Beszédpatológus Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A beszédpatológusok, amelyeket néha beszédnyelv-patológusoknak vagy logopédusoknak is neveznek, olyan emberekkel dolgoznak, akiknek különféle rendellenességek, amelyek magukban foglalják bizonyos hangok képtelenségét, beszédritmus- és folyékonysági problémákat, hangokat. Segítenek azoknak is, akik módosítani akarják az ékezeteket, vagy akiknek nyelési nehézségei vannak. A beszédpatológusok munkája magában foglalja a beszédzavarok felmérését, diagnosztizálását, kezelését és megelőzését.

A beszédpatológus feladatai és felelősségei

Ez a munka általában megköveteli a következő munka elvégzésének képességét:

  • Értékelje a betegeket
  • Segítsen a betegeknek a célok kitűzésében
  • Rehabilitációs segítségnyújtás a célok elérése érdekében
  • Vegyen részt egyénre szabott oktatási program (IEP) megbeszélésein a diákok számára
  • Szükség esetén konzultáljon tanárokkal, szülőkkel vagy egészségügyi szolgáltatókkal
  • Nyomon követés
  • Adott esetben ajánljon
  • Nyilvántartást vezetni

Az egészségügyi szakmában dolgozó beszédpatológusok általában ápolási intézményekben, kórházakban vagy más egészségügyi intézményekben dolgoznak. Pácienseik agyvérzést vagy más olyan állapotot szenvedhettek, amely befolyásolta beszédképességüket.

Sok beszédpatológus dolgozik iskolákban vagy iskolai körzetekben, hogy segítsen kielégíteni a logopédiai kezelésre szoruló gyermekek szükségleteit. Akár iskolákban, akár egészségügyi intézményekben dolgoznak a beszédpatológusok, gyakran konzultálnak másokkal pácienseik kezeléséről. Ezek lehetnek orvosok vagy tanárok, akik segíthetnek az elért haladás értékelésében.

Beszédpatológus fizetés

Az ápolási intézményekben dolgozó beszédpatológusok átlagos éves fizetése körülbelül 38%-kal magasabb, mint az oktatási szolgáltatásokban dolgozóké.

  • Éves medián fizetés: 77 510 USD (37,26 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 120 060 USD (57,72 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 48 690 USD (23,41 USD/óra)

Forrás:Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018

Oktatás, képzés és minősítés

Sok állam előírja, hogy az engedélyesek az American Speech-Language-Hearing Association (ASHA) intézményében szerezzenek diplomát. Akadémiai Akkreditációs Tanács (CAA) akkreditált.

  • Oktatás: Általában beszédnyelv-patológia mesterképzés szükséges. Az alapképzésnek nem kell beszédpatológiából lennie, de a legtöbb mesterképzésnek megvannak bizonyos előfeltételei, amelyeket teljesíteni kell.
  • Tanúsítvány: A legtöbb államban a beszédpatológusoknak engedéllyel kell rendelkezniük, de a követelmények eltérőek. Ha többet szeretne megtudni az engedélyekről abban az államban, amelyben praktizálni kíván, tekintse meg az American Speech-Language-Hearing Association (ASHA) államonkénti listáját. Az ASHA emellett a beszéd-nyelv-patológia klinikai kompetenciájáról szóló tanúsítványt (CCC-SLP) is kínálja. Bár ez önkéntes tanúsítás, fontos megjegyezni, hogy egyes munkáltatók ezt megkövetelik. Ezenkívül az ASHA szerint egyes államok és iskolai körzetek fizetési kiegészítést kínálnak azoknak, akiknek ez van.
  • Kiképzés: Az anatómia, fiziológia, a rendellenességek természete és az akusztika alapelvei mellett a mesterképzésben részt vevő hallgatók felügyelt klinikai képzésben is részesülnek.

Beszédpatológus készségek és kompetenciák

A szükséges klinikai ismeretek és tapasztalatok mellett a beszédpatológusoknak szükségük van bizonyos puha készségek, amelyek segíthetnek nekik együtt érezni azokkal, akiket kezelnek, és segítenek elérni a célokat teljesülnek.

