakember: $67,720

Hogyan javíthatja életét egy hozzáállás

Meghan Duthu (Unsplash)Különböző típusú attitűdökÚgy tűnik, egyesek hozzáállással születtek. Nem azokra a gyerekekre gondolok, akik szájt adnak neked, ha megkéred őket, hogy vegyék fel a játékaikat. Ez a fajta hozzáállás inkább ártalmas, mint hasz...

Olvass tovább

Mit jelent érettnek lenni

Közvélemény kutatásAz érettség harcot igényelMint sok minden az életben, ami érdemes, az érettség sem jön könnyen. Nagyon sok küzdelmet igényel. Fogadd el ezt a tényt. Ne várja el, hogy a parancsikonok érettebbé váljanak.Érettnek lenni nem opcióSa...

Olvass tovább

Bromance: A szabályok és hogyan lehet megsemmisíteni

Sok cikkem van a kapcsolatokról és a randevúkról a Hubpages-on, amelyek sok megtekintést kapnak.Az bromance: minden férfi végső férfibarátsága. Csakúgy, mint egy románcnak, a bromance-nak is vannak bizonyos szabályai, amelyeket minden srácnak tudn...