Bloodstock Agent Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A Bloodstock ügynökök lovakkal foglalkozó szakemberek, akik ügyfeleik nevében jutalék fejében telivér lovakat vásárolnak és adnak el. A Bloodstock ügynökök szakosodhatnak verseny-, tenyészállományra vagy a két terület kombinációjára. Egyes ügynökök egyesült államokbeli szolgáltatásokat kínálhatnak, míg mások speciális ismeretekkel rendelkeznek a telivérekkel kapcsolatban más jelentős versenyterületeken, például Európában, Ausztráliában és Japánban.

Az egyenlet versenyzői oldalán a véralvadó-ügynökök még tovább specializálódhatnak. Míg egyes ügynökök arra összpontosítanak, hogy azonosítsák a potenciális ügyfeleket, akik versenyeznek azzal, amit vásárolnak, de dolgozhatnak olyan ügyfelekkel is, akik olyan lovakat keresnek, amelyeket rövid időn belül továbbadhatnak. ideje a profitra, amit „pinhokingnak” neveznek. Például ezek az ügyfelek vásárolnának egy elválasztott terméket, hogy egyévesként adják el, vagy egy évest, hogy kétévesként adják el a képzésben.

Ami a tenyésztést illeti, a vérállomány ügynöke részt vehet abban, hogy tanácsot adjon az ügyfeleknek a kancáik tenyésztési terveiről, valamint a ménszezonok vásárlásáról és eladásáról.

A Bloodstock ügynök feladatai és felelősségei

A Bloodstock ügynököknek van egy listája a feladatokról, amelyek a konkrét lovakról való ismeretek megszerzése, valamint a vevők és az eladók összehozása körül forognak. Tipikus feladataik közé tartozik:

  • A származás és a felépítés elemzése a magán- és nyilvános aukciókon egyaránt eladásra kínált telivérek értékének felmérésére
  • Licitálni az aukciós gyűrűben lévő lovakra ügyfeleik számára, és ügyleteket kezdeményezhet vagy közvetíthet magánkézben kínált lovakra
  • Tanácsadás az ügyfeleknek a tenyészkancák tenyésztési terveivel kapcsolatban; megkönnyíthetik ezen kancák lefoglalását olyan ménekre, amelyekre nagy a kereslet
  • Lovak értékelése biztosítási célból, vagy ügyfeleik biztosítási szolgáltatókhoz irányítása; Az ügynökök általában jutalékot kapnak az utalásért, amelyet a biztosító ügynökség fizet nekik
  • Kiterjedt utazás, hogy képviselje ügyfeleit az értékesítéseken országszerte és nemzetközileg
  • Folyamatos hálózatépítés és kapcsolatépítés az iparági szakemberekkel értékesítési üzletük fenntartása és bővítése érdekében
  • Szorosan együttműködve állatorvosok, patkolókovácsokés más ló-egészségügyi szakemberek az egyes lovak alkalmasságának értékelésére

Bloodstock ügynök fizetése

Hacsak nincs szerződésük a telivér iparág egyik jelentős szereplőjével, a vértenyésztő ügynökök önálló vállalkozók, és nem keresnek meghatározott fizetést. Erőfeszítéseikért az értékesítés után fizetendő jutalékkal kompenzálják őket, amely általában 5%.

Egyes ügynökök egy meghatározott áron „tartóztatva” vannak, és tanácsot adnak egy adott vevő vagy eladó számára számos lóról. A tapasztalt ügynökök 80 000 dollártól jóval több mint 100 000 dollárig kereshetnek, míg az iparágban most kezdő ügynökök szerényebb, 30 000 dollár körüli fizetésre számíthatnak.

Ahogy az ügynök tapasztalatot szerez, és egyre több kapcsolatra tesz szert az iparban, kereseti potenciálja drámaian megnő. Önfoglalkoztatóként a vértenyésztési ügynököknek különféle járulékos költségekkel kell számolniuk, például fizetéssel saját egészségbiztosításuk, üzleti jármű fenntartása és egyéb utazási költségek, például repülőjegy és szálloda költségei marad.

Oktatás, képzés és minősítés

Nincsenek speciális oktatási követelmények a vértenyésztő ügynökké váláshoz, és nincs hivatalos engedélyezési program.

Tudás: Bárki, aki alaposan ismeri a telivér szakmát és jó szemmel értékeli a lovakat, sikeres lehet ebben az üzletben.

