A légierő munkaköre: 3E4X1 Víz- és üzemanyagrendszerek karbantartása

Telepíti, ellenőrzi, javítja és kezeli a vízvezetékeket, a vízelosztást, a szennyvízgyűjtő rendszereket és alkatrészeket, a tűzoltó és visszafolyásgátló rendszereket. Megfelel a környezetvédelmi és biztonsági előírásoknak. Kapcsolódó DoD foglalkozási alcsoportok: 720.

Kötelességek és felelősségek:

Víz-, víz-, szennyvíz-, tűzoltó- és visszafolyásgátló rendszereket és alkatrészeket telepít és üzemeltet. Figyelemmel kíséri a rendszer működését a hatékonyság és a megfelelőség biztosítása érdekében. Biztosítja a veszélyes anyagokra vonatkozó biztonsági és környezetvédelmi előírások betartását. Terepi ivóvízkezelő berendezéseket telepít és üzemeltet.

Karbantartja, ellenőrzi és javítja a víz-, víz-, szennyvíz-, tűzoltó- és visszafolyásgátló rendszereket és alkatrészeket. Ellenőrzést, rendszeres karbantartást és szezonális nagyjavítást végez a rendszereken és alkatrészeken. Meghibásodások elhárítása. Rajzokat és kapcsolási rajzokat használ a rendszer hibáinak elemzésére és elkülönítésére. Eltávolítja, javítja és kicseréli a hibás alkatrészeket. Módosítja a berendezéseket meghatározott küldetésekhez vagy a hatékonyság növelése érdekében. Megkeresi és meghatározza a vízforrások minőségét és mennyiségét.

Összetett karbantartási problémákat old meg a beépített és vázlatos rajzok tanulmányozásával. Összetett karbantartási problémákat old meg az elrendezési rajzok, a vezetékezési és vázlatos rajzok tanulmányozásával, valamint a konstrukciós és működési jellemzők elemzésével. Üzemeltetési és karbantartási eljárásokat fejleszt és alakít ki a maximális hatékonyság érdekében. Koordinálja a terepi latrinák és gödrök helyét a mérnöki és egészségügyi személyzettel. A víz kémiai és fizikai jellemzőit elemzi a víztisztítási kezelési módszerek meghatározásához.

Tervezési tevékenységet végez. Létesítményfelmérést végez. Felmérések javasoltak az erőforrásigény meghatározására. Költségbecslést készít az üzem közbeni munkákhoz. Mérnöki teljesítményszabványokat alkalmaz a munkák tervezésére és becslésére. Koordinálja a terveket és egyéb tevékenységeket.

Speciális képesítések:

Tudás. Az alábbiak ismerete kötelező: a vízvezeték-anyagok, például csövek, szelepek, szerelvények, fémek, tömítések, tömítések és tömítések nómenklatúrája, típusai, méretei és felhasználási módjai; bolti matematika; rajzok és specifikációk olvasása és értelmezése; vészhelyzeti víz- és szennyvízműveletek; víz, hulladékgyűjtő rendszerek karbantartása; korróziómegelőzés; katonai és kereskedelmi kiadványok; és a környezetvédelmi előírásokat.

Oktatás. A szakra való belépéshez a középiskola elvégzése kívánatos matematika, kémia, biológia, földtudományi, rajz- és specifikációs használat, valamint műhelymechanika szakokkal.

Kiképzés. Az AFSC 3E431 minősítéshez egy alapfokú közműszaki tanfolyam elvégzése kötelező.

Tapasztalat. A jelzett AFSC odaítéléséhez a következő tapasztalat szükséges: (jegyzet: Lát A légierő speciális kódjainak magyarázata).

3E451. AFSC 3E431 minősítés és birtoklás. Tapasztalat olyan funkciókban is, mint a vízvezeték-, víz- és szennyvízrendszerek üzemeltetése, karbantartása és javítása, valamint a vízminőség vizsgálata és elemzése.

3E471. AFSC 3E451 minősítés és birtoklás. Ezen kívül tapasztalattal rendelkezik olyan feladatok végrehajtásában vagy felügyeletében, mint a vízvezeték-, víz- és szennyvízrendszerek üzemeltetése, karbantartása és javítása, valamint a vízminőség vizsgálata és elemzése.

Egyéb. A szakterületre való belépéshez a következők kötelezőek:

Normál színlátás az AFI 48-123 szerint, Orvosi vizsgálat és szabványok.

szerinti képesítés kormányjárművek üzemeltetésére AFI 24-301, Járműműveletek.

Erősségig: J.

Fizikai profil: 333223.

Polgárság: Nem.

Kötelező alkalmassági pontszám: M-44 (M-47-re módosult, hatályos 04. július 1-től).

Technikai továbbképzés:

Tanfolyam száma: J3ABR3E431 003.

Hossz (nap): 47.

Elhelyezkedés: S.

5 lépés a hatékony üzleti íráshoz

Az üzleti írás célja, hogy információt közöljön valaki mással, vagy információt kérjen tőle. Ahhoz, hogy hatékonyan írhasson az üzleti életben, teljesnek, tömörnek és pontosnak kell lennie. A szöveget úgy kell megírni, hogy az olvasó könnyen megé...

Olvass tovább

Üzleti ötletek az őszi pénzkeresethez

Amikor a szezonális vállalkozásokra gondolunk, hajlamosak vagyunk a nyárra és a télre gondolni. De az ősz is egy szezon, és mint minden más, rengeteg kisvállalkozási lehetőséget kínál. Íme hét üzleti ötlet, amellyel ősszel pénzt kereshet. Ezek eg...

Olvass tovább

Alapozó bevonat felhordása festés előtt

Az alapozóréteg szinte minden festési projekthez ajánlott, legyen szó új gipszkartonról, régi fáról, csupasz fémről, korábban festett tégláról vagy bármilyen más felületről. Az alapozó lényegében ragadós, lapos festék, amelyet úgy terveztek, hogy...