  • Együttérzés: Mint sok más egészségügyi területen, itt is elengedhetetlen, hogy a beszédpatológusok törődjenek az ügyfelek jólétével, és érzelmi támogatást tudjanak nyújtani nekik.
  • Türelem: Előfordulhat, hogy a beszédpatológus felügyelete alatt álló személyek nem reagálnak gyorsan a kezelésre. Fontos, hogy legyen türelemmel a kitűzött célok eléréséig.
  • Hallgatás és Beszédkészség: A beszédpatológusoknak képesnek kell lenniük egyértelműen kommunikálni a betegekkel és a terápiás csapat többi tagjával a leghatékonyabb kezelés biztosítása érdekében.
  • Kritikus gondolkodás: A kezelési terv kiválasztásakor a beszédpatológusoknak értékelniük kell a rendelkezésre álló lehetőségeket, mielőtt kiválasztják a legjobbat.
  • Figyelem a részletekre: Ez a készség lehetővé teszi a beszédpatológusok számára, hogy gondosan dokumentálják pácienseik fejlődését.

A beszédpatológusok álláslehetőségei a 2026-ban végződő évtizedben várhatóan 18%-kal nőnek. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala. Ez lényegesen jobb, mint az ugyanabban az időszakban az összes foglalkozásra előre jelzett 7%-os növekedés. A növekedés a baby boomer népesség elöregedésének és az egészségügyi állapotok, például a stroke és a demencia várható növekedésének tudható be, amelyek befolyásolhatják a beszédet. Ezenkívül az orvostudomány fejlődése növelte a traumák és balesetek áldozatainak, valamint a koraszülöttek túlélési arányát, akiknek esetenként beszédpatológusra van szükségük.

Munkakörnyezet

A beszédpatológusok sokféle helyen dolgozhatnak. Az iskolák a leggyakoribb munkakörnyezetek közé tartoznak, de sokan kórházakban, ápolási intézményekben vagy más, egészséggel kapcsolatos helyszíneken is dolgoznak. A munka gyakran magában foglalja a tanulókkal vagy betegekkel való személyes munkát, a tanárokkal, szülőkkel vagy orvosokkal való konzultáción kívül, az elvégzett munka típusától függően. A tankerületben dolgozók egynél több iskolaépületet is kiszolgálhatnak, a körzeten belüli utazást igényelve.

Munkarend

A legtöbb beszédpatológus állás teljes munkaidős, és az iskolákban végzett munkák általában a rendes iskolai órákban zajlanak. A más intézményekben dolgozók beosztása változatosabb lehet, a betegek szükségleteitől és elérhetőségétől függően.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Jelentkezzen közvetlenül iskolákban vagy más szervezetekben vagy kutatóhelyeken, mint pl Valóban, Szörnyeteg, és Üvegajtó.

ÖNÉLETRAJZ

Ha iskolába jelentkezik, emelje ki a gyerekekkel kapcsolatos tapasztalatokat.

Hasonló munkák összehasonlítása

A beszédpatológia iránt érdeklődők fontolóra vehetik az alábbi karrierlehetőségek egyikét is, amelyek éves átlagkeresetével szerepelnek:

  • Audiológus: $75,920
  • Foglalkozási terapeuta: $84,270
  • Gyógytornász: $87,930

Egy nő megesküszik, ha ezt az egy kérdést felteszi egy partnernek, az embereket sírni kezd

Gondoltál már arra, hogy feltesz egy kérdést a másik félnek magadról vagy a kapcsolatodról, hogy megtudd, mit mondanak? Meglepne a válaszuk? Ebben a klipben, amelyet megosztott @brendonandbrina, reagál egy nő, miközben megtudja a választ erre az E...

A pár első tánca közös énekléssé válik, miután kiválasztották a népszerű Disney-dalt

A pár esküvőjének napján a nap egyik legfontosabb része az első tánc, amelyet férjként és feleségként megoszthatnak egymással. És ha olyan dalt választanak, aminek mindenki ismeri a szavait, akár szerenádot is kaphatnak tánc közben! Ez történt ezz...

Olvass tovább

A nő elmagyarázza, miért nem akar soha a párjával élni

Manapság nem teljesen ritka, hogy a párok megkérdőjelezik a társadalmi normákat annak feltárása érdekében, hogy mi teszi őket igazán boldoggá. Nagyszerű olyan időben élni, amikor meghozhatjuk magunknak ezeket a döntéseket, és ennek megfelelően élü...