Kiképzés: A legtöbb véralkotó ügynök felfelé halad a telivér ipar, a tetején való pozíció felvételével indulva tenyésztelep, oktatói tanulóvá válás, vagy értékesítési ügynökségnél dolgozni.

Gyakornoki: Néhány gyakorlati iparági tapasztalat megszerzése után sokan úgy döntenek, hogy gyakornoki állást keresnek egy tapasztalt ügynöknél, hogy megtanulják a véralvadó üzletágat.

Bloodstock ügynöki készségek és kompetenciák

A vértenyésztő ügynöknek további készségekkel kell rendelkeznie ahhoz, hogy segítsen nekik kitűnni munkájukban, például az alábbiakkal:

  • Tudás: Kiváló ismerete a telivér törzskönyvekről, a ló anatómiájáról és fiziológiájáról, az iparági hírekről és az aktuális piaci trendekről.
  • Üzleti készségek: Erős marketing, értékesítési és üzletvezetési ismeretek, hogy sikeres legyen ebben a karrierben.
  • Ismerje meg a szabályokat: Ismerje meg a vértenyésztő ügynökség etikus működésére vonatkozó irányelveket; ezeket az irányelveket az Értékesítési Integritási Program dolgozta ki.
  • Hitelesség: A vértenyésztő ügynökök sikere szorosan összefügg az iparágban elfoglalt hírnevével, ezért az ő érdekükben áll, hogy becsületesen és ezen irányelvekkel összhangban üzleteljenek.

Több év lassú növekedése után a telivér ipar a javulás jeleit mutatta. A telivér szakmában dolgozók azt hiszik, hogy az iparág kezd fellendülni. Az elkövetkező öt évben várhatóan pozitív növekedést mutatnak majd a véralvadó anyagok értékesítése.

Munkakörnyezet

A Bloodstock ügynökei farmokra és panziós létesítményekre utaznak, hogy megnézzék a lovakat az ügyfelek vagy a potenciális ügyfelek számára. Ők is részt vesznek lóárveréseken.

Munkarend

A vértenyésztő ügynök jellemzően önálló vállalkozó, amely lehetőséget kínál számukra, hogy maguk határozzák meg a munkaidőt. Munkaidejüket azonban valószínűleg az ügyfeleik ütemezése és igényei határozzák meg.

Hogyan szerezz munkát

VÉGZE EL A VONATKOZÓ TANFOLYAMOT

A középiskolai képzések olyan területeken ajánlottak, mint a mezőgazdasági oktatás, biológia, anatómia, állattudomány és matematika.

ALKALMAZ

Használja a hagyományos álláskereső oldalakat, mint pl Indeed.com, Monster.com, és Glassdoor.com az elérhető pozíciókért., vagy olyan niche-oldalakra összpontosítson, amelyek a lóágazatot szolgálják ki, mint pl Yardand Groom.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek a vérkészlet-ügynökké válás iránt, a következő karrierutakat is figyelembe veszik, az éves medián fizetésükkel együtt:

  • Patkolókovács: 23 213 dollár
  • Lovas és edző: 55 843 USD

Forrás: Salary.com 2019.

Nyilvánosan jegyzett társaságok az Egyesült Államok kiskereskedelmi iparában

Az Egyesült Államok legnagyobb kiskereskedői közül sok a tőzsdén jegyzett, részvényeiket a New York-i tőzsdén vagy a NASDAQ-on keresztül értékesítik. A nagy kiskereskedelmi üzletágakon kívül számos kisebb kiskereskedő részvényei kereskednek tőzsd...

Olvass tovább

Céges karácsonyi parti ötletek

Tehát neked kell előállnod a társasággal Karácsonyi parti ötletek ezúttal is. Azt szeretné, ha ez nagy siker lenne, ami azt jelenti, hogy az első akadály, amellyel szembe kell néznie, az emberek megjelenése. Az év mozgalmas időszaka van, és az Ön...

Olvass tovább

Igénynyilatkozat írása a támogatási javaslathoz

Amikor elkezdi írni a támogatási javaslatát, az első cél az kell legyen, hogy megválaszolja ezt a rendkívül fontos kérdést: Mi az az igény, amelyet szervezetem ezzel a projekttel fog megválaszolni? Hasznos lehet, ha a szükségleti nyilatkozattal